rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

rolstudent    182

Zamawialem z boczny bo była obca ze górne nie wejdą. Teraz wiem ze to był zły pomysł.
Przy takiej pojemności żeby dokładnie mieszać mieszalnik musi pracować praktycznie całe srutowanie

Zuptor ma w ofercie zmijke do załadunku dolnego z zbieraczem pyłu I takie coś chyba dorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

witam. Podpowie ktoś jak poznać śrutownik  Zuptora  wzmocniony .od zwyklego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Ktoś coś powie o śrutowniku ssąco tłoczącym adraf? Czy lepiej wybrać M-rola? Różnica w cenie to około 1500 zł na korzyść adrafa a jak z jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam, planuję zakup używanego śrutownika ssąco tłoczącego i mieszalnika najlepiej z wagą. Paszę będę przygotowywał dla około 30 sztuk bydła, dlatego nie potrzebuje dużego zestawu, zboże chciałbym zasysać a nie zasypywać, z odległości do 5m.  Budżet tak do 6000zl. Myślałem o zastawie skjolda ale mało jest z tym ogłoszeń, a w okolicy w ogóle. Znalazłem zestaw jak poniżej, śrutownik firmy president 7,5 kw, napęd jest na paski. Jak to się sprawdza?  Ma też turbinę, tak mówił sprzedawca ale nie wiem za bardzo o w tym chodzi. Mieszalnik jest firmy buschhoff 400 kg, myślę że na moje potrzeby by wystarczył posiada wagę hakową pierwszy raz widzę takie rozwiązanie co o tym sądzicie, jak z dokładnością?  Może ktoś użytkuje podobny i jak z dostępem do części? Co innego  polecacie i na co zwracać uwagę przy kupnie w śrutowniku,  a na co w mieszalniku?

 

post-28387-0-49147100-1479650898.jpg

post-28387-0-23930900-1479650909_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Witam ja od wczoraj użytkuje skjolda 11 kw ssąco tłoczący super maszynka bez problemu ciągnie z 12 metrów  ładnie chodzi cicho i bez żadnych drgań . Mieszalnik kup co najmniej 1000 kg  to zrobisz pasze dla 30 sztuk mniej więcej na 8-10 dni  raczej bym odradzał napęd na paski więcej rzeczy do obsługi w ssąco tłoczącym nie ma żadnych łożysk tylko te na silniku.  Przy zakupie śrutownika ssąco tłoczącego trzeba patrzeć na obudowę czy nie wytarta ewentualnie jak ma wkład to można łatwo wymienić stan łopat wyrzucających i stan całego wkładu na którym są osadzone bijaki .Za 6000 zł znajdziesz polski zestaw m rol lub dozamech bardzo dobre firmy wystarczy śledzić ogłoszenia aż coś się trafi ,będziesz miał komplet i najtaniej, wagę ewentualnie dokupisz później .Kupowanie jednego a potem drugiego zawsze jest droższe  dochodzą jakieś  przeróbki inne średnice  węże ssące itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Jaką wydajność ma ten skjold? Gdzie udało ci się go kupić bo 11kw rzadko spotykane ?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Kupiłem go w Gorzkowicach na olx jest tam handlarz który sprowadza dużo śrutowników i mieszalników ma też nowe krajowe ,wydajności tak dokładnie jeszcze nie wyczułem bo zrobiłem w sobotę tylko rozruch jakieś 200 kg śruty i muszę jeszcze wyczuć ustawienie ssawki , na minutę robił jakieś 15 kg ( waga elektroniczna ) z odległości 12 m  na ssaniu i 3,5 m tłoczenie przewodem 100 mm . Podobno taki skjold 11 kw  powinien zrobić 1 tonę w ok.40 minut jak dojdę do wprawy to dam znać  ile dokładnie zrobi na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dzisiaj śrutownik został  wypróbowany wydajność jaką osiągnął  to 1,5 tony na godzinę na pszenżycie z odległości 12 metrów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Skjold 7,5 kw jaką może mieć wydajność i z jakiej odległości max może zassać żeby nie było dużego spadku wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Moim skromnym zdaniem skjold 7,5 kw zrobi 1,0 t na godzinę  odległość raczej podobna do 10 metrów powinien spokojnie dać radę,lub nawet więcej  w galerii jest taki skjold opisany i nawet jest nakręcony film jak śrutuje tytuł :   skjold 7,5 kw  plus igamet .   Mój 11 kw z 12 metrów robi 25 kg na minutę i to nie było jeszcze maksymalne ustawienie ssawy podejrzewam że do 20 metrów dał by spokojnie radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Zastanawiam się nad zakupem śrutownika i mieszalnika - co myślicie o urządzeniach firmy Osuch lub takiej firmy z Radziejowa na olx się wystawia - to chyba coś made in garage - link https://www.olx.pl/oferta/srutownik-ssaco-tloczacy-7-5kw-rozdrabniacz-do-ziarna-mieszalnik-CID757-IDiai75.html#85379f7ef3;promoted .

Szukam czegoś nie za drogiego - wiem, że dozamech czy m-rol albo zuptor są lepsze ale też droższe, a będę miał to śrutowania i mieszania w roku tylko ok. max 30 ton - teraz śrutuje bijakiem do worków ale już mam dosyć dźwigania tych worów i kurzu - chce sobie poprawić warunki.
Nie musi też za dobrze zasysać bo mam blisko 4-5 m - a zresztą chyba dorobię jakiś kosz zasypowy. więc starczy jedno komorowy śrutownik - zresztą (tak gdzieś czytałem) chyba są lepsze bo nie przypalają białka.

I jeszcze co za różnica pomiędzy 7,5 kw a 11 kw - oprócz mocy - szybciej śrutuje ?

Podsumowując co mylicie o tym z Osucha oraz Radziejowa na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Za 5_6tysiecy można wyrwać używany firmowy zestaw tylko trzeba trochę cierpliwie śledzić ogłoszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Za 5_6tysiecy można wyrwać używany firmowy zestaw tylko trzeba trochę cierpliwie śledzić ogłoszen

 

Obserwuje - tylko mam wątpliwości  - czy te używane będą sprawne i czy części t.j. sita i bijaki będą dostępne na rynku, bo to różnie - widziałam na olx zachodni śrutownik ssący który na tabliczce miał jak pamiętam 1967r. i się cenił na 2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Myślałem o polskim jakimś firmowym np.dozamech za 6 tysięcy znajomy kupił ładny zestaw mało używany bez wagi  i jest zadowolony a z zachodnich to np. skyold ,cramer bijaki są dostępne na olx do różnych zachodnich firm a sita kupuje się na szerokość, a obwód trzeba dopasować skracająć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o takich zestawach firmy  cramer?

[galleryimg=527089]

 

Trafia mi się do kupna podobny zestaw tylko jest to cramer vario śrutownik w nim jest oddzielnie, a nie tak jak na zdjęciu razem z mieszalnikiem. Chodzi mi głownie o opinie na temat mieszalnika, sprzedający twierdzi że te cramery lepiej mieszają  od pionowych mieszalników, tylko nie wiem w jaki sposób on miesza, podobno, są w nim dwa ślimaki poziomy i pionowy. Zależy mi też na tym żeby wybierał paszę do końca, bo będę robił pasze dla bydła i trzody, a słyszałem że w pionowych mieszalnikach zawsze zostaje trochę paszy, a nie chce mi się tego wybierać za każdym razem albo odkręcać tą klapke na dole.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5
Napisano (edytowany)

Co do systemu mieszania.

na dnie masz poziomy slimak który przenosi śrutę a stronę przeciwną do umieszczonego śrutownika. Na końcu poziomego slimaka znajduje się zabudowany pionowy ślimak ktory podnosi sruę do samej góry ( na zdjęciu jest tam biała plandeka)tam jest otwór przez który śruta jest wyrzucana i z powrotem spada na dno śrutownika gdzie poziomy ślimak przenosi na koniec itd.

Przy opróżnianiu śruty mniej więcej w połowie pionowego ślimaka jest otwór przez który śruta wylatuje i nie idzie z powrotem do mieszalnika

Przy tym mieszalniku na zdjęciu musisz mieć ziarno na gorze. nie wyobrażam sobie ładować do tego mieszalnika z ziemi ziarna.

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
Napisano (edytowany)

Dzisiaj dokonałem zakupu tego śrutownika, wygląda on tak jak na zdjęciu. Tylko ja kupiłem bez kosza zasypowego, będę musiał go dorobić i kupić worki odpylające jak da rade, albo coś wykombinować. Stan wydaje się nie najgorszy, bijaki są wytarte z jednej strony, jest ich aż 24 bo są podwójne,  łopatki wyrzucające były dorabiane tzn.są dospawane blaszki.Mieszalnik wydaje się ok, na ślimakach jest jeszcze farba i żadnych dziur nie widać. Przetestuje go pewnie po niedzieli jak wykombinuje worki odpylające. Tak z ciekawości jaką pojemność może mieć ten mieszalnik? Sprzedający twierdził że 700kg, ale tak na oko to wydaje się że z 500kg.

post-28387-0-53654400-1485980715_thumb.jpg

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Nie do suchej paszy, widać nawet otwory na worki odpylające. Pytanie nieaktualne, kupiłem inny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Witam. Mam pytanie jak wyjac noze w srutowniku m-rol zeby je obrucic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mam problem z śrutownikiem bijakowym wymieniłem sito z 3 mm na 5 mm i nie widzę żadnej zmiany w grubości śruty, co morze być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj