rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kakus19    4

witam mam pytanko.jakie sita bylyby najlepsze do sporzadzania paszy dla bydła tzn krów mlecznych?w tej chwili na nowym srutowniku ma sito 2 mm z otworami podłuznymi ale to mi sie wydaje za drobna ta pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal9999    0

Witam Panowie :)

Jaki polecacie śrutownik i mieszalnik do sporządzania pasz sypkich? W mojej okolicy mam do dyspozycji Dozamech, Sobmetal i BIN. Przez internet mogę dostać Osucha. Nie będę ukrywał że cena ma duże znaczenie, a Osuch ma chyba najlepszą ofertę. Jeżeli chodzi o śrutownik planuję 11kW i żeby poradził sobie spokojnie z zasysaniem zboża z około 10-12m. Proszę o opinię i porady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

ja 4 lata temu zakupilem srutownik i mieszalnik bin. srutownik 11kw mieszalnik 1t. zestaw z waga kosztowal mnie cos kolo 12 tysi. w tym dluzsze przewody niz w standardzie za co trzeba bylo niestety pare zl doplacic i waga. waz zasysajacy 12m radzi sobie bez problemu a wysyp 4m. im krotsze przewody tym szybsze mielenie. ogolnie mam do srutowania mam mieszanke zbozowa siane na pole jest w proporcji 80kg owsa 50kg pszenicy 50 kg jeczmienia. takim zbozem zapelnia sie w 50-55 minut. ale to jeszcze od roku zalezy w ubieglym roku zboze bylo jakies wyjatkowo sypkie az musialem rure ssaca regulowac bo szlo zbyt duze obciazenie i zabezpieczenie przeciazeniowe wylaczalo srutownik. uszczelka na komorze mielenia mila przedmuch wiec rozkrecalem zeby to poprawic i jestem pod wrazeniem. nie wiem czy napewno dobrze mowie ale wyglada na to ze sita sa zrobione z blachy 5mm wiec tu ci sie nie przetrze. ja jestem zadowolony ogolnie robie pelny mieszalnik osypki na tydzien i jak narazie smiga tylko dawaj. tylko po kazdym oproznieniu mieszalnika doradzam takim mlotkiem gumowym go ostukac zeby nie zostalo sie cos na sciankach. czyszczenia od srodka nie mialem ale raz jak oproznilem niby (fakt byla to zima moglo przymarznac zwyczajnie) ale wysypaly mi sie jeszcze ze 3 worki sruty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal9999    0

Dziękuję za odpowiedzi. Śrutownik postanowiłem, że kupię BIN. Myślę że będzie wystarczający na moje potrzeby. Zastanawiam się teraz nad mieszalnikiem Dozamech lub Sobmetal. Różnicę jaką zauważyłem to taka, że Sobmetal ma silnik na górze oraz dodatkowy dolny wysyp. Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć? Na forach nie znalazłem zbyt dużo o Sobmetalu, natomiast dużo dobrego wyczytałem o Dozamechu, który jest też o 800 zł droższy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo453    0
Dnia 1.02.2017 o 21:37, Laver napisał:

Dzisiaj dokonałem zakupu tego śrutownika, wygląda on tak jak na zdjęciu. Tylko ja kupiłem bez kosza zasypowego, będę musiał go dorobić i kupić worki odpylające jak da rade, albo coś wykombinować. Stan wydaje się nie najgorszy, bijaki są wytarte z jednej strony, jest ich aż 24 bo są podwójne,  łopatki wyrzucające były dorabiane tzn.są dospawane blaszki.Mieszalnik wydaje się ok, na ślimakach jest jeszcze farba i żadnych dziur nie widać. Przetestuje go pewnie po niedzieli jak wykombinuje worki odpylające. Tak z ciekawości jaką pojemność może mieć ten mieszalnik? Sprzedający twierdził że 700kg, ale tak na oko to wydaje się że z 500kg.

post-28387-0-53654400-1485980715_thumb.jpg

Czy w tej instrukcji jest napisane jak odkręcić ślimak poziomy i pionowy i czy one są połączone gdyby było zdjęcie byłbym wdzięczny☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Niestety nie posiadam tej instrukcji, zdjęcie z wyszukiwarki wziąłem. Masz taki sam zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1

Jaki zestaw srutownik 11kv mieszalnik 1,5 tony na wadze zmijka  oraz zbioreiki 4t wybrać m-ról czy dozamech? ??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harryr6    0

Witam pytanie trochę z innej beczki chciałbym się dowiedzieć czy po wyciągnięciu noży z śrutownika ssącego można było by go używać jako dmuchawy ssącej do zboża?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

Odświeżę temat. Srutownik jaki lepszy sobmetal 3 komorowy czy bin jedno komorowy? W sklepie namawiają na sobmetal.. Sąsiad ma bin już 13 lat i bez awarii.. Mieszalnik zdecydowałem na sobmetal... Miał być zuptor ale  💵... Może jakieś sugestie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuurz    0

Czesc, posiadam zwykły śrutownik bijakowy, potrzebuje go rozszerzyć o wagę i mieszalnik ok 1 tony. Zasyp grawitacyjny ze zbiorników nad śrutownikiem kukurydza i pszenica. I tu pojawia się pytanie kombinować coś z tego co już mam czy kupić gotowy zestaw śrutownik waga mieszalnik? A jeśli już to jaki? Skolid, Dozamech czy coś innego? Jak z dostępnością czesci, na co zwrócić uwagę przy oględzinach.

Słyszałem też opinie że śrutowniki ssąco tłoczące są wadliwe i prądożerne... Ile w tym prawdy nie wiem ...proszę o opinie użytkownikow. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Edytowano przez buuurz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Czy wie ktoś gdzie i za ile można kupić zestaw regeneracyjny do śrutownika dozamech? Chodzi mi o wirnik bijakowy z bijakami i wirnika wyrzucającego?

Strona sklepu online dozamech nie dziala, nie da sie do nich dodzwonic...

Mogą być jakieś zamienniki też jesli beda pasowac. z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj