Skocz do zawartości

Polecane posty

marekgizio    1

Bobek --> w takim razie u mnie jest niezła ściernica. Bo uważałem że 1000ha na 4skibowca obracanego to abstrakcja.

Dodam że w moich stronach to lemiesze z rzemiosła po 35zł to starczają na 10ha. A dłuta w KV to się obraca po 20ha.

Zapytam tak z ciekawości, czym się różni ten twój ,,najwyższy fotel'' z premium do mojego?

Bo mój to buja się pneumatycznie w trzech płaszczyznach, i grzeje d*pę. Bo o tym jak się reguluje to chyba nie ma co mówić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To u Ojca jest taki sam. Przeczuwam, że zaraz wyjedziesz z tym ze po brać premium. Skupiałem się na elementach wyposażenia, nie na pakiecie Premium, co więcej nikogo nie namawiam, ani nie zniechęcam.

marekgizio    1

spokojnie spokojnie, jeszcze nic nie powiedziałem więc nie zakładaj co miałbym mówić.

Tak z ciekawości zapytałem, bo myślałem ze coś więcej będzie miał.

Nie jestem jakimś wrogiem premium, może i to super traktor ale na mnie nie robi wrażenia i tyle.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie czy to Kver 4 skiby czy Kver PS 100 6skib roznicy nie ma....jak jest sucho to ledwie do 500ha odkladnice dojdą...

Heniekii    1

ja mam plug vogla zagonowy i lemiesze zaoraly 1000 hektarow i do zmiany a odkladnice jak nowe,plug niema lekkiego zycia bo ora na zulawach,maszyny predzej zuzywaja sie na lzejszysz piaszczystych ziemiach

SOKAN    12

Ja przerabiałem dokładnie tan sam temat 6330 comfort czy 6230 P. Zdecydowałem się na comforta + przedni tuz + tls kosztem premiumki. Jedynie czego mi brakuje to dodatkowego oświetlenia na tyle i ekonomicznych obrotów w transporcie.

marekgizio    1

jaro --> to nic. Jego dziadek jedno-skibowcem wyorał 500ha, ale lemiesz miał z porządnej dębiny i to bez sęków.

xsc    54

Marek musisz miec bardzo slabe gleby.

Z jaka predkoscia orzesz?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tym bardziej hestem podziwu ze kupiles azur ktory juz sam z siebie sie szybciej wyciera. biggrin.gif

jaro    163

Masz oczywiście te nakładki na odkładnie-wiesz te co powyżej 15 km/h firma zaleca ?Bo inaczej za dużo leci na pole sąsiada .

xsc    54

wspolczuje... teraz wiem, dlaczego kupiles jelenia- dobrze czuje sie wsrod innych jeleni, lasy rowniez sa mu bliskie.

BOB- przeciwnikami premiumek sa ludzie, ktorych na nie nie stac. Co? Jeszcze ma azuru... to ja rozumiem skad ta szybka orka, jakby wolniej jechal, to by sie ten piach przesypywal pomiedzy listwami

marekgizio    1

jaro --> lemken ma taki patent że w tych nowych ażurach raz na 50ha się je naciera takim specjalnym smarem. Jakiś tam patent gestapo opracowało, podobno dużo tego na kręcili i teraz nowe zastosowanie wymyślili.

Dużo lżej pług idzie.

Mam mam te nakładki - to się limiter nazywa, coś jak w rozsiewaczach. :D

Edytowano przez marekgizio

marekgizio    1

No u nas to pola siłowali z 5 lat temu - kable do drynów wzadzali. Ale się baby zbuntowały i się przed maszynami kładły jak zaczeli transformatory na polach ustawiać, U mnie na jednym kawałku 2ha to aż 18 nastawiali, bo nie mogli spadków porobić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@xsc stać nie stac, znam gospo gdzie stać na Premium ale kupują Comforta żeby pracownicy nie mieli kłopotów z obsługa. :) Naturalnie szefostwo wozi się w Premium. smile.gif

danielo324    5

kolego patrz na daty temat był na tapecie prawie rok temu,także obecne sugestie raczej nic do tematu nie wnoszą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez remik1988
      Jakie sa roznice miedzy tymi modelami ?
      Z tego co sie orietuje to wieksza kabina i scieta maska a co poza tym? Zastanawiam sie czy wziasc z placu n113 czy troche dolozyc i brac n114.
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.