rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

MalyJohn    246

Ja gdzieś widziałem z tym koszem napychającym to wymagał on 1400 zł dopłaty, więc według mnie nie warto tyle dokładać za rzecz bez której mieszalnik również będzie działał tak jak potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Czyli można go ręcznie przesuwać np. po betonie to o to mi chodziło :)

a co to jest ten kosz bo zbytnio nie czaje... gdzie jest montowany przy mieszalniku? w którym miejscu? sory ale zrozumcie że jestem trochę zielona w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Już rozumiem co to ten kosz :) zobaczę, jeśli będzie strasznie drogi to się obędzie bez niego.

A jak jest z prądem? Ile potrzeba "puszek" z prądem? śrutownik ma jedną i mieszalnik ma jedną czyli dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

ja się nie znam ale są dwie takie same duże czy takie mniejsze czy jedna duża druga mniejsza?? bo ja widziałam te mniejsze np u sortownika a większe u dmuchawy do ziarna - to te same tylko nowsza i starsza?. (kompletnie na elektryce się nie znam....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

a skąd masz prąd? z ilu puszek w ścianie? bo ja widziałam że mamy kabel z jedną dużą a jedną małą puszką takie coś wystarczy? nic się nie spali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

dobrze by było. Ja chyba poczekam z zakupem do wystawy w koło Poznania w Bednarach chyba. Tam chyba tacy wystawcy też są i można pogadać z producentem. Tylko czy tacy producenci tam bywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ludzie ile wy macie lat...

Śrutownik ma silnik conajmniej 11 kw, mieszalnik zwykle około 2-3kw. Potrzebują zasilania 3-fazowego

Panie MalyJohn na jakiej podstawie twierdzisz że powinno być ok?? bo na ścianie jest "duża puszka"?? znasz średnicę przewodów doprowadzających żeby się wypowiadać??

Jak się na elektryce nie znacie to zatrudnijcie do tego elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Wiem że potrzebują 3 faz, ale nie wiem jak u pani Anii, ale przynajmniej u mnie do dużych puszek dochodzą przewody grube 3 fazowe, a następnie z tych puszek wyprowadzone są mufy do których podpięty jest zestaw paszowy. Do małych puszek są zwykłe przewody z napięciem 230 w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ale średnice przewodów określa się w zależności od mocy zainstalowanych odbiorników a nie ilości puszek...

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

ja się nie znam ale mój tata to ogarnie :) Czyli jak mam np te dwie puszki duża i mniejsza to może być? chodzi mi o to że jedna puszka od mieszalnika jest mała a od śrutownika duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja polecam dozamech-a ,u mnie w gospodarstwie pracuje już chyba 12lat i nie było awarii jak na razie :D Kosz napychający jest potrzebny jeśli ktoś chce wsypywać np. otręby przy włączonym śrutowniku,bo jeśli śrutownik jest wyłączony to niema problemu z pobieraniem przez mieszalnik z wsypu. Śrutownik jak i mieszalnik potrzebują gniazd 3 fazowych[na 4 bolce] w śrutowniku jest z tego co pamiętam wtyczka 32A a w mieszalniku 16A ...A czy puszka mała czy duża to nie ma nic do rzeczy :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka zamiast oglądać puszki czy wtyczki niech sprawdzi jaką posiada moc przyłącza elektrycznego ,powinno być na umowie z ZE , dopiero wtedy będzie pewność ze nie będzie problemów z rozruchem zbyt dużego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Panowie mam takie pytanie jak mam moc umowną 8kW i 25A przed licznikiem to czy srutownik 11 kw bedzie pracował? czy musze szukac srutownika z silnikiem 7,5 kW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciał bym kupić mieszalnik pasz ze śrutownikiem i wagą i mam mały dylemat ponieważ chciał bym aby śrut z mieszalnika był transportowany dalej przez żmijkę i moje pytanie brzmi czy sprawdzi się takie rozwiązanie a mianowicie czy nie będzie się zapychać? Może ktoś na forum ma takie rozwiązanie albo podsunie mi lepsze. Długość transporty 4-6 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

zmijka z koszem zasypowym i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Witam wszystkich chciał bym kupić mieszalnik pasz ze śrutownikiem i wagą i mam mały dylemat ponieważ chciał bym aby śrut z mieszalnika był transportowany dalej przez żmijkę i moje pytanie brzmi czy sprawdzi się takie rozwiązanie a mianowicie czy nie będzie się zapychać? Może ktoś na forum ma takie rozwiązanie albo podsunie mi lepsze. Długość transporty 4-6 metrów.

 

Ja mam to tak rozwiązane : http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/102142-przenosnik-slimakowy/

 

 

Ja gdzieś widziałem z tym koszem napychającym to wymagał on 1400 zł dopłaty, więc według mnie nie warto tyle dokładać za rzecz bez której mieszalnik również będzie działał tak jak potrzeba :)

 

Zainteresowana pewnie już dokonała wyboru, ale kolego pewnie nie pracowałeś mieszalnikiem z koszem napychającym i dlatego tak mówisz. Mieliśmy bez i jak dorobiliśmy to dopiero zaczęło się pracować przyjemniej. W galerii kolegi @lukaczmarek jest dorabiany podajnik do mieszalnika.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

siemka . odświerze troche temat. ja mam śrutownik ssąco-tłoczący dozamech i mam go już 4 lata i bardzo szybko sie sita zdzierają i noże ,, nie wiecie czy nie da sie gdzies dorobić na zamuwienie porządnych sit i noży . słyszałęm coś o nożach z widiami niemieckie podobno przeżytek nie do zdarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, posiadam śrutownik z mieszalnikiem około 6 lat marki Zuptor, i w ostatnim czasie jest problem że pasza jest bardzo pyląca, kurzy się z niej. Czy wiecie może czym jest to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj