rolnik-k

Jaki mieszalnik pasz wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro86    31

moze trzeba wytrzepac lub uprac te worki, bo jak beda zapchane to pasza bedzie drobniej mielona i moze tez przez to sie kurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalbili    1

no właśnie ja przed każdym miszaniem biorę kijka i je dokładnie opukuje niehc to wszystko zleci co tam zalega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
http://allegro.pl/srutownik-ssaco-tloczacy-rozdrabniacz-ziarna-nowy-i3129317716.html co powiecie o taki śrutowniku? obecnie mam 7,5kw i już mi nie wystarcza... w przyszłości zamierzam jeszcze dokupić mieszalnik dlatego rozglądam się za ssąco-tłoczącym. Oglądałem też z Dozamechu ale cena jest powalająca porównując z powyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam czy próbował już ktoś ze śrutownika ssąco tłoczącego wymontować bijaki i sita i użyć go jako dmuchawy ssąco tłoczacej do załadunku? Wentylator cześciowo rozdrobni ziarno pewnie czy nie?

 

to dobry pomysł?

 

Prosze o odpowiedz


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

moze trzeba wytrzepac lub uprac te worki, bo jak beda zapchane to pasza bedzie drobniej mielona i moze tez przez to sie kurzy

A ty swoim trzepiesz i pierzesz, czy i też zmieniasz? Ja 2 uprałem i trochę osadu jeszcze zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

powiem szczerze, że jeszcze nie prałem ich narazie wystarcza u mnie samo trzepanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

witam czy próbował już ktoś ze śrutownika ssąco tłoczącego wymontować bijaki i sita i użyć go jako dmuchawy ssąco tłoczacej do załadunku? Wentylator cześciowo rozdrobni ziarno pewnie czy nie?

 

to dobry pomysł?

 

Prosze o odpowiedz

 

Sam kiedys o tym myslalem lecz nie praktykowalem :), Jak masz duza potrzebe, to sprobuj pare minut pracy (wyjac sito itd,) i sie przekonasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no właśnie chodzi o załadunek oczywiście na przyczepie musiałby być kosz tłumiący ciśnienie i powodujący że ziarno się nie "rozbryzguje" po całości jak to jest w dmuchawach ssaco tłoczących. Właśnie się tak nad tym zastanawiałem napewno pujdzie tylko rozdrobnią ziarno cześciowo te łopatki wyrzucające śrutę. Chyba jeszcze tego nikt nie praktykował :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A może ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat mieszalnika bo przymierzam się do zakupu - i nie wiem który lepszy i mniej awaryjny tzn taki który silnik posiada u góry czy taki co posiada u dołu?

I pytanie do właścicieli mieszalników Dozamechu gdzie u Was jest silnik zamontowany - góra czy dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Jakie stosujecie sita w rozdrabniaczu ziarna (ja posiadam zuptor) przy żywieniu krów mlecznych Szczelinowe czy oczkowe i jakiej wielkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie stosujecie sita w rozdrabniaczu ziarna (ja posiadam zuptor) przy żywieniu krów mlecznych Szczelinowe czy oczkowe i jakiej wielkości?

 

Dla bydła zelecamy sito szczelinowe 3mm lub w przypadku rozdrabniania owsa - sito oczkowe 5 lub 6mm

 

A może ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat mieszalnika bo przymierzam się do zakupu - i nie wiem który lepszy i mniej awaryjny tzn taki który silnik posiada u góry czy taki co posiada u dołu?

I pytanie do właścicieli mieszalników Dozamechu gdzie u Was jest silnik zamontowany - góra czy dół?

 

Zawsze na dole - przez co mieszalnik stabilniej stoi na wadze


Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Zastanawiam się cy taki wynalazek sprawdziłby się w niewielkiej ilości tuczników około 50 rocznie. W sumie mam wszystko aby go zbudować tylko zastanawiam się czy jakby było więcej paszy w takiej skrzyni to by dobrze mieszał? ktoś miał doświadczenia z czymś podobnym?

 

http://www.youtube.com/watch?v=U4h0KHCh2Sg&list=WL9877DB71AD274EA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie czy mieszalnik pasz firmy Dozamech lub M-rol posiadaja dodatkowy wysyp paszy  wprost do kosza zasypowego tak aby pobierało ponownie świdrem i w ten sposób mieszało?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Rozglądam się za nowym mieszalnikiem 1 tonowym  który wybrać  dozamech Odolanów czy może Kożmin, lub jakiś inny dobry sprzęt .

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0

czy posiada ktos mieszalnik firmy Adraf albo wie cos o nim ? jak on sie sprawuje ? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

no właśnie chodzi o załadunek oczywiście na przyczepie musiałby być kosz tłumiący ciśnienie i powodujący że ziarno się nie "rozbryzguje" po całości jak to jest w dmuchawach ssaco tłoczących. Właśnie się tak nad tym zastanawiałem napewno pujdzie tylko rozdrobnią ziarno cześciowo te łopatki wyrzucające śrutę. Chyba jeszcze tego nikt nie praktykował :)

 

I co praktykowałeś taki załadunek. Ja bym właśnie tak chciał ale rozładować z przyczepy do zagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie próbowałem, zrób tak jak pisałem i zobaczymy, niestety nie mam czasu na takie zabawy gdyby to była pewność to co innego :) Jak się uda daj znać :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

Zamierzam kupić mieszalnik pasz 1t, Rozdrabniacz bijakowy 11kW,kosz zasypowy i wagę pod mieszalnik z firmy Adraf. Mam pytanie czy ta firma robi dobre maszyny bo cenę chyba że znacie lepszą w podobnych cenach proszę jak coś o namiary i dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj