ZetorRolnik85

Czy Wielton to dobra firma?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
derdziaj    0

Widzałem w nowej Wieltonce system uszczelnienia i jest on inny niż w pozostałych przyczepach. Uszczelka montowana jest w obrzeżu podłogi a nie jak u większości na burtach. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

Karolek12 patrząc na dzisiejszy dostęp do różnych firm , brałbym raczej coś z zachodu np. Welger , ale jakbym miał wybór tylko z Polskich to raczej skusiłbym się drugi raz na Zasława bo węże może były felerne a szczelność załatwiłem chyba sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja ze swojej strony mogę polecić metalfacha: dyszel mocny, nie zapiera w koło, przystępna cena,mocne hamulce, mocna rama(nie wygina się),idzie lekko w transporcie(lżej niż 6t pronar),jest szersza od wieltonki o tej samej ładowności.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Karolek12 patrząc na dzisiejszy dostęp do różnych firm , brałbym raczej coś z zachodu np. Welger , ale jakbym miał wybór tylko z Polskich to raczej skusiłbym się drugi raz na Zasława bo węże może były felerne a szczelność załatwiłem chyba sam :)

 

z tymi zachodnimi to też różnie bywa. W ostatnim TOP Agrar opisano przeboje z Joskinem, więcej felerów niż w Warfamie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

Czytałem właśnie , że mieli jakieś problemy z serwisem czy coś. Sam się zaskoczyłem , ponieważ sądziłem , że JOSKIN to firma na poziomie ale jak widać chyba nie :D Ale zawsze się zdarza jakiś wybryk z fabryki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czytałem właśnie , że mieli jakieś problemy z serwisem czy coś. Sam się zaskoczyłem , ponieważ sądziłem , że JOSKIN to firma na poziomie ale jak widać chyba nie :D Ale zawsze się zdarza jakiś wybryk z fabryki ;)

 

I jaki z tego wniosek? Trzeba kupować wg rozwiązań technicznych,ceny i warunków gwarancji. Reszta nie ma znaczenia. Niejeden posiadacz fendta, czy john deere'a zdziwił się nie raz, gdy mu powiedziałem, z jakimi prędkościami i jakimi maszynami pracuję 30km słabszym new hollandem, ale to tez wszystko zależy od operatora, ponieważ jeśli ktoś nie potrafi w pełni wykorzystać posiadanego sprzętu, to na prawdę mu współczuję.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

Tutaj się zgodzę :) Gdy kupiłem MF-a i czytałem instrukcje to doszedłem do 1/4 możliwości ciągnika, dopiero gdy serwisant wytłumaczył co i jak pojąłem go dokładnie i teraz pracuje bardzo fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdziaj    0

Jeśli chodzi o szerokość 6T to Wielton od września produkuje je o szerokości paletowej. Nie słyszałem żeby jakikolwiek polski producent produkował przyczepy 6 T o tej szerokości. Przyczepa jest może i trochę droższa ale w cenie jest jusz homologacja do 40km/h, za którą nie trzeba dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

A jednak ta 6 z Wieltonu jest wg mnie sporo droższa od np Metal-Fach. Dzis się dowiadywałem że wyp plandeka, balkon, zaczep obrotowy, instalacja ham dwuprzewodowa, koła 12/80 15.3 , zsyp do zboża, spręzyny do boków to nie całe 50 tyś, Metal-fach 6t (T710/1) wyp. nadstawy, plandeka, zaczep - około 40500 zł brutto - cena z cennika minuś ok 12% rabatu = 35600 zł... Na metal-facha dodatkowo wejdzie i tak troszkę więcej -objętość skrzyni 9m3 a Wielton 8,5m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdziaj    0

Instalacja dwuprzewodowa, sprężyny wspomagające zamykanie burty oraz homologacja do 40 km/h to w WIELTONIE standard a jeśli chodzi o cenę to za dobrą jakość trzeba niestety zapłacić co i tak po czasie się zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No za jakość powinno się płacić. Mam przyczepy z Wieltona i mam problem z czelnością. Maja przyjechać i robić.

Z Metal Fachu mam ładowacz w ciągniku i po 16 miesiącach ryrwałem go z mocowań na ciągniku. Wszystko powyrabiane, napawąłem po 5-6mm na mocowaniach. Nie mam hodowli i ładowacz używany sporadycznie. Zgłosiłem to wczoraj, powiedzieli że coś zrobią. Raczej trza będzie go zmieniać. Ładowacz jest 241 więc ten lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

A może Feberem się zainteresuj. http://www.feber.com..._str.php?id=625

 

 

Dawid

 

Podziel się opinią o Feberze. Ciekawa przyczepka. Ale ja sądzę ze tylko do transportu drogowego. Coś mi sie wydaje że w ciężkich warunkach polowych może się nie sprawdzić.

 

Buuz

 

Instalacja dwuprzewodowa, sprężyny wspomagające zamykanie burty oraz homologacja do 40 km/h to w WIELTONIE standard a jeśli chodzi o cenę to za dobrą jakość trzeba niestety zapłacić co i tak po czasie się zwraca.

 

 

Kolego mogą dawać nawet do 60km/h :) Przepisy ruchu drogowego "mówią" wyraźnie o możliwości poruszania sie pojazdów rolniczych z maksymalna prędkością 30km./h tak więc sam dokument nic Tobie nie daje :)

 

Buuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Buuz40, za dużo Ci o niej nie powiem, sama mnie zainteresowała bo jest dość długa, więc się będzie dobrze prowadzić na drodze. Ma też w miarę niski próg załadunkowy. To też wpływa na prowadzenie na drodze. Ma swój odpowiednik w wersji ciężarowej do samochodu. Ja jakbym miał transport to pewnie Fastraciem więc tam wskazane żeby przyczepa miała hologogacje na więcej niż 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipek    2

dołącze się, z tym Wieltonem to czaruja ładnie zamków nakładli a ciekawe ile pomogą?? Każdy wydaje własne pieniążki na to co chce i co mu się podoba ale nie dajcie sobie mydlić oczu przez dealerów która lepsza czy gorsza sprzedają to co maja lub to co daje dobre dochody, każdy z nas ma swoje spostrzeżenia ale jak widać problemów nie brakuje. Wielton widzę u dealera który go promuje tymi zmianami że na dole ma burte fuhrman a nadstawke dalej zakłada własnej produkcji

sprzedawca zapytany dlaczego tak rozkłada ręce tyle o tym wie ;) a kto z Was to zauważył? Uszczelka w podłodze ładna jak nowa ale jak się tam naciśnie gnojowicy albo nawozu kto to domyje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUCIU    0

Jestem posiadaczem 2 przyczem WIELTON 8t od 2010. i sadze iz problem nieszczelnych burt nie dotyczy przyczep 8t. moim zdaniem sa to przyczepy solidnie wykonane i pomalowane. Nie posiadam innych wiec nie moge ich porównac.Miałem mały problem z kołami to wspólnie z producentem i delerem rozwiazalismy. na dzień dzisiejszy napewno drugi raz bym kupił takie przyczepy. a gdy zamierzałem kupic takie przyczepy to wybierałem miedzy Metal-Tech a Wielton bo to moim zdaniem ta sama pólka jakosciowo-cenowa

 

Wielton to bardzo dobra firma która produkuje bardzo dobre przyczepy oraz potrafi rozwiazac problem a nie od niego uciekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan12345    0

Również miałem okazję korzystać z urządzeń marki wielton. Byłem zadowolony. Żadne z urządzeń nie popsuło się i nadal z nich korzystam, chociaż od zakupu minęło już trochę. Jestem gorącym zwolennikiem tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Coż wileton - w sumie konstrukcyjnie bardzo dobry 18- tonowy tandem pojm. 24m3 - ale błędy wieku dziecięcego go dotknęły - tzn. - źle dobrane ogumienie - na gwarancji wymieniony cały kpl.( wychodziły bąble na oponach - najczęściej w sobotę po południu) i za krótka plandeka o 5 cm - rura nie chce spadać z krawędzi burty i za skarby pasów się nie da zapiać. - poza tym system uszczelniania burt jak najbardziej ok - można wozić wodę. Moja przejechała w dwa lata jakieś 8-10 tys km (koło 1 tysiąca kursów z pełnym ładunkiem), poza wskazanymi wcześniej usterkami bez problemów. Także podejrzewam że kupię następną - szkoda że nie ma tri-demów 30m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Posiadam Wielton dwie sztuki 12 T i powiem że butry to dziadostwo, a serwis nie lepszy. Posiadam ponad 80 ha i nimi wszystko woże, więc nie przepracowują się. Tamtym roku po rzepaku tak się rozczelniły zawiasy że pszenica leciała nie samowicie, musiałem pianować na polu. Jakoś z bidą zabrali w tamtym roku na wiosnę i zmienili burty i zawiasy, teraz jest to ok.

A w tym roku teraz w styczniu zacząłem wywozić pszenicę do skupu i jakie było moje zdziwienie jak nie chciały się otworzyć na skupie. Burty otwierały się z max 15 cm, jak pszenica zleciała z połowa, to otworzyła się do końca.

Zamiast łańcuchów mam pozakładane linki stalowe 10 mm bo łańcuchy popękały, oczywiście były pozakładane, i przed rozładunkiem odpinałem je.

Okazało się że jak odpinałem łańcuchy to burty wiginają się jak beczka i póki nie wrócą do prostego to burty nie otworzą się. Wyłąmują się dosłownie. Musiałem pospinać w środku pasami żeby się otwierały.

Porobiłęm filmy z otwierania, przyjechał serwis, ładnie opisał i wysłał do fabryki Wieltona.

5 dni temu dzwoniłem to mnie zbyli, ale mocno im powiedziałem, że to dziadowsto, i będę żądał wymiany nadbudów. Mieli wystosować jakieś pismo, wspominali ze mam pozakłądane linki zamiast łańcuchów, ale sami przyznali że te łańcuchy to nie wypał.

betanal_2000x30.jpg

Dzisiaj dzwoniłem i odpowiedzieli że przez linki tak się stało, i dlatego że tandena, w czasie rozładunku kipruję ciągnikiem a nie wywrotnicą podnoszę, a ja muszę go podnosić ciągnikiem do on ma zaczep stały, a nie ruchomy, więc przy wywrotnicy wyłamał bym zaczep, to odpowiedział że mam zły zaczep itp, Ale ja że w instrukcji nie ma słowa o tym ze nie można kiprować, itp.

Coś mi się zdaję ze w poniedzałek odwiedze fabrykę Wieltona i ich szefów, a może jutro puszczę filmy na YT.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon13    0

WITAM PIERWSZY RAZ NA FORUM NIE ZA BARDZO WIEM JAK UMIEŚCIĆ TEMA DLATEGO PODPINAM TEMAT TUTAJ MOJE PYTANIE BRZMI TAK JESTEM ZAINTERESOWANY KUPNEM DWÓCH PRZYCZEP FIRMA JEST JUŻ RACZEJ WYBRANA I PADŁO TO NA METAL TECH MIROSŁAWIEC TYLKO JEST JESZCZE MAŁY PROBLEM NIE WIEM JAKIEJ ŁADOWNOŚCI KUPIĆ CZY 6 TON CZY 8 TON A MOŻE JESZCZE COŚ INNEGO ZAZNACZAM ŻE JAK NARZAZIE MOIM NAJWIĘKSZYM KONIEM POCIĄGOWYM JEST CIĄGNIK NEW HOLLAND TD5050 KTÓRY POSIADA 95KM BARDZO PROSZĘ O OPINIE JAKI TONAŻ WYBRAĆ Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Byłem wczoraj w Wieltonie w fabryce, wszystkiego się wyparli, przyczepy są super, ja źle użytkowałem.

Powiedzieli że dlatego powyginały się burty że miałem pozakładane linki stalowe 10mm zamiast łańcuchów, chociaż linki mogą być lepsze, ale to nie ich technologia, zmieniłem konstrukcje a przecież inżyniery siedziały i łańcuchy wymyślały.

I nie wolno rozładowywać jak się kipruję.

Przyślą mi nowe łańcuchy grube 12mm i powyginają blachy z zamkami żebym w górne burty, żebym sam sobie pozakładał.

Może wróci do normy.

 

Tych burt nie produkują, bo robili je sami na krawędziówkach, teraz jakaś firma oscienna im przywozi, pewnie z Włoch, tłoczone, walcowane całościowo na prasach.

Za parę dni na YT dam filmy ku przestrodze.

 

Koledze nawet nie uznali ze zawiasy powyginały się, sam serwis AgroAs gdzie kupował naprawiał.

 

Gwarancja to fikcja w WIELTONIE wszystko na serwis sprzedawcy zwalają. Mi w tamtym roku też do Agrohandlu kazali oddać, po kłótniach zabrała fabryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam ma ktoś może 14-stki z wieltona ? napiszcie jak wam się sprawują czy mają jakieś wady ? i czy jesteście zadowoleni z tych przyczep z góry dzięki za info.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Witam.Wczoraj bedac na wystawach cholernie spodobała mi sie wieltonka 10t.ale raczej bede brał 8 t.I stad pytanie.Bo naczytałem sie o wieltonkach i jestem ciekaw jak użytkownicy ktorzy maja je kilka lat oceniają je.Nie wiem czy te starsze miały burty fuhrmana czy nie,i jak wyglada sprawa tych wyginajacych sie i nie szczelnych burt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 12 i burty robili sami na giętarkach, od tamtego roku kupują profile, sami już nie robią.

Jak pozmieniali mi zawiasy na kute to można wodę wozić.Na razie bez dolnych łańcuchów jeździłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj