Zaloguj się, aby obserwować  
tymtus

Przebudowa

Polecane posty

tymtus    42

Witam. Chciałbym znać wasze zdanie na temat takiej przebudowy.

Chcę pozbyć się krów, i zrobić więcej mnijsca dla swin.

 

 

Link stajnia obecnie: http://imageshack.us...eztytuu2jn.png/

 

Link mojego pomysłu: http://imageshack.us...eztytuuclm.png/

 

Teraz mam 7-8 macior. A chcę mieć 13-14.

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Stajnia to tylko dla koni dla krów masz oborę a dla świń chlewnie. A gdzie kojce dla loch luźnych. Czemu chcesz rezygnować z bydła większość idzie właśnie w kierunku bydła a nie świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja tez zrezygnowalem z bydla dla swin ;D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

a ja właśnie rezygnuje z świń i zaczynam na razie z krowami mięsnymi a może później może i mleczne bo po krowach mlecznych mam oborę jeszcze nawet jest dojarka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Myślę że taki projekt może być. Czym chcesz wywalać obornik turem czy widły i taczka, rozumiem że po środku masz przejaz i zmieścisz sie ciągnikiem.

Tak rezygnujcie ze świn póżniej (nawet już) cena jakaś dobra będzie i wszyscy boom na świnie spowrotem a po tem znowu będzie tani i tak w kooło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja cały czas na świniach jestem 2 lata temu miałem 14 macior, ale trochę dużo roboty było. Zastanawiam się nad głęboką ściółką. A maciory na płytkiej ściółce.

Maciory luźne na planie też mam podpisane jako prośne : ) Chce aby były podzielone na 3-4 grupy porodowe.

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ile może kosztować przerobienie 3 bucht (łączna powierzchnia ok. 230m2) z płytkiej na głęboką ściółkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ile może kosztować przebudowa pomieszczenia o polu 64 m2 z płytkiej na głęboką ściółke, chciałbym je pogłębić o jakies 70-100 cm.

Tak, żebym mógł wywozić obornik po zakończeniu tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nikt ci nie odpowie na pytania o koszty bo nie wiadomo jak budynek wygląda, jakie chcesz mieć wyposażenie i mase innych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Chodzi mi o samo pogłębienie, mam ciągnik z turem, więc wykopanie tego nie będzie trudne chodzi mi tylko o koszty cementu, jakiś płytek czy coś i fundamentu, bo raczej będzie trzeba postawić na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ale własnie chodzi o to ze nikt nie zna stanu technicznego twojego budynku. Jakbyś przedstawił tu projekt budowlany to coś można powiedzieć. Nie wiem ile możesz się w ziemie wkopać zeby fundament i ściany wytrzymały. I nie bardzo rozumiem jak można fundament postawić na nowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

To nie będzie przebudowa całej stajni tylko 1 boksy w ziemie mogę się wkopać na jakieś 120 cm. Projekt hmm.. prostokąt o wymiarach 15m na 4,2m. Stan budynku ocaniam na dobry, ma już swoje lata, ale to jest budynek z cegły i pustaków, więc trzyma się całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj