rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

withanight    1108

Wiele drozej to ile? Mieszalnik Doza-mech'a u mnie od ok 12 lat, bez żadnej awarii, remontu czy nawet konserwacji.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mi po niedzieli ma zjechać agropart. Jeśli się wstrzymasz z zakupem to za tydzień ci napisze jak wykonanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol2    0

Posiadam 1000 kg miszalnik Adraf i nprawde POLECAM. Pracuje bez zarzutów. Jakosciowo jest lepszy od M-rol. Szybka dostawa i bardzo atrakcyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

No nareszcie jakieś wiadomości o adraf  ile użytkujesz ten mieszalnik ,możesz podać jakieś konkrety dlaczego jest lepszy od m-rol , a jak się ma do dozamechu bo podobno adraf to kopia m rolu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol2    0

​Kupiłem mieszalnik w październiku po targach w Bednarach, gdzie porównałem M-rol i ADRAF bo byli prawie obok siebie. Lepszy bo:1. grubsza blacha na ślimaku  3mm  na obudowie maja chyba tak samo.2. dwa wysypy paszy- bezpośrednio ze ślimaka i grawitacyjny.3.lepiej zrobiona wyczystka.4. ładnie odszlifowane spawy

w Adrafie jeszcze mi zrobili przesypnik jak w starym Okonku do olejów czy zaprawiania, reszta elementów podobna- uchwyty na pasy i TURa, wejście do podajnika do otrąb, ale dużą role odegrała przemiła obsługa, no i cena tez.

Na razie sprawuje się bez problemów. Niedługo będę wymieniał stary śrutownik, to tez chyba zdecyduje się na Adraf bo wyglądały solidnie. Co do Dozamechu nie wiem- mój sąsiad ma nie narzeka. Mieszalnik jak mieszalnik , wszystko działa podobnie-sprawdze jak będzie dzialal srutownik ale to po zimie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dzięki za informacje Rol2  trochę  już wiemy o adraf ,  dozamech na pewno nie jest zły ale 1000 zł droższy, a skoro nie widać znaczącej  różnicy to po co przepłacać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

A jakie sito polecacie dla trzody chlewnej srutownik dozamech 11kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2
Napisano (edytowany)

witam

mam ofertę kupna mieszalnika adraf ze śrutownikiem za ok 9.700 zł brutto natomiast podobny zestaw z bina wyceniono mi na kwotę 8.800 zł brutto. Który bardziej polecacie ? Mieszalnik Bina jest nitowany (jest to złe rozwiązanie ?) ale z drugiej strony ma silnik na dole i solidniejszą podstawę. czy  warto dołożyć 1000 zł do adfaru ?  Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie mieszalnika i śrutownika ?

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10
Napisano (edytowany)

  Podobny zestaw z Odolanowa czy m rolu 11 000 albo i lepiej,  także widać po cenie który lepszy   najlepsze śrutowniki ma Dozamech   bin podobno też dobre ale mieszalniki nie za  bardzo podobno całe się trzęsą jak miesza,  takie opinie znajdziesz na forum ja bym brał adraf  , mam mieszalnik z m rolu a adraf to podobno kopia m rolu.
 

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol2    0

adraf  jednak jest solidniejszy. Na pewno ma grubsza blache od bina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym wam polecal m-rol odolanow. sam mam i bardzo sobie go chwale. nie wazne co mowia sasiedzi <bo mi odradzali na poczatku> ale pozniej nie zalowalem ze ich nie posluchalem i jestem z zolto-zielonej maszynki zadowolony. oczywiscie nie mylcie z firma adraf bo oni robia kopie takich firm jak dozamech czy mrol i nawret ich kolory daja takie same by klient sie nie polapal.


koko dzambo i do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Sądząc po liczbie postów i bardzo dokładnej znajomości specyfikacji mieszalnika Rol2 jest właśnie jego producentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam mam taki problem że swoim mieszalniki i śrutownikiem ssąco tłoczącym ponieważ gdy kończy się ziarno w zasypie to zaczyna strasznie się kurzyć z tego zasypu do pasz co może być tego przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja mam 3tonowego zuptora. Jedyne co mi w nim przeszkadza to odpylanie boczne. W ogóle to sie nie sprawdza i musze to jakos przerobić. Dac zmijke na dole worków lub przerobić na górne. Niestety ale po każdym srutowaniu worki odpylajace do czyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak masz miejsce nad mieszalnikem to przerabiaj na górne. Przy dużych filtrach praktycznie nie trzeba czyścić wogóle. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj