Polecane posty

kgbck    6

Kolego a interesuje ciebie tylko JD bo dosc duza cena za 110 Konnego (110?!???? JAk nie to porpawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@Vladoo1 czytaj dokładnie

 

to KV jest aż tak lichy ze tylko 300ha wytrzyma odkładnia?? nie wiem ile dokładnie zaorałem Kuhnem ale coś koło tego i zużycia narazie nie widać.lemiesze dopiero wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

no co wy?! To co to za plugi ja mam gregoire beson ry7. 5 skibowy zaorral 1500HA i daju mu jescze drugie tyle!?wymieniam tylko czuby i spawam lemiesze Dobrze liczycie?

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kolega chyba pomylił sie o zero bo to jest raczej niemożliwe zeby w normalnym pługu zjechać odkładnie po 300ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

no wlasnie moje stare overumy ktore chodzily 7 lat wytrzymaly bez zmiany i sie sprzedaly za 30 tysiakow czyli daje im na pol po jakies 1100ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To z tego wychodzi że Unia nie jest w cale aż taka zła, ja pługiem unii 5 skib zaorałem prawie 400 ha na oryginalnych odkładniach i jeszcze nie zamierzam ich zmieniać. Chyba coś pomyliłeś. ;)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolega sie uwział ewidentnie w poście na kvernelanda ale pomijam już fakt że temat dotyczy konkretnego ciągnika. 300 ha to ja zrobiłem swoim kv i stan odkładni zmienił sie o bardzo małą grubość lemiesze więc nie wciskaj kitu ludziom to się zgodzę że się zużywają bardzo szybko ale według mnie nie kupuje oryginałów. poza tym warunki wilgotnościowe też mają na szybkość zużywania się elementów roboczych. zapychać zapycha się każdy pług kwestia tego ile jest materiału pu kukurydzy, podałeś tylko jeden przykład obortowego z bocznym resorem, to nie przekreśla całej marki. a jesli chodzi o koszt ano to się grubo pomyliłeś, nieważne każdy chwali co ma, najlepiej mieć obie maszyny i dopiero porównywać, ja mam i kv i lemka ale z kolei dwie różne maszyny z obu jestem zadowolony a koszty eksploatacji w lemkenie są wyższe, pomijając ceny nowych maszyn. w kvernelandzie przynajmniej moim odkładnice również są podparte amen zdania nie zmienię

 

ciągnik ma wpływ na wschody poprzez szybkość wykonywania siewu w optymalnym terminie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Koledzy ale tez popatrzcie na to Kupujesz traktor nie na 3 lata tylko na minimum 10 lat wiedz komfort to wcale niejest drugozedna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumurunista    0

Zgadzam się z @marekgizio co za różnica czy pryskam opryskiwaczem Amazone i ciągam go tzw. Kumurunem, czy ciągnę do 3 razy droższym Fendtem. :) Do oprysków i nawozów lepszego ciągnika mi trzeba. Pozostałe ciągniki mogę mieć droższe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jestem ciekawy jak długo pociągniesz jak faktycznie zaczniesz pryskać Kumurunem te kilkaset ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko tutaj autor tematu nie napisał do czego ten ciągnik i ile ma pracować.

Ogólnie chyba zapomniał o co nas prosił bo się nic nie odzywa.

A my się tutaj przemądrzamy między sobą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz197    0

JD6330 ma pracowac na 50 ha jako ciognik glowny ,25 ha to uzytki zielone,10ha kukurydza,reszte zboza.Ma pracowac z kosiarko przednio 3m i boczno 2.6m ,rozrzutnik obornika tytan 10 plus, beczkowoz joskin 8400l,paszowoz kuhn10m,przyczepie samozbierajocej potinger i tesz w ladowaczu czolowym ,do pomocy posiadam zetora 7211 i 5211 oraz c360,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumurunista    0

jestem ciekawy jak długo pociągniesz jak faktycznie zaczniesz pryskać Kumurunem te kilkaset ha

 

Na 100ha mi starczy. Pozostałe prace wykonuję pozostałymi dwoma ciągnikami.

 

Nie chcę być nie miły, ale mam trochę więcej lat niż Ty i trochę większy bagaż doświadczeń w życiu. Zaczniesz sam prowadzić gospodarstwo i wtedy pewne młodzieńcze wizje się zmienią.

 

Do autora tematu polecam przespać się z tą sprawą. Lepiej kupić ciągnik troszkę tańszy a szybciej go wymienić, aniżeli blokować się na wiele lat i być przez to mniej elastycznym.

Edytowano przez kumurunista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja właśnie zrezygnowałem z tego ciągnika ze względu na cenę ,mocny kurs euro sprawił że ten ciągnik jest za drogi.Zgadzam się z kukmurunistą że większość ma ułańskie fantazje ale niech jeden z drugim zacznie sam prowadzić gospodarstwo to wtedy inaczej spojrzy w przyszłość . Ja też prowadzę sam gospodarstwo i napaliłem się właśnie na tego jelenia ale uszy mi obleciały jak usłyszałem cenę (wiosną kosztował 225 teraz 265 tyś)więc zdecydowałem się na ciągnik o połowę tańszy i też nim zrobię BO nie mam zamiaru całe życie zap....lać na złom bo tak dosłownie można o tych dzisiejszych ciągnikach powiedzieć a tym bardziej że trochę przy tym grzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

Andzej popadasz że skrajności w skrajność.

Mi chodzi o to że ciagnik nie musi być premium, może to być comfort, tyle samo półbiegów. A jak są warunki ze potrzeba dodatkowej mocy to trzeba po prostu kupić silniejszy ciagnik a nie liczyć na boosty.

Co z tego że jest premium jak agregat słabo uprawia ziemię czy siewnik nie trzyma głębokości. I potem albo ziarno jest za głęboko albo leży w grudach i wcale nie wschodzi. Potem nie równe wschody i premium nie pomoże w odpowiednim rozwoju plantacji. Bo albo część nadaje się do skracania albo część nie i robi się rozwarstwienie łanu i połowa kłosów jest niedorośnięta itp.

Albo opryskiwacz gdzie lance latają jak nie powiem na czym majtki. I dwa razy pryska się te same rośliny a inne wcale, albo lance się ciągną po roślinach. I przy takiej robocie w czym pomoże że to premium.

 

Jak kogoś ogranicza kasa to lepiej kupić comforta i porządna maszynę niż odwrotnie.

 

Co do pługa to nie tylko oporami orki się różnią ale też samą robotą i wymianą elementów roboczych.

Na okolicy są prawie same pługi KV i mają ten problem ze resor znajduje sie z boku, kukurydza zbierająca się przed piersią zapycha się o resor i trzeba podnosić pług i wywalać kukurydzę. Pole po KV to same kupy z kukurydzy gdzie zimują szkodniki. W lemkenie nie tylko moim ale np Europalu zabezpieczenie znajduje śię za grządzielą i pług zapchać jest o wiele trudniej a tym samym orze o wiele czyściej.

Może w zbożach niema tego problemu i nie każdy sieje kukurydze więc może to nie dla wszystkich istotny szczegół.

Ale odkładnia do KV kosztuje powiedzmy ok 500zł i starcza na 300ha. Czyli żeby zaorać powiedzmy 1500ha czterosibowym pługiem potrzeba pięć razy zmienić odkładnice po 500złx8 czyli 20 000zł. Niewiem ile w Juwelu starczą ale to bardziej zachartowana stal niż zwykłe odkładnice w lemkenie i dodatkowo można je dłużej użytkować niż zwykłe bo są podparte.

Znajmomy na zwykłych ażurach wyorał 1500ha i sądzę że ja zrobię więcej.

Więc po 1000zł za odkładnię razy 8 daje to jakieś 8000zł na 1500ha czyli dużo taniej niż KV.

Małe sprostowanie do odkładnic kvernelanda trudno mi powiedzieć ile mam nim zaorane ale załóżmy że orze nim tylko 150 ha rocznie i mam go pięć lat :) to znaczy że zaorał 750 ha i nie przewiduje na 2012 wymiany odkładnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

marekgizo z tymi odkładniami to trochę źle rozumujesz. To, że jedna odkładnica starcza na 300 ha, to nie znaczy, że cały pług tyle zaorze na jednym komplecie. Zakładając, że pług ma 8 korpusów (4 skibowy obracany), to odkładnice zużyją się, po zrobieniu przez każdą z nich 300 ha, czyli w sumie 2400 ha.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

2400ha na 4 obracanej? Czy ty jesteś chory? Będę się cieszył jak małe dziecko jak ja zrobię 1500ha na Dura Maxxach.

A 4obracane KV na okolicy bo pełno jest takich pługów na orginalnych odkładnicach lecą po 300ha no może jak są dobre warunki to ostatkiem sił dociągną do 400.

Nie wspominając o starych pługach 2-3skibowych gdzie odkładnie spawają blachami po 100ha

Może u mnie jest ciężka ziemia na pługi ale tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie jestem chory.

 

Ziemia ziemi nie równa więc się nie kłócę, ale jednak nie widzę logiki w tym wszystkim.

Z tego co piszesz to kverneland ma mniej wytrzymałe odkładnie od starych pługów grudziądzkich, wystarczy przeliczyć to na ha/korpus, lub ha/cm szerokości roboczej (przykładowy czteroskibowy KV 45 cm x 8 korpusów, czyli 360 cm, a UG 105 cm, czyli 3 x35).

Według tego co piszesz to 1 odkładnia w KV wytrzymuje 37,5 ha, czyli przypada 0,83 ha na 1 cm szerokości roboczej przy założeniu że korpus ma 45 cm, natomiast według ciebie odkładnia w starej UG wytrzymuje 33 ha, czyli 0,94 ha na 1 cm szerokości roboczej , jeżeli korpus ma 35 cm.

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

 

Mam Ibisa 4 x 48 cm, który zrobił już jakieś 600-700 ha, a odkładnie ma prawie wcale nie zużyte, tyle że ja orzę głównie gleby piaszczyste więc trochę inaczej się wszystko zużywa.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie ma czego gratulować, nie każdy urodził się na Żuławach, czy innych super urodzajnych terenach.

Przynajmniej nie muszę wydawać co 3 lata 10000 zł albo więcej na parę kawałków stali.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

2400ha na 4 obracanej? Czy ty jesteś chory? Będę się cieszył jak małe dziecko jak ja zrobię 1500ha na Dura Maxxach.

A 4obracane KV na okolicy bo pełno jest takich pługów na orginalnych odkładnicach lecą po 300ha no może jak są dobre warunki to ostatkiem sił dociągną do 400.

Nie wspominając o starych pługach 2-3skibowych gdzie odkładnie spawają blachami po 100ha

Może u mnie jest ciężka ziemia na pługi ale tak właśnie jest.

Maruś wiem że ty musisz mieć wszystko naj naj. Ale ja mam kverdzia i zrobiłe na nich minimum 1000 ha. Ale Ciebie nikt do niczego nie przekona bo masz swoje naj naj naj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@marekgizio Ojca pług zaorał w komplementacji 4sk. koło 1200ha, no i w tym roku 130ha jako 5 sk. Póki co odkładnice jeszcze spokojnie zaorzą kilka lat.

 

Odnośnie tematu to polecam na chłodno posiedzieć i pomyśleć o wyposażeniu.

 

Do tych co mają HMS, korzystaliście tego? Ja zacząłem się w to bawić i stwierdzam, że takie coś ma sens z GPS i z autonawrotami. Bardziej cieszy mnie elektrosterowanie wyjść hydraulicznych z zarządzaniem czasem i wydajnością. Z automatu w AQ+ korzystam praktycznie tylko w przejazdach drogowych w zdaję się na własne wyczucie. Za ogromny plus uważam amortyzację osi i fotel ten najwyższy bez CommandArm i skóry, do pełni szczęścia brakuje amortyzacji kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj