AKS

pies do pilnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pies
AKS    2

dziędobry chciałbym sie zapytać jaka rasa psów dużych jest najlepsza na psa stróża do pilnowania podwórka zeby wyglądał na ostrego ale był łagodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Wszystko zależy jak wychowasz psa... Znajomy ma owczarka berneńskiego, z daleka wygląda jak potwór, podejdziesz pod bramę to chce żebyś go pogłaskał, natomiast w sąsiedniej wsi kolega miał 2 bernardyny, które ponoć jakby ktoś nieznajomy wszedł zagryzłby na śmierć ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

no właśnie tak jak kolega piszę wyżej, zależy jak wychowasz psa panie kolego. Ja mam 5 kundli ale ostre jak diabli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Osobiście mam zamiar kupić do pilnowania bernardyny, ponieważ są duże, jak się na nie patrzy to już strach, a dla właściciela łagodny jak baranek :)

  • Like 1

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Jeśli chcesz groźnego psa to w czasie dorastania musisz odizolować go od obcych ludzi i potem się go wszyscy będą bać. Ja mam rodwajlera to teraz sam się go boje.

  • Like 1

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja mam dobermana ładne psy w sam raz do pilnowania podwórka. Również mam haskiego też dobrze zbudowany pies . W podwórko Ci nikt nie wejdzie. :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja polecam Kaukaza, tylko odwrotnie jak pisze TheBociek1996 od małego chodź z nim po wsi niech się oswaja z ludźmi, w razie ucieczki z posesji nikogo nie zaatakuje a na swój teren nikogo nie wpuści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja mam nowofunlanda nie czystego tylko mieszankę ale odziedziczył wygląd ojca.. Postura potwór, za bramą potwór, w kojcu potwór, a jak się go wypuści to dzieciaki się z nim bawią.. Wodołaz uwielbia wchodzić do rzeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja mam wilka i bernardyny. Dla mnie są strasznie łagodne, nigdy nie ugryą ani nie zawarczą na mnie. Gdy zobaczą obcą osobę od razu staja się agresywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Tylko i wyłącznie owczarek podhalański, nic lepszego. Miałem takiego 12 lat, każdy się go bał, nie zdarzyło się, żeby ktoś zdążył wejść na podwórko zanim zaszczekał. A dla domowników był łagodny. A do tego jest biały, zawsze w nocy go widać i jak wychodzisz na dwór w nocy to nie bucha w Ciebie z zaskoczenia, bo zdążysz go zauważyć :lol: a teraz mam owczarka niemieckiego to nie wiadomo skąd się go spodziewać :P .

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja poleciłabym bernardyna, bo sama go posiadam. Nikogo nie ugryzie i nikogo nie wpuści na podwórko, bo na samo szczekanie i wielkie gabaryty nikt się nie odważy wejść.

 

Ponoć najlepszymi stróżami są kaukazy. Również takiego mam, ale to jeszcze szczeniak więc nie wiem co z niego wyrośnie. Wiem z opinii tych co je posiadają, że to dobra rasa i dlatego postanowiłam takiego nabyć.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja mam rodwajlera to teraz sam się go boje.

 

Żeby właściciel bał się swojego psa to coś tu jest nie tak, ja bym w życiu takiego psa nie trzymał...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Ugryźć może, bądź nie, każdy pies, zależy jak prowadzony. Kaukazy są idealne do stróżowania, ale trudne w wychowaniu. Bardzo terytorialne, średnio tolerują inne. Zazwyczaj jeśli mają pana, to tylko jednego. Jego się słucha, resztę domowników ignoruje. Gorzej jak zdominuje charakterem właściciela. Wymaga zezwolenia, nawet jeśli to mieszaniec. Piękne psy ;)

 

Jeśli chcesz groźnego psa to w czasie dorastania musisz odizolować go od obcych ludzi i potem się go wszyscy będą bać. Ja mam rodwajlera to teraz sam się go boje.

 

 

Drażnienie i prowokowanie psa do agresywnych zachowań jest karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Czujniki w bramkach i dzwonek w domu, jak ktoś w nocy przyjdzie dzwonek dzwoni myk z łóżka za flintę i tarak, więcej nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam czarnego labladora. Łagodny a czarny pysk z białymi zębami swoje wrażenie robi. Duże psy często są leniwe szczególnie w lecie jak im gorąco dla tego z większym warto mieć małego zadziornego pyrtka. Mały leci do płotu za byle czym a za nim z ciekawości duży. Idealny duet do pilnowania. Dużo szczakają razem a żaden z nich nie musi być groźny czy niebezpieczny z harakteru żeby skutecznie podwórka pilnować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Coś w tym, co pisze Seweryn, jest. U mnie z reguły pierwsze szczekają małe kundelki a dopiero potem duży.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Tylko i wyłącznie owczarek podhalański, nic lepszego.

potwierdzam, u nas dwa białe podhalany wychowały się razem ze mną

lepszego psa nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaka rasa najlepsza do stróżowania?... to bardzo trudne pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy oczekuje czegoś innego i co innego lubi. Nie spodziewaj się że owczarek niemiecki będzie jak szarik z czterech pancernych czy owczarek szkocki długowłosy jak lessie. To fikcja.

Każda rasa ma pewne predyspozycje do których została stwożona. 8tygodniowy szczeniak jest jak niezapisana kartka w kratkę lub linie(predyspozycje) a co będzie na niej zapisane zależy od człowieka. Jest wiele ras do różnych prac a stróżówanie jest różne.

Owczarek kaukazki doskonale nadaje się do samodzielnego pilnowania terenu, porostu leży i pilnuje i jest szczęsliwy. Żle prowadzony może stać się niebezpieczny dla człowieka. Zresztą z każdego psa większego jak 20kg da zrobić się bestie niebezpieczną dla otoczenia, tylko pewne rasy mają większe możliwości fizyczne jak i psychiczne. Poprostu jest łatwiej.

Owczerek niemiecki również jest świetnym stróżem ale nie znosi bezczynności, uwielbia ruch i pracę z człowiekiem dlatego jest tak dobry w służbach mundurowych czy ratownictwie. Nie służy mu samotność w kojcu czy na podwórku, może znaleźć sobie zajęcie z którego właściciel nie będzie zadowolony.

Najważniejsze to mieć kontrole nad własnym psem. W...wiają mnie te małe kurd*ple które wyskakują z gospodarstw i obszczekują ludzi nie reagując na właścicieli.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Poczytaj gdzieś o ostrości pozornej. Jest to agresja powodowana lękiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ras psów mozna tu wymienić dużo,ale trza się rozsądnie nad wyborem psiaka zastanowić.Bo pozniej młody pies,a się błąka po wsi,bo się znudził,i nie ma zainterwsowania ze strony właściciela.A zlodziej jak będzie miał wejśc i coś ukraść i tak to zrobi,i najgrozniejszy pies mu w tym nie przeszkodzi.Więc tym się nie ma co kierować.Tylko samemu sie trza zastanowic,jakiego tego psa się chce miec i jakie się ma dla niego warunki.Ja mam trzy małe dziamgoty,i narobią więcej hałasu,niż duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najgorsze jest to że polska wieś nadal kojaży się z zaniedbanym psem na łańcuchu który rzuca sie na wszystko dookoła. Wtedy wstyd mi że mieszkam na wsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@gwozd ta teoria z niezapisaną kartką papieru jest delikatnie mówiąc śmieszna. Zwierzęta mają instynkt, coś co jest zakodowane w ich genach. Czemu mój kaukaz nie leży pod stodołą jak drugi kundel tylko na 2-metrowej hałdzie żwiru i obserwuje okolicę całymi dniami? Ja go nie uczyłem tego na pewno <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj