kondziufanJD

JD 6M i 6D - Nowe JD na 2013r.

Polecane posty

kondziufanJD    12

Witam! Wszedłem dzisiaj na strone JD (USA) i natrafiłem tam na nowe modele 6M (całkiem nowa seria) i 6D (facelifting na 2013r) I teraz moje pytania, czy będą one także na Europe i jakie zmiany w nich zaszły? Co o nich myślicie? Mnie się podobają, a wam? Zapraszam do dyskusji. :)

 

r2z001369_repprod_642x462.pngnmb_6130d_642x462.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

bo 6R to chyba jako premium co ?? no to jak 6R jest nastepcą serii premium to 6M będzie zastapieniem zwykłej serii 6030 podobają mi sie te nowe maski ciekawo czy będą stosowaane od serii 6D,6M,6R w górę czy te mniejsze tez je będa miały 5M,5Ritp

 

http://www.deere.com...s/tractors.page

 

a o to strona ;)

Edytowano przez Fartrac675dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Seria 6R zastępuje serię 6030 Premium. Seria 6M zastępuje serię 6030 Comfort.

Premium jest już od pewnego czasu niedostępne, natomiast Comfort to tylko ostatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

a mi wręc w drygą strone nie podobają mi sie te nowe maski najlepsza jest seria 6030 i lepszej jak narazie nie bedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

w starych wersjach pomiedzy premium a comfort mozna było rozpoznac wizualnie po otoczce lamp przednich napisie owalnych okragłych lampach kierunkowskazów a tu tak popatrzeć z wierzchu to różni sie pomiedzy napisem M i R no i wiadomo różni sie wyposarzeniem i ceną każdy model ale jak to WSK napisał 6030 najlepsze to prawda to najbardziej udana seria traktorów John Deere najbardziej rozschwytywany towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Kabiny są inne, w 6M są takie same jak w 6030.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mi osobiście w tych nowych ciągnikach brakuje tego charakterystycznego ryku silnika. Nowe chodzą jak odkurzacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Tak patrząc po zdjęciach to 6M i 6030 różnią się jedynie maską bo kabina jej wnętrze błotniki jak i zaewne cały tył zostaną z 6030. Przy okazji pewnie coś się w silnikach zmieni by spełniały bardziej wyśrubowane normy spalin. Osobiście mi bardzo podoba się nowy design ciągników John Deere.

Zastanawia mnie jedynie co ma wnieść seria 6D ? Wychodziłoby na to że skoro 6M zastępuje 6030 Comfort a 6R 6030 Premium to 6D miałby w tej gamie pełnic rolę tańszej alternatywy dla rolników którzy chcę mieć JD w swoim parku maszyn a niekoniecznie ich stać na droższe modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

Mi osobiście w tych nowych ciągnikach brakuje tego charakterystycznego ryku silnika. Nowe chodzą jak odkurzacze...

 

W 6x10 był piękny dźwięk. :)

 

6M to będzie najprawdopodobniej następca 6030 [nie premium]

 

Tak samo myślę.

 

 

Mi się te maski bardzo podobają, widziałem 5m z maską tego typu, też fajnie wygląda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

MKrajes

 

 

Seria 6D jest skierowana do rolników, których z jednej strony nie stać na drogi ciągnik, a z drugiej dla ludzi mających obawy o elektronikę. Seria 6D jak wiadomo jest całkiem mechaniczna. Miałem okazję takim wynalazkiem się przejechać i mówiąc szczerze Ursusem czy rusinkiem jeździ się o wiele lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Maski dla mnie też są spoko, ale zewnętrzny kształt kabiny w 6m mogliby zmienić, bo jest irytująco taki sam lub podobny do 6030...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

@Murtek3, na wystawie przy stoisku JD do 'dilera' przyszedł jakiś dziadek i obawiał się elektroniki, mówił że go wnuczkowie namówili do kupna nowego ciągnika, ale on chciałby ciągnik łatwy w obsłudze, w tedy 'diler' zaproponował jemu 6D. Według mnie ten Ciągnik jest skierowany właśnie do takich osób. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kondziufanJD

 

Właśnie to, kilka postów wcześniej napisałem... :) Jeśli chodzi o obsługę uważam wręcz przeciwnie, że bogatsze wersje do takich należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Tak se przemyślałem John Deere dzieli się na takie dwie grupy 5E,5M,5R druga 6D,6M,6R to widać że te dwie grupy zaczynają od najbardziej maechanicznych i prostych w obsłudze do najlepiej wypasionych traktorów to nie są wszystkie bo od groma jest tych ciagników mi osobiście nie podoba się seria 6D jest taki "goły" wysoki poprostu oszpecony z tego co ma John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Po pierwsze kształt maski i jej duży rozmiar jest wynikiem nowej normy spalin bo gdzieś trzeba zmieścić cały układ DPF i do tego dwa wentylatory do chłodnic... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

ciekawe jak z ceną bedzie mi na dziś za 198 netto 6230 comfort wycenili i tak sie wacham czy zadatkowac tą cene czy czekac bo jeszcze umowa nie podpisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ten model d to porażka nie wiem czy jd nie martwi się o swój wizerunek oferując takie coś. Popatrzcie na jego wydech., Nawet na tym oszczędzili. Gadałem z kumplem z contractusa powiedział mi, że nawet takiego badziewia w swojej ofercie nie mają. Siedziałem w tym ciągniku w kabinie. Porażka jak w ursusie, rozwiązania konstrukcyjne z lat 80 tych. Sporo ciągników z tamtych lat ma lepiej rozwiązane niektóre elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

6D to były juz w polsce cena jd 6100d to 135tys netto

czyli dosc tanie. Posiada moze ktos wypwoie sie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

jakub1988 to sie zastanawiaj szybko do nas diler dzwonil ze zamawiac JD serie 6030 mozna do 31 sierpnia nie wiem jak u was w rejonie u nas juz nie mozna :)(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

jakub1988 to sie zastanawiaj szybko do nas diler dzwonil ze zamawiac JD serie 6030 mozna do 31 sierpnia nie wiem jak u was w rejonie u nas juz nie mozna :)(

 

 

Modele 6130 6230 i 6330 dostępne będą do przyszłego roku.

Jeśli chodzi o ciągniki 6M to po zapoznaniu się z cennikiem i specyfikacją jestem bardzo mile zaskoczony... Powiem tylko że jest spory skok technologiczny między np JD 6930 a 6150M za nieduże pieniądze

 

Reklamy na forum bez wiedzy i zgody admina są zakazane!

Edytowano przez danielhaker
reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Te 6D to jest porażka gorzej niż w ursusie jak tu jeden forumowicz pisał, ciekawe kto da się nabrać i kupi to badziewie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj