Zaloguj się, aby obserwować  
czapelan

problem z napędem mf 3070

Polecane posty

czapelan    0

witam, mam problem z moim fergusonem 3070. otóż podczas jazdy gdy włącze światła mryga mi lampka od napędu i czuje że się on załącza i rozłącza. gdy wyłącze światła problem znika. dodam że dzieje się tak w szczególności po nierównych drogach, na równej nawierzchni jest raczej w porządku. Z racji tego, staram się używać do transportu innego ciągnika a jeśli już jade mfem to bez świateł żeby nie uszkodzić napędu:/

Miałem też problem ze światłami taki że gdy je wlączylem to czasem zdarzało się że gasły. Przyczyną tego był przypalony kabel w kostce pod maską. Są tam 3 kostki - 2 z 8 kablami i jedna z 3, wymieniłem jedną z nich i problem z gasnącymi światłami ustał. miałem nadzieje że poprawi się również ta usterka z napędem jednak nic to nie dało. Prosił bym Was o jakies wskazówki bo nie wiem za bardzo gdzie szukać usterki. Dodam również że poza tym z napędem jest ok, kiedy go włącze to przednie koła ciągną i sam się nie rozłącza. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

muszą się chyba jakieś kabelki stykać od przedniego i świateł -tak na logikę

ale nie jestem mechanikiem więc nic więcej Ci nie pomogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

sprawdź wyjście świateł do przyczep i tylne lampy. Gdzieś tam musisz mieć zwarcie. Kabel od świateł pozycyjnych styka się z tym od świateł hamulca. Ot cała przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej. Jak się kontrolka zaświeci to się napęd włącza(tak jak podczas hamowania).


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czapelan    0

Wielkie dzięki Panowie. Nie wpadlem na to że może to mnieć związek z hamulcem:) niedługo się tym zajme. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
    • Przez marciniu94
      Witam. Mam pewne pytanie otóz dwa lata temu kupiłem ciągnik john deere 6506 i zauważylem, że kiedy włącze przedni napęd słychać w skrzyni dziwne dźwięki, takie jakby stukanie, zwlaszcza kiedy jedzie sie na wstecznym. Ostatnio zastanawiamy się nad założeniem do niego tura i stąd moje pytanie czy ktoś wie co to może być, czy może ten typ tak ma. Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuje. 
    • Przez AdamWładimirecPodlasie
      Witam mam problem ze światłami w Władimircu ponieważ nie wiem jak tam są one podłączone (chodzi o światła dolne) jakimi kolorami do jakich wtyczek włożyć i co może być przyczyną że na wybojach czasami jedno gaśnie? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj