Skocz do zawartości
rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mieszalnik
kakus19    1

witam mam pytanko.jakie sita bylyby najlepsze do sporzadzania paszy dla bydła tzn krów mlecznych?w tej chwili na nowym srutowniku ma sito 2 mm z otworami podłuznymi ale to mi sie wydaje za drobna ta pasza.

rafal9999    0

Witam Panowie :)

Jaki polecacie śrutownik i mieszalnik do sporządzania pasz sypkich? W mojej okolicy mam do dyspozycji Dozamech, Sobmetal i BIN. Przez internet mogę dostać Osucha. Nie będę ukrywał że cena ma duże znaczenie, a Osuch ma chyba najlepszą ofertę. Jeżeli chodzi o śrutownik planuję 11kW i żeby poradził sobie spokojnie z zasysaniem zboża z około 10-12m. Proszę o opinię i porady. 

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtazz    0

ja 4 lata temu zakupilem srutownik i mieszalnik bin. srutownik 11kw mieszalnik 1t. zestaw z waga kosztowal mnie cos kolo 12 tysi. w tym dluzsze przewody niz w standardzie za co trzeba bylo niestety pare zl doplacic i waga. waz zasysajacy 12m radzi sobie bez problemu a wysyp 4m. im krotsze przewody tym szybsze mielenie. ogolnie mam do srutowania mam mieszanke zbozowa siane na pole jest w proporcji 80kg owsa 50kg pszenicy 50 kg jeczmienia. takim zbozem zapelnia sie w 50-55 minut. ale to jeszcze od roku zalezy w ubieglym roku zboze bylo jakies wyjatkowo sypkie az musialem rure ssaca regulowac bo szlo zbyt duze obciazenie i zabezpieczenie przeciazeniowe wylaczalo srutownik. uszczelka na komorze mielenia mila przedmuch wiec rozkrecalem zeby to poprawic i jestem pod wrazeniem. nie wiem czy napewno dobrze mowie ale wyglada na to ze sita sa zrobione z blachy 5mm wiec tu ci sie nie przetrze. ja jestem zadowolony ogolnie robie pelny mieszalnik osypki na tydzien i jak narazie smiga tylko dawaj. tylko po kazdym oproznieniu mieszalnika doradzam takim mlotkiem gumowym go ostukac zeby nie zostalo sie cos na sciankach. czyszczenia od srodka nie mialem ale raz jak oproznilem niby (fakt byla to zima moglo przymarznac zwyczajnie) ale wysypaly mi sie jeszcze ze 3 worki sruty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96
    • Przez dziku
      Witam:) Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o dmuchawach ssąco tłoczących do zboża. Jak sie sprawują czy warto kupowac i jakie są ceny i jaka firma jest najlepsza. Pozdrawiam:)
    • Przez jjjanek1
      Witam ,chciałbym prosić o poradę potrzebuje zakupić kosiarkę sadowniczą do do sadu Rotosan. Posiadam  2 hektary sadu ,sad jest na terenie równym ,ciągnik posiadam C-360 Który obsługiwał by kosiarkę.Tak naprawdę nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie w związku z tym miałbym prośbę o doradzenie mi .W mojej okolicy idzie dostać sprzęt który linki dałem poniżej kwotę jaką chciałem przeznaczyć to max 6000zł sprzęt potrzebuje o szerokości 1.6m .Jedna z kosiarek ma przesuw boczny Hydrauliczny myślę że do C-360 problemów z podpięciem nie powinno być tylko czy warto brać
      https://www.olx.pl/oferta/solidny-rotosan-kosiarka-sadownicza-kosiarko-rozdrabniacz-warka-CID628-IDowxTm.html#ee755998ab
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-sadownicza-rozdrabniacz-1-4-rokosan-tluka-nowa-demarol-CID757-IDonhKa.html#5eafe6aa65