Skocz do zawartości
rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mieszalnik
MalyJohn    218

Ja gdzieś widziałem z tym koszem napychającym to wymagał on 1400 zł dopłaty, więc według mnie nie warto tyle dokładać za rzecz bez której mieszalnik również będzie działał tak jak potrzeba :)

Anka92    0

Czyli można go ręcznie przesuwać np. po betonie to o to mi chodziło :)

a co to jest ten kosz bo zbytnio nie czaje... gdzie jest montowany przy mieszalniku? w którym miejscu? sory ale zrozumcie że jestem trochę zielona w tym temacie...

Wiadomość z agroFakt.pl

Anka92    0

Już rozumiem co to ten kosz :) zobaczę, jeśli będzie strasznie drogi to się obędzie bez niego.

A jak jest z prądem? Ile potrzeba "puszek" z prądem? śrutownik ma jedną i mieszalnik ma jedną czyli dwie?

Anka92    0

ja się nie znam ale są dwie takie same duże czy takie mniejsze czy jedna duża druga mniejsza?? bo ja widziałam te mniejsze np u sortownika a większe u dmuchawy do ziarna - to te same tylko nowsza i starsza?. (kompletnie na elektryce się nie znam....)

Anka92    0

a skąd masz prąd? z ilu puszek w ścianie? bo ja widziałam że mamy kabel z jedną dużą a jedną małą puszką takie coś wystarczy? nic się nie spali?

Anka92    0

dobrze by było. Ja chyba poczekam z zakupem do wystawy w koło Poznania w Bednarach chyba. Tam chyba tacy wystawcy też są i można pogadać z producentem. Tylko czy tacy producenci tam bywają?

lukaczmarek    265

ludzie ile wy macie lat...

Śrutownik ma silnik conajmniej 11 kw, mieszalnik zwykle około 2-3kw. Potrzebują zasilania 3-fazowego

Panie MalyJohn na jakiej podstawie twierdzisz że powinno być ok?? bo na ścianie jest "duża puszka"?? znasz średnicę przewodów doprowadzających żeby się wypowiadać??

Jak się na elektryce nie znacie to zatrudnijcie do tego elektryka.

MalyJohn    218

Wiem że potrzebują 3 faz, ale nie wiem jak u pani Anii, ale przynajmniej u mnie do dużych puszek dochodzą przewody grube 3 fazowe, a następnie z tych puszek wyprowadzone są mufy do których podpięty jest zestaw paszowy. Do małych puszek są zwykłe przewody z napięciem 230 w.

lukaczmarek    265

Ale średnice przewodów określa się w zależności od mocy zainstalowanych odbiorników a nie ilości puszek...

Edytowano przez lukaczmarek

Anka92    0

ja się nie znam ale mój tata to ogarnie :) Czyli jak mam np te dwie puszki duża i mniejsza to może być? chodzi mi o to że jedna puszka od mieszalnika jest mała a od śrutownika duża?

SZYMANOX    377

Ja polecam dozamech-a ,u mnie w gospodarstwie pracuje już chyba 12lat i nie było awarii jak na razie :D Kosz napychający jest potrzebny jeśli ktoś chce wsypywać np. otręby przy włączonym śrutowniku,bo jeśli śrutownik jest wyłączony to niema problemu z pobieraniem przez mieszalnik z wsypu. Śrutownik jak i mieszalnik potrzebują gniazd 3 fazowych[na 4 bolce] w śrutowniku jest z tego co pamiętam wtyczka 32A a w mieszalniku 16A ...A czy puszka mała czy duża to nie ma nic do rzeczy :)

Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Koleżanka zamiast oglądać puszki czy wtyczki niech sprawdzi jaką posiada moc przyłącza elektrycznego ,powinno być na umowie z ZE , dopiero wtedy będzie pewność ze nie będzie problemów z rozruchem zbyt dużego silnika.

lolek1    6

Panowie mam takie pytanie jak mam moc umowną 8kW i 25A przed licznikiem to czy srutownik 11 kw bedzie pracował? czy musze szukac srutownika z silnikiem 7,5 kW?

Witam wszystkich chciał bym kupić mieszalnik pasz ze śrutownikiem i wagą i mam mały dylemat ponieważ chciał bym aby śrut z mieszalnika był transportowany dalej przez żmijkę i moje pytanie brzmi czy sprawdzi się takie rozwiązanie a mianowicie czy nie będzie się zapychać? Może ktoś na forum ma takie rozwiązanie albo podsunie mi lepsze. Długość transporty 4-6 metrów.

Gość peres100   
Gość peres100

zmijka z koszem zasypowym i nie ma problemu

Sadek    462

Witam wszystkich chciał bym kupić mieszalnik pasz ze śrutownikiem i wagą i mam mały dylemat ponieważ chciał bym aby śrut z mieszalnika był transportowany dalej przez żmijkę i moje pytanie brzmi czy sprawdzi się takie rozwiązanie a mianowicie czy nie będzie się zapychać? Może ktoś na forum ma takie rozwiązanie albo podsunie mi lepsze. Długość transporty 4-6 metrów.

Ja mam to tak rozwiązane : http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/102142-przenosnik-slimakowy/

Ja gdzieś widziałem z tym koszem napychającym to wymagał on 1400 zł dopłaty, więc według mnie nie warto tyle dokładać za rzecz bez której mieszalnik również będzie działał tak jak potrzeba :)

Zainteresowana pewnie już dokonała wyboru, ale kolego pewnie nie pracowałeś mieszalnikiem z koszem napychającym i dlatego tak mówisz. Mieliśmy bez i jak dorobiliśmy to dopiero zaczęło się pracować przyjemniej. W galerii kolegi @lukaczmarek jest dorabiany podajnik do mieszalnika.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

krystian96    0

siemka . odświerze troche temat. ja mam śrutownik ssąco-tłoczący dozamech i mam go już 4 lata i bardzo szybko sie sita zdzierają i noże ,, nie wiecie czy nie da sie gdzies dorobić na zamuwienie porządnych sit i noży . słyszałęm coś o nożach z widiami niemieckie podobno przeżytek nie do zdarcia

Piters182    18

Witam, posiadam śrutownik z mieszalnikiem około 6 lat marki Zuptor, i w ostatnim czasie jest problem że pasza jest bardzo pyląca, kurzy się z niej. Czy wiecie może czym jest to spowodowane?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez menos
      zastanawiam sie czy niekupic takiego gniotownika zeby robic pasze dla swin sipma robi takie gniotowniki co powiecie o tym a moze inny
    • Przez DanielKocima
      witam, znajomy ma na sprzedaż cuklopa nujn 100, maszyna posiada liczne przecieki, chce ja odsprzedac za symboliczne 5 stówek, i tu moje pytanie miał ktoś z tym doczynienia warto to brać? Nie posiadam cyklopa a przydał by sie ale mam nadzieje że tutaj dowiem sie czegoś o tej maszynie z góry dzieki
    • Przez Masterek
      Witam, posiada ktoś z Was może wagę samochodowa? waga na pewno ma być najazdowa. zastanawiam się bardziej nad tym czy wybrać wagę betonową czy może stalowo-betonową. i jakbyście mogli mi doradzić jakiej firmy wziąć. W wagach są czujniki różnych firm na których kompletnie się nie znam.
      z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez deer
      Szukam informacji na teamat wag podkładkowych http://www.miary-wagi.com.pl/wagi-podkladkowe/ .

Interesuje mnie jak one sprawdzają sie w praktyce. Moze ktos miał z nimi do czynienia ?

Ogólnie za wszelkie info na ten temat będę wdzięczny .
    • Przez SuperCebulaKurw
      Witam,

ktoś z wam posiada może taką maszyne? Gdzie sprzedać taką obraną cebule przez maszyne? Jest lekko pokaleczona, więc raczej cebularz raczej nie przyjmie, lecz zobaczymy. Dostaje cebule i oddaje obraną 40 gr za kilo mi daje, więc sporo.