Polecane posty

brzozak2    241

Chcialbym sie zorientowac jak wyglada sprawa podlaczenia kamery w ciagniku wyposazonym w wyswietlacz LCD (w moim przypadku CEBIS), czy jakies wymagania musi spelniac taki wyswietlacz (wyjscia, oprogramowanie), jak sie ma sprawa w stosunku do gwarancji czy mozna grzebac w CEBISie, no i jak cenowo sie taka zabawa przedstawia.

Czy mozna podlaczyc 2 lub 3 kamery i zmieniac na wybrana?? ;) , ide instrukcje poczytac, moze cos tam sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Nie orietuje się dokładnie jaki to jest wyświetlacz ale najprawdopodobniej się nie da ponieważ wszystko zależ od sterownika wyświetlacza .Jeżeli wyswietlane tam masz tylko parametry to będzie on obsługiwał tylko tekst i grafikę .Najprościej jest sobie zamontować dodatkowy wyświetlacz z wejściem video i możesz wtedy podłączyć kamerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Brzozak2 a do czego jest Ci potrzebna kamera w ciągniku?

 

moze być do obserwacji w siewniku, itp...ale chyba zamontuje z tyłu czy niebiescy nie jadą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ja też myślałem nad kamerą ale przy ładowaczu przy jelonku. Dość dużo u mnie ładuje się palet i ciężko trafić czasem a niekiedy można towar uszkodzić... Ciekawy pomysł z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

przydatna np, przy cofaniu z przyczepą lub spinaniu przyczep, a nawet na niebieskich ;)

co do rozwiązania to ja myslalem z komórki zrobić -np. kamerę z jakiegoś SE k300i przenieść do maszyny, ale pozostaje problem z ,,telebimem" -wyświetlacz z kom za maly ;)

jakieś pomysły?? -może coś opracujemy ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

połaczyc aparat cyfrowy do telewizorka na 12V ;) poprzez kabelek do tego przeznaczony.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do wszystkich prac uprawowych zamiast skrecania szyji, ale to tylko bonus. naprawde potrzebna jest przy kombajnie do burakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
do wszystkich prac uprawowych zamiast skrecania szyji, ale to tylko bonus. naprawde potrzebna jest przy kombajnie do burakow

a mialem tez o tym wspomnieć ;)

ja np. ograniczam odwracanie się lusterkiem -przy pronarze mam duze lusterko i ustawione na Orkana -przy zajazdach nie muszę się oglądać za bardzo B)

lecz przy kiprowaniu na przyczepę kamera by się przydała ;)

skrzynkę z joystikami mam ,,przyklejoną" do lewego Słupka kabiny i lewe lusterko na Orkana ustawione ;)

jak sie pojezdzi kilka dni (tygodni) z glową do tylu to dopiero ,,fajnie" jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

po jednym dniu prasowania Zetorkim z Sipma bez przeciwwagi mialem odruch glowy taki jak w filmie "Noc w Roxbury" ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a mialem tez o tym wspomnieć ;)

ja np. ograniczam odwracanie się lusterkiem -przy pronarze mam duze lusterko i ustawione na Orkana -przy zajazdach nie muszę się oglądać za bardzo B)

lecz przy kiprowaniu na przyczepę kamera by się przydała ;)

skrzynkę z joystikami mam ,,przyklejoną" do lewego Słupka kabiny i lewe lusterko na Orkana ustawione ;)

jak sie pojezdzi kilka dni (tygodni) z glową do tylu to dopiero ,,fajnie" jest...

no niestety w 3-rzedowych juz nic nie widac, ani czy idzie dobrze w rzadku, ani gdy sie zapycha i przez to niepotrzebne przestoje. taka kamera zalozona nad ostatnia gwiazda ulatwilaby zycie operatorowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no niestety w 3-rzedowych juz nic nie widac, ani czy idzie dobrze w rzadku, ani gdy sie zapycha i przez to niepotrzebne przestoje. taka kamera zalozona nad ostatnia gwiazda ulatwilaby zycie operatorowi

w Twoim przypadki to tak -natomiast we v100 widac jak na dloni wszystko ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

claas w Jaguarze oferuje kamerę PROFI CAM ale jak widziałem cały ten sprzęt tv to on chyba kosztuje z tysiąc euro (albo i więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ja montowałem kamery przemysłowe. Są takie w hermetycznych obudowach jak i delikatniejsze "kopułki". te ostatnie są o wiele tańsze ale ładny z nich obraz. Maja zasilanie 12V i wysyłanie sygnału na kablu koncentrycznym, i mozna je było podłączyc bezpośrednio do telewizora bez zadnego rejestratora, ale w tedy była tylko jedna kamera, podłączona do wejścia video.

Wiec myslę że dość niedużym kosztem mozna zrobić taki sprzęt zwłaszcza że kamery jak i monitorki są na 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
w Twoim przypadki to tak -natomiast we v100 widac jak na dloni wszystko ;)

w v202 tez widac elegancko ;)

ja montowałem kamery przemysłowe. Są takie w hermetycznych obudowach jak i delikatniejsze "kopułki". te ostatnie są o wiele tańsze ale ładny z nich obraz. Maja zasilanie 12V i wysyłanie sygnału na kablu koncentrycznym, i mozna je było podłączyc bezpośrednio do telewizora bez zadnego rejestratora, ale w tedy była tylko jedna kamera, podłączona do wejścia video.

Wiec myslę że dość niedużym kosztem mozna zrobić taki sprzęt zwłaszcza że kamery jak i monitorki są na 12V.

czy mozesz odszukac jakies informacje w internecie i jesli wiesz cos o kosztach takich instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

http://www.alarmowysklep.pl/main.php?langI...ID=1115#menuTop

to jest link do firmy z kamerami, sa tam ceny no i funkcje kamer. Mysle że tanie kamery dadza rade tylko trzeba je dobrze zamocowac.

Jak jeszcze cos bedę wiedział to dam znac, jak macie pytania to piszcie może bedę potrafił na nie odpowiedzieć.

 

A tu strona z przykładowym monitorem http://www.555.pl/index.php?act=1383

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Może być jak najbardziej. Tylko ta cena dojdzie do 500zł, ale może byc i tak dobra w porównaniu z moja propozycja złożenia takiego zestawu samodzielnie. Jednak wybierająć kammerę czarnobiałą i minitorek czarnobiały cena na pewno nie przekroczy tej sumy. Można także znaleść taki sprzęt urzywany , bo ludzie zmieniaja kamery na kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Może być jak najbardziej. Tylko ta cena dojdzie do 500zł, ale może byc i tak dobra w porównaniu z moja propozycja złożenia takiego zestawu samodzielnie. Jednak wybierająć kammerę czarnobiałą i minitorek czarnobiały cena na pewno nie przekroczy tej sumy. Można także znaleść taki sprzęt urzywany , bo ludzie zmieniaja kamery na kolorowe.

A założyć zestaw z bramofonu, videofonu (są takie, które zapewniają widoczność w nocy) i do zasilania przetwornicę z 12v na 230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czemu nie, ale taka kamera może mieć kiepska jakość i zasięg, bo jednak ma widzieć osobe zaraz przed kamerą, a ja w sprzęcie rolniczym nie montował bym tego blisko czegoś co może ją uszkodzić. Taka kamera przeważnie ma wąski kąt patrzenia wiec dużo nia nie zobaczymy. No i jeszcze ta przetwornica, no chyba że znajdzie sie taki zestaw na 12V.

Ale nie mówie że sie nie nadaje, wszystko zależy od ceny, jakosci i sposobu montażu takiego zestawu.

Kombinójcie :):);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Czemu nie, ale taka kamera może mieć kiepska jakość i zasięg, bo jednak ma widzieć osobe zaraz przed kamerą, a ja w sprzęcie rolniczym nie montował bym tego blisko czegoś co może ją uszkodzić. Taka kamera przeważnie ma wąski kąt patrzenia wiec dużo nia nie zobaczymy. No i jeszcze ta przetwornica, no chyba że znajdzie sie taki zestaw na 12V.

Ale nie mówie że sie nie nadaje, wszystko zależy od ceny, jakosci i sposobu montażu takiego zestawu.

Kombinójcie :):);):)

Byłem dzisiaj w Makro i najtańsza przetwornica kosztuje ok.120zł ale były zestawy na 12v, jednak najlepsze byłyby te od monitoringu -monitorki 10-calowe, kolorowe lub nie, dwie kamerki, a nawet są bezprzewodowe. Czyli dzisiaj w jednym jutro w drugim traktorku, ale cena trochę rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak ktoś zaryzykuje i złoży taki zestaw to niech zaraz da znać jak mu sie to sprawuje.

Ja uważam, że spełni to swoje zadanie, ale ktos musi być pierwszy. Powodzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a wiec zaprosilem do axiona znajomego specjaliste od alarmow, monitoringu, informatyki (mrg inz. PG ETI) i powiedzial ze wyswietlacz napewno nie bedzie mial problemow z odtworzeniem obrazu w kolorze, tylko problem jest taki, ze trzeba pogrzebac w kompie "od wewnatrz" aby podloczyc kamere/kamery, co nie wchodzi w rachube, wiec najkorzystniejszym rozwiazaniem jest dodatkowy monitor, ale to naraznie musi poczekac :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj