Zaloguj się, aby obserwować  
jan23

Bierny agregat uprawowo-siewny

Polecane posty

jan23    1

Witam, mam zamiar zakupić taki agregat 3m, ale mam jeden dylemat a mianowicie który będzie lepszy z 2 czy 3 rzędami zębów dodam jeszcze że mam ziemie średnie i trochę ciężkich. prosił bym o opinie w tym temacie osoby posiadające takie agregaty.

 

Jeżeli jest już taki temat to proszę o przeniesienie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak wyżej: wszystko zależy od ciągnika. Z 3 rzędami będzie lepszy na twoje gleby bo lepszą pracę wykona ale oczywiście jest dłuższy, siewnik masz dalej wysunięty i tu już cięższego ciągnika potrzebujesz z odp podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

mam 3 rzędy i nie widzę się z dwu rzędowym bo w 3 rzędowym możesz zęby szerzej porozstawiać i się tak nie zapycha a to jest największy problem jak masz resztki nie zaorane druga sprawa w dwu masz mniej zębów i jak na cięższej ziemi to sobie nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Odpowiadając na pytanie czym go będę ciągał to agregat tem ma być podczepiony do Zetora 8145 dodam jeszcze że z dociążeniem przodu nie na problemu bo mam przedni TUZ. Nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie jakiej firmy polecili byście taki agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dwa rzędy czy trzy to już nie taki kłopot, lepiej pomyśl jaki będziesz miał wał z tyłu. Każdy Ci poleci pewnie jaki ma, zależy ile kasy na to przeznaczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

hej ja posiadam agro masz i jestem z niego zadowolony gabarytowo to to samo co UG dużo tańszy a robote robi tą samą. Powiem ci że moj ma 2 rzędy rapek ponieważ sieje nim po qq i w 3 rzędach mogło by go zapychac . a jeżeli nie siejesz qq to bierz śmiało 3 rzędy bo zawsze to lepiej wyrówna. a i dodam jeszcze ze moj posiada wał packer i lubi go czasem zakleić a szczęgólnie na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

Odświeżę trochę temat, napiszcie koledzy jakie macie odstępy między poszczególnymi rzędami w dwu i w trzyrzędowych agregatach, oraz jakie macie odstępy między poszczególnymi zębami.

Patrząc na ofertę na "popularnym serwisie aukcyjnym" między dwoma rzędami a trzema jest jakieś 200 PLN różnicy, więc sądzę, że zębów nie jest więcej a są tylko rozmieszczone w trzech a nie dwóch rzędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja mam agro-masz 2 rzędy ziemie ciężkie w uprawie i daje rade polecam )


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam pół zawieszany Moskita i ciągam go 1224, 3 rzędy zębów, co ważne żeby proste!! z przodu duży wał rurowy a z tyłu packer... siewnik na hydropaku. I jade prosto w orkę... spalanie ok 10l/ha ziemie glinaste, górzyste...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj