Polecane posty

arcadiuss92    0

Hej, witam jestem w połowie sieczenia kukurydzy i w tym roku idzie tragicznie, sieczkarnia ciągle się zapycha, strasznie dużo na dole zostaje syfu (pod nożami od bębnów) i co chwilę zrywa bezpiecznik co strasznie utrudnia pracę... proszę o szybką pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja miałem to samo w swojej od początku, syf o którym mówisz to jeszcze nic, między bębnami pionowymi a poziomymi zostawały kolby i liście, na dziobach zalegała kukurydza i sieczkarnia nie pobierała zielonej masy, wszystkie łożyska były w porządku, zero luzu, prędkość pracy to max 6 km/h. Czy ładna czy mała kukurydza, sieczkarnia się dławiła, znajomy w mex II K miał ten sam problem i naspawywał na wałki poziome małe kolce, podobno to pomogło, zaczeła lepiej pobierać, my swoją sprzedaliśmy bo to męczarnia była... Zabezpieczenia też co pare godzin koszenia ścinało


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ten sam problem w tym roku wjeźdzam w kukurydzę jade 10 metrów i stoje bo się zapchała tak jak by nie pobierała a w tamtym roku kosiła bez problemu czy ktoś ma jakieś rady co z tym zrobić bo mam 3 ha do koszenia to bedzie męka ??? a czy ta blaszka przed bebnami musi być pod gięta czy odgięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Bez dziobów próbowałem kosić, bez jednego, bez tego ustrojstwa co kukurydze kładzie, i tak cztery lata eksperymentów;] u mnie nic nie pomogło, przeczytaj mój post wyżej, może tak spróbuj


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jeśli się zapycha to przyczyną może być taka blaszka co jest między stalnicą a wałkiem tym gładkim, ta blaszka powinna dolegać do wałka, a jak nie dolega i jest pewna przestrzeń między nimi to tam się nabije badyli i blokuje kukurydze, a żeby się tam dostać to trzeba rozpołowić sieczkarnie i wymienić tą blaszkę na grubszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Tą sieczkarnią powinno się pracować na 1000 obr.wałka. Dosyć ważną sprawą są także te gumy wciągające na wałkach pionowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sprawdźcie czy sprzęgło na wałku nie przepuszcza jak ma opór u nas kiedyś był problem z pobieraniem i winny był wałek.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Hm wałka wina w naszej na pewno nie była,gum wciągających na wałkach też nie było tylko metalowe tryby w kształcie owych gum, blaszka też dolegała do wałka gładkiego. I dalej był problem. I obecny posiadacz sieczkarni też ma ten sam problem, mimo że sieczkarnie robili niby to ludzie którzy się na tym znają, wymieniali stolnice i wg nich całość powinna grać, teraz też coś mają naspawywać na bębny

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie jest taki problem że jak jest niska kukurydza to idzię nie ma problemu a tam gdzie jest wysoka jak 912 a nawet wysza to nie mogę ujechać 10 metrów ???czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Bębny poziome masz przytarte już? Wczoraj gadałem z nowym właścicielem naszego mexa, naspawał na bębny poziome delikatne kolce, problem znikł, zaczeła normalnie pobierać


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcadiuss92    0

dzięki Panowie, spróbowałem ostatnie dwa rządki na 1000 obr i nie było problemu, już chciałem sprzedawać ale może coś z tego będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Przy większej prędkości sieczkarnia zgrzyta koło wałka mocy, czy to jest sprzęgło sieczkarni i jak je podciągnąć?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ma może ktoś na sprzedaż mniejsze koło pasowe i wałek od tej sieczkarni?

Albo wie gdzie można te części kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie bo mam pontingera i na poczatku bylo ok wszystko az do pewnego momentu... zablokowalo noze z bebnami i nie chce wciagac jej tak jakby cos blokowalo sieczkarnie... macie pomysl co to moze gyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

a WOM chodzi?

jeżeli tak to może coś w przekładni z prawej strony,np, jakieś zabezpieczenie puściło na kole zębatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

musisz otworzyć tą klapę z boku i pewnie ''kołek'' zabezpieczająca koło zębate się ''ślizga'k 

o ile dobrze pamiętam to któreś na dole chyba

otwórz klapę i włącz jak będzie zablokowana to będziesz widział  

 

Wie może ktoś jak wymienić łożysko pod wałkami wciągającymi pionowymi, tymi co maja noże do ścinania kukurydzy. 

Od dołu jest trochę słaby dostęp.

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Cześć. 
      Czy ktokolwiek z userów miał do czynienia z taka maszyna? Czy ktoś miał na testach? Czy znana jest komuś cena? Czy ktoś ma jakieś opinie? 
      https://www.poettinger.at/pl_pl/Newsroom/Artikel/7432/synkro-3030-multiline
      https://www.poettinger.at/pl_pl/Newsroom/Artikel/9989/multiline-elastyczny-wielozadaniowiec
       
      Dziękuję, pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt
      P.S. userzy piszacy opinie typu "gowno, kup amazone" beda banowani
    • Przez Viper
      https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-pottinger-801a-multitast-2011r-class-krone-vicon-kuhn-CID757-IDt9sYX.html
      Zakupiona w roku 2011. Zgrabiarka z bocznym odłożeniem pokosu. 6,7- 7,6 m szerokość robocza. Pierwszy właściciel. Stan bdb.
    • Przez katopo
      Mam okazję tanio sprowadzić kosiarkę rotacyjna bębnowa pottinger cat 270 i mam pytanie jakie może mieć ona zapotrzebowanie na moc ciągnika?
    • Przez abs100
      Przyszedł czas, że upatrzyłem sobie dwie kosiarki. Mianowicie mam na oku Pottinger Nova Car 290 na centralnym zawieszeniu oraz Claas Disco 3100 też na centralce. I tu moje pytanie która z nich jest wytrzymalsza? Macie jakieś opinie na ich temat?
    • Przez Baumax
      Witam kupiłem sieczkarnie pottinger mex 2s, niestety nie mam u siebie walka wiem taki który by pasował, wszystkie za długie.
      Nie mogę w żadnym sklepie zanleźć takiego wałka bo z tego co wymierzyłem to musi on mnieć 50cm, macie jakieś pomysły ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj