Zaloguj się, aby obserwować  
kukum

Mtz 82 Sprzeglo

Polecane posty

kukum    9

Witam co moglo mi sie zepsuc w sprrzegle? Hitoryjka

gdy trzymalem sprzeglo na biegu wstecznym to mi traktr pojechal szybko wybilem bieg i jez za skarby swiata nie wrzuce sprzegla czy mogla tarcza sie posypac czy cos innego a i dodam ze nie ma zadnego oporu gdy je wciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręć pokrywkę pod skrzynią i zobacz. Jeśli to mechanizm wysprzęglania (widełki) wciskaj sprzęgło i zobaczysz co jest nie tak.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Albo łożysko wyciasowe.

 

 

Faktycznie to jak piszesz określa Cię jakim jesteś... (chodzi mi o Twoją sygnaturkę)

Edytowano przez Elektrotechnik

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo widełki z jakiegos powodu obracają się na wałku a nie razem z nim.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

Witam . :)

Od paru dni męczę się z sprzęgłem od mojego Ciągnika . Problem jest taki że sprzęgło się nie sprzęgla i nie umożliwia to wrzucenie biegu .. A na dodatek cały czas kręci się wałek . Ma ktoś pomysł jak mógł bym rozwiązać mój problem z Góry Dziękuje .

Czekam na odpowiedź . :wub:

Połączony +1 pkt. ostrzeżeń za dublowanie tematów

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Masło maślane ci wyszło ale rozumiem że sprzęgło nie wysprzęgla i uniemożliwia to włączenie biegu.

Odkręć pokrywkę pod sprzęgłem, wrzuć kogoś pod ciągnik i niech patrzy co się dzieje jak wciskasz sprzęgło.

Prawdopodobnie regulacja ewentualnie jakaś awaria. Trzeba tam zajrzeć i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam problem ze swoim sprzęgłem gdy puszczam sprzęgło słychać taki jakby zgrzyt dzieje się to na każdym biegu i prawie za każdym razem puszczam i zgrzyt traktor chodzi dobrze sprzęgło nie ślizga się

 

łożysko dobre łapki wporządku wyregulowane 2-3 mm od łożyska

wałek wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

He he. Masło maślane ci wyszło ale rozumiem że sprzęgło nie wysprzęgla i uniemożliwia to włączenie biegu.

Odkręć pokrywkę pod sprzęgłem, wrzuć kogoś pod ciągnik i niech patrzy co się dzieje jak wciskasz sprzęgło.

Prawdopodobnie regulacja ewentualnie jakaś awaria. Trzeba tam zajrzeć i tyle.

 

 

 

Słuchaj wymieniłem już tarczę oraz dociski . Sprawdzałem już z 1000 razy i nadal nie działa macie może jakieś inne koncepcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No. Hamulec wałka sprzęgłowego, Jak masz powinien go zahamować umożliwiając łatwiejsze wbicie biegu. A jak już wejdzie bieg to wybij go i nie puszczając sprzęgła wbij znowu. jak wejdzie cicho znaczy hamulec.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

No. Hamulec wałka sprzęgłowego, Jak masz powinien go zahamować umożliwiając łatwiejsze wbicie biegu. A jak już wejdzie bieg to wybij go i nie puszczając sprzęgła wbij znowu. jak wejdzie cicho znaczy hamulec.

 

 

Robiłem tak i działa prawidłowo .. Niby wszystko jest ok ale nie działa . ; / ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw napisz po Polsku jaki jest problem, bo ja nie mogę zrozumieć.

 

sprzęgło się nie wysprzęgla i nie umożliwia to wrzuceniu biegu. A na dodatek kręci się wałek?

 

Według mnie napisałeś że sprzęgło nie działa, a biegi ładnie wchodzą.

Nie mam pojęcia o co ci chodzi i o jaki wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

Problem jest taki że podczas wysprzęglania i wrzucania biegu tarcza non-stop się kręci i uniemożliwia mi to wysprzęglenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

@MrSeba59 mało to opisałeś trudno powiedzieć co może być przyczyną piszesz, że wymieniłeś tarcze, ale czy ten problem był wcześniej, czy po wymianie tarczy? Chodzi mi o to jak wkładałeś tę nowo tarczę czy dałeś kołnierz tarczy w dobrą stronę. :rolleyes:

Edytowano przez Biznez404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

@MrSeba59 mało to opisałeś trudno powiedzieć co może być przyczyną piszesz, że wymieniłeś tarcze, ale czy ten problem był wcześniej, czy po wymianie tarczy? Chodzi mi o to jak wkładałeś tę nowo tarczę czy dałeś kołnierz tarczy w dobrą stronę. :rolleyes:

 

Stało się to po wymianie tarczy . Włożyłem dłuższą końcówką do silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie cytuj posta bo będziesz miał 2 punkt zaraz. Lepiej go skasuj.

Może masz wałek sprzęgłowy wyrobiony i tarcza nie przesuwa się na nim. Dałeś na niego smar jak składałeś.

Czy sprzęgło dobrze wysprzęgla. Bo u mnie miałem przypadek że pękł wałek co są widełki na nim. Pękł na środku i nic nie było widać. Dopiero jak się położyłem a tato wciskał sprzęgło to to zobaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSeba59    0

Wałek napewno jest cały nie jest pęknięty .. Ale mogę przyznać że jest troszkę wyrobiony i nie sparowałem przy zakładaniu może właśnie trzeba nasmarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak wałek będzie na końcu wyrobiony, frez, to tarcza nie przesunie się na nim. To się dzieje na grubych frezach, tak jak ma MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam :) mam mały problem z wrzuceniem biegów, na moje nie wysprzęgla sprzęgło? Ciągnik stał bez odpalania i ruszanie ok 6miesięcy (uszczelnianie, malowanie) dodam że wszystkie biegi wchodziły bez problemu ze sprzęgłem nic nie robiłem, na zgaszonym silniku wszystkie biegi wchodzą jak odpalam to ciągnik rusza ale gdy wciskam sprzęgło to 0 reakcji ani wyłączyć biegu a tym bardziej nie ma szans na zmianę? Czy mogły skleić się tarcze sprzęgła ?czy jakaś inna przyczyna? macie jakieś koncepcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Skleila sie tarcza, u wuja bylo to samo po ostatniej zimie (ok 6 miesiecy i tez remont). Wez kogos do pomocy niech wcisnie sprzeglo, a Ty wez duzy srubokret i podwaz tarcze przez okienko, nawet mozesz troche uderzyc, powinno puscic.

Byc moze trzeba bedzie podwazyc tarcze w kilku miejscach, wystarczy obrocic walem.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam :) Dzięki zbyszekbrzuze pomogło ;) dzisiaj z kumplem ogarneliśmy temat! przyłapała na maxa pewnie od mycia bo się aż rdza posypała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dzieki, widze, ze Kolega ma albo duzo pracy, albo nie ma roboty dla MTZ :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

He he :D racja narazie roboty dla konia nie ma ;) wszystko ogarniam 60-ką a MTZ tylko do prac polowych, mam 20ha i wszystko obsiewam zbożem i rzepakiem więc się nie napracuje czerwony :P Pozdrawiam a jeszcze 1 problem z podnośnikiem muszę ogarnąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez robertrolnik27
      Witam, rok temu wymieniałem sprzęgło w zetorze forterra 11441 teraz czuje że się ślizga jaka może byc tego przyczyna? Nie ma tam żadnej regulacji? 
    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj