rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

luk2782    19

Hmm ciekawa rzecz. tylko ze śrutownik ma zapotrzebowanie mocy 200km takiekgo traktora nie mam poza tym mysiał bym miec potężne silosy na śrute i bo nie ma co ukrywac sruta luzem to bedzi esie duzo miszczyc i tracic na wartości. poza tym nie jestem przygotowany pod wzgledem logistycznym do takiego przedsiwziecia troszke za duze jak dla mnie musiał bym dokonac wielu zmian ale zastanawiałem sie czy by komus nie zlecic mieszania chociaz czesci pasz mieszalnia przewozna bo czasami nie daje rady bo mam duzo innej pracy.Gniotowniki odpadaja dlatego ze ziarno gniecione nie jest odpowiednie dla zwierzat monogastrycznych natomiast jest idealne dla przezuwaczy.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Bez przesady ja robię ok 2 ton paszy dziennie i to żadna rewelacja 3-4 godziny dziennie a czasami nawet nic nie miele wciągu dnia. Taka usługa to by miala sens np. jak mielemy kukurydzę a dokladniej ziarno kukurydzy na kiszonkę ok. 140 ton ale niestety u mnie w okolicy niema takich maszyn i mielę sam przez 4-5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldemar    0

Ja mam w domu mieszalni 1,5t i rozdr 11kW firmy DOZAMECH. Sprawują się rewelacyjnie. Ale mam 20m węża ssącego i ciągnie elegancko - śrutuje ok 700kg/h. to przez ten trzykomorowy śrutownik, któr ma większą moc ssącą niż jednokomorowy.

Jak kupowałem zwracałem uwage też na masywnośc miesalnika i rozdrabniacza, po to żeby był stabilny i części się za szybko nie zużywały. Dlatego wybrałem dozamech - mieszalnik na masywnej podstawie i silnikiem na dole.

Takie jest moje zdanie co do wyboru.

 

zobacz sobie to jest to samo co doza mech tylko w innym opakowaniu. =) zobacz sobie na miejscowosc i nr dzialki na ktorej stoj ta firma i dozy mech ;)

 

Widziałem na wystawie obie firmy i mimo, że z tego same miasta ich mieszalniki i śrutowniki różnią się wieloma rzeczami.

Więc najlepiej najpierw zobaczyć, przemyśleć i wybrać.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja polecam DozaMech Odolanów, mam tonowy mieszalnik od marca 2007 i chodzi super. Marka warta kupna ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

HAHAHA po co kupywac mieszalnik jak za miesiac mozesz przestac produkowac :P ja w zyciu byjm nie inwestował w cos co nie jest opłacalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
HAHAHA po co kupywac mieszalnik jak za miesiac mozesz przestac produkowac :P ja w zyciu byjm nie inwestował w cos co nie jest opłacalne :)

 

A ty hodujesz coś, żeś taki mądry z hodowców świń się śmiejesz?? :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100150    0

Dowiedziałem się niedawno że, jakiś gość gdzieś koło Siedlec produkuje mieszalniki i śrutowniki, czy ktoś może słyszał coś na ten temat lub ma może jakieś namiary na tą firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu18    6

Zamierzam kupić mieszalnik 1t i śrutownik ssąco tłoczący 11kw. Co powiecie o tym mieszalniku i śrutowniku www.allegro.pl/item787832258_mieszalnik_pasz_1t_nowy_gwarancja.html Nie mam dużej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

Ja również mam DOZAMECH, sprawuje się bardzo dobrze już od 10 lat, śrutownik raz był regenerowany, w zeszłym roku, a zrobiłem nim przez 9 lat ok 1400-1600 ton,

Mieszalnik jak na razie odpukać od 10 lat chodzi bezawaryjnie ;)

Wagę mam mechaniczną, trochę niedopracowane jest w niej ustawianie aby we właściwym momencie się załączył brzęczek, ale to szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

A co powiecie na temat lini paszowej z bina lub zuptora i okonka ? Bo mam zamiar zakupić taką linię no i widzę że chwalicie DOZA MECH :D głównie chodzi mi o świeże opinie użytkowników bo tamte poprzednie to 2006 rok a trochę od tamtego czasu się zmieniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jak śrutownik to tylko z bina a mieszalnik dozamech lub igamet


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Ale co z mieszalnikiem z BIN-a coś w min nie zagrywa ? Bo wolał bym jedną firmę bo mogę coś utargować ale tez zależy mi na dobrej pracy dlaczego nie polecasz mieszalnika z bina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Popatrz jak jest wykonany i porównaj do innych firm, jest mały, nitowany, byle jaki zasyp dodatków ale to moje zdanie ale jak komuś się podoba to niech kupuje ^^


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

Tez chce kupić mieszalnik i śrutownik i tego dozamecha znajomi odradzają mówią żebym brał Zuptora bo jest o wiele lepszy co o tym sądzicie ma ktoś tego Zuptora z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Ja posiadam Zuptora i nie mam z nim problemów poza tym że czasami podczas śrutowania z wysypu delikatnie pyli się śrut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

A ja mam zestaw z Igametu w mojej galerii jest fotka kosztował mnie on około 12 tys super sprzęt jestem zadowolony i polecam go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Tata mówił że Bin zrobił nowe mieszalniki 650kg. Tata mówi że są o wiele lepsze od tych 1T lecz są tylko 50zł tańsze od tych 1T. Jak na razie sa wyprodukowane 16 sztuk lecz jeśli się spiszą to produkcja ruszy na całego :D


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Więc tak: planujemy kupić Mieszalnik z dozamechu 1T. Mogli byście coś więcej powiedzieć o nim? Głównie jaka jest zasada działania, ile czasu się miesza, jak wysoko jest kosz zasypowy (będziemy go ładować 50 kilowymi workami. Tona paszy idzie na 5-7 dni opłaca się do tego kupić jakiś mały śrutownik ssąco tłoczący? Niby to mało ale jednak przewalać tą śrutę kilka razy łopatą to nie jest wymarzona robota. Z góry dzięki za odpowiedź. ;)


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Ja mam 2 mieszalniki paszowe pionowe z śrubą. Spisywały się dobrze od 1991r. Mam też podajnik paszowy do zadawania pasz sypkich. Wszystko to pracowało w kurniku bezawaryjnie. Teraz dziadek zamknął fermę i chce to wszystko sprzedać, podajniki też. Mieszalniki są z Zakładów Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa w Okonku rok produkcji 1991 symbol h-075/1 nr 2914 masa 370 kg, silnik 2,2 kW. pojemność 750 kg. Sam mieszałem pasze w tym mieszalniku i ani razu się nie zepsuł, łatwo sypie się paszę z 50 kg worków. Jak jest ktoś zainteresowany to podaje tel. 607 20 65 13. Mam własny transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja mam z Igametu i nie ma co złego na niego powiedzieć, chodzi kilka lat, a plusem jest to że nie muszę go włączać w czasie wysypywania bo jest grawitacyjne i ma jeszcze tzw. krótkie mieszanie np. do dolewanie oleju :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Czy posiada ktoś z was mieszalnik ley kwadratowy, jeżeli tak to opiszcie jak ten sprzęt się spisuje.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy powiedzcie mi czy w mieszalniku pionowym można sypać śrutę przez kosz zasypowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj