Marlik20

JD 6330 , Claas arion 420, Deutz agrotron 420, co wybrać

Polecane posty

Marlik20    4

Jak w nazwie tematu, muszę kupić traktor byłem u dealera JD- 6330 TLS z ładowaczem czołowym JD, komplet zaczepów siedzenie pneumatyczne, powiedział mi 244tys, Claas podobna cena, nie posiada amortyzowanej osi, zaproponowano mi ładowacz simgma4 lub stoll, handlowiec wstawiał gadki ze claas ma większy uciąg, dużo mniej pali itd,

 

W deutzu jeszcze nie byłem ale kolega który kupuje agrofarma pytał o cenę agrotrona i powiedzieli mu za golasa tylko klima z dodatkowego wyposażenia-194tys a za wypas ok 218tys, pewnie to jeszcze do negocjacji.

 

Jeszcze pojadę do jednego dealera JD i zobaczę czy coś z tej ceny da się zrzucić.

najbardziej jestem ku JD, a Wy w którym kierunku byście poszli proszę o posty poparte jakimiś argumentami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

claas ma większy uciąg bo jest cięższy i fajną ma kabinkę sam stałęm przed takim dylematem rozważałem pomiedzy jd 6430 ,claasem a w końcu wybór padł na deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Marlik, ale ceny które podałeś są brutto? ja bym brał jelonka ciągnik na ramie jest moim zdaniem najlepszy do ładowacza, a cena jest raczej dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

ceny są cenami netto. JD jest lżejszy o około 200kg. Chyba wezmę JD, jutro się wszystko okaże, jeszcze zastanawiam się czy brać TLS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

TLS 16000zł, zrezygnuję z fotela pneumatycznego będzie o 1000zł mniej, i będe ich Cisnął na 240tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

oj za 1000 zł to chyba niech lepiej ten fotel pneumatyczny zostanie, a tak z innej beczki: TLS i ładowacz czołowy czy to dobry pomysł ? z ceny powinni ci jeszcze parę % zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

a czemu nie dobry ? ten TLS mi chodzi po głowie ze względu na to ze do pola mam 15km a drogi są jakie są,

w ciężarówkach zawsze odłączam fotel pneumatyczny, bo mnie denerwuje takie bujanie, myślę ze mechaniczny będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja mam właśnie pneumatyczny tylko że tutaj nic nie buja. W porównaniu do mechanicznego to ustawia sam amortyzację do wagi operatora oraz mogę włączyć/wyłączyć amortyzację przód/tył (do ciągłej pracy to fajne bo dołków tak nie czuć ale do pracy z ładowaczem mało to się przydaje bo fotel jeździ w przód i tył) O to ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

nie mam doświadczenia z fotelem pneumatycznym w traktorze, tylko w ciężarówkach wiec nie wiem jak to się zachowuje, nie miałem też okazji zobaczyć na placu, i dla tego się waham czy brać ten fotel czy też nie, danielhaker czy można gdzieś zobaczyć porównanie innych ciągników z jd6330 w kwestiach spalania, czy może na forum ktoś mierzył i porównywał z innymi modelami, Pytam tak z czystej Ciekawości, bo różne mity krążą, a nikt tego nie udowodnił, lub przesiadł się z mtz i płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Arion 430 CIS http://www.services.art.admin.ch/traktor/Claas_Arion430_d.pdf

Hurlimann XB MAX 85 [odpowiednik Agrofarma 410] http://www.services.art.admin.ch/traktor/HuerlimannXBMax85_d.pdf

John Deere 6430P http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere6430P.pdf

Deutz Fahr Agrofarm 430 http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Deutz-FahrAgrofarm-430.pdf

 

Może to nie są te same do końca modele, ale jest wstępne rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

dzisiaj był u mnie przedstawiciel JD i klamka zapadła, mam nadzieje ze nie będę żałował, 6330 jest zamówiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiec zgory zycze bezawaryjnej:) a ten fotel pneumatyczny to wez mimi 1000 zł. kregosłuop tak nie boli. wiem z doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

nie wziąłem :) porównałem sobie obydwie opcje i stwierdziłem ze nie jest niezbędna, Teraz mnie tylko na około znawcy tematu denerwują ze nie będę z od dystrybutora odjeżdżał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

mam nadzieje ze to będą tylko puste słowa, nie oczekuję ze top będzie mistrz oszczędności jak 1,4hdi w citroenie, ale oczekuję ze spali podobnie lub trochę więcej, na ha orki niż mój mf3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh nie chce cie martwic ale obawiam sie ze to nie puste słowa ^^ bo "siorbnąć" to one lubią. Mnie moj malutki mocno zaskoczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

zobaczymy jak wyjdzie, Ciągnik będzie za ok miesiąc, więc będę go badał, i się podzielę wynikami. teraz powiedzcie mi jaki do niego pług szykować,

ma być to maszyna używana, nie chcę dużo wydać bo nie mam dużo orki, najlepiej abym się zmieścił w 10tys, ale jeśli będzie warto to trochę dołożę

podam kilka przykładowych ofert, głównie chodzi mi o to czy 6330 ogarnie taki sprzęt.

http://otomoto.pl/kverneland-stan-b-dobry-A201542.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/plug/2328121/lemken-opal140.html

http://moto.allegro.pl/plug-4-obrotowy3-1-overum-nie-lemken-igla-i2596256335.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poszukaj z innymi zabezpieczeniami. bo srubowe zabezpieczenia mogą doprowadzic do białej gorączki :P ewentualnie jakies ziółka na uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

czemu? śrubowe czyli obcina śrubę kiedy trafi na kamień ? dotychczas takie mam i jeszcze nigdy mi to nie zadziałało. Pług to 4 skibowy zagon eberhardt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj