Polecane posty

XTRO    1530

aha, a co byście polecali do około 40 tys zł.

Ale jeśli chodzi o dobre pocięcie łodyg to jest jakaś przystawka porównywalna do rota disc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

nie widziałem żeby jakaś przystawka lepiej od kempera pocięła no ale za 40tys to napewno nie kupisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

coś tam się już kupi około 2000 r.

Oprócz kempera? przystawka claasa dobrze sieka?

Chodzi mi głównie o to aby ładnie na polu posiekane było, bo w tym roku jak mi koleś posiekał to dajcie spokój, na 40 cm kawałki nawet.. później idzie talerzówka i orka, to orka nie za ładnie szła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

ważniejsza sprawa to kolby dobrze zebrać a nie posiekać, tak szczerze Ci powiem że w tej kwocie co Ty szukasz coś porządnego znaleźć będzie ciężko a za przeproszeniem "wyjeba" kupić to nie sztuka ;) tak claasy cornspeedy to dobre przystawki o ile są w dobrym stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Zastanawiam się nad zakupem przystawki i czy węgierska Oros rok produkcji 2005 jest dobrym wyborem.

Głównie boję się o dostęp do części zamiennych. Gdzie można kupić części bez problemu, czy jest w Polsce diler nowych przystawek Oros. Jak sprawują się starsze modele produkcji węgierskiej?


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Tak czytam te Wasze wpisy i mam mętlik w głowie bo mam DF 6040 i również myślę o kupnie przystawki do kukurydzy. Jakiej? Jeszcze nie wiem i jestem zielony w te klocki. Kombajn ma motor o mocy 220 KM. Mam do skoszenia ok 100 ha kukurydzy. Myślę o zakupie 5 rzędówki. Nie chciał bym wydawać wielkiej kasy na nią ale chciałbym żeby była w miarę sprawna. Mam takie pytanko. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazi2323    0

Orientuje się może ktoś ile kosztuje nowa Capello 4 rzędowa?

 

Nowa przystawka Capello 4 rzędowa kosztuje na dzieńdzisiejszy 95tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Co powiecie o geringhoffie pc? Jakie ma zalety i co jest ich największą wadą, czy droga w serwisowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Daniel co masz na mysli ze jest ciężka w pracy, czy kombajn ma ciężko czy ciężka w utrzymaniu. Wiele osób chwali pc za cięcie i szybkość pracy. Jeżeli możesz to napisz coś więcej o tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Dawniej były PC może w kosztach obsługi tak jak wszystkie a ciężkie są tzn mają duży pobór mocy kosztem kiepskiej roboty -slabo rozdrobnione -nierówne rżysko Nastepstwem były wdrażane Geringhof ROTA DISK -rozdrabniają b. dobrze pod warunkiem żeby słoma była sucha i pole czyste raczej bez chwastów

od PC chodzą dużo lżej.Mam pogląd dobry gdyż pracowałem na PC póżniej Greringhof Rota Disk,obecnie pracuję na3-letnim Geringhof Horizon Star

oraz 3-letnim Olimag Drago.Porównywalnie te dwie ostatnie to prawie to samo -może Olimag Drago troche lżej idzie.Robota i pole po skoszeniu wygląda bajka.Do tych dwóch marek dołożył bym jeszcze coś z firmy Capello .Też ładnie pracują.Może zakup tych przystawek jest troche droższy bo to jest nowsza generacja no ale coś za coś.

Po tym sezonie będę jedną z nich sprzedawał.Godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jaką przystawkę polecacie do Dominatora 98 Maxi silnik 206 km. Jak myślicie da rade z 6 rzędową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy czy miał ktoś z was styczność lub posiada przystawką Kemper Cornstar 208b. Planuję kupić jakąś do John Deere T560 i akurat takie dwie u jednego gościa znalazłem na allegro http://otomoto.pl/kemper-cornstar-208-A335429.html

http://agrofarm.otomoto.pl/heder-przystawka-do-kukurydzy-kemper-cornstar-208-nie-geringhoff-A184603.html

Chodzi mi o to jak w tych przystawkach odbywa się sprawność wciągania łodyg i podawania kolb. Czy się nie zapycha i czy nie urywa słomy. O tym że bardzo dobrze rozdrabnia słomę to już wyczytałem i w eksploatacji też podobno nie jest droga, bo z mojego punktu widzenia to wsumnie z części roboczych to tylko noże od rozdrabniacza mogą tu się zużyć najczęściej.

Z góry dzięki za odpowiedz, mam nadzięję że coś więcej mnie oświecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Kusi mnie zakup 6 rzędowej, na You tobe znalazłem takiego Claasa z przystawką 6 rzędową z docinaczem rotorowym które mają ponoć większe zapotrzebowanie na moc niż z nożem poziomym

http://youtu.be/_L4DchbCgGs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Witam koledzy myślę o kupnie przystawki do NH TX 32, co byście polecili. Dodam jeszcze że rocznie będę kosił tylko 40-50ha, więc myślę raczej o jakiejś tańszej używanej przystawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie czy ktos ma przystawke oros z cięciem załozoną do starego typu bizona na zwkły gardziel

Edytowano przez telega-pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

KUPIE PRZYSTAWKE CAPELLO QUASAR lub podobna, 4 lub 5 rzedowa !! EMAIL: kamslo15@wp.pl

slyszal ktos o firmie fantini? chodzi mi ogolnie o opinie przystawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Firma fantini jest bardzo dobrze znana w produkcji przystawek mają bardzo duże doświadczenie, jest to Włoska firma i robią na prawdę dobre przystawki.

 

Cena nowej 6 rzędowej składanej z regulacją szczeliny to ok 31000euro netto.

Jak chcesz to mogę Ci dać namiary na polskiego dystrybutora fantini, znajduje się on koło Korfantowa, a dokładnie w Rzymkowicach.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

dzwoniłem tez własnie do tego dystrybutora 4 kosztuje około 70tys a 5 około 90tys netto oczywiście także nie jest aż tak źle. Niedużo drożnej bo za około 5tys więcej oferuje mi tez przedstawiciel przystawek OLIMAC DRAGO, ale w tej szczeliny regulowane są automatycznie, słyszałem trochę negatywnych opinii na temat tych zrywaczy kolb, Ma ktoś taką? Może się podzieli informacjami ja to z tym naprawdę jest? Czy nie gubią ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

A gdzie słyszałeś te złe opinie? Bo ja się tymi automatycznymi płytami obrywającymi kolby bardzo nie interesowałem, jedyne co można gdybać to to że za bardzo się rozchylają i kolby walą w dół ale nie mam żadnego potwierdzenia tego to jedynie domysły.

 

Prawda często jest taka że jak jest coś nowe to jest dobre, potem się coś podedrze i się zaczynają problemy i tak może być i z tymi płytami obrywającymi, ale napisz od kogo masz takie info o tych płytach obrywających kolby.

 

 

PS: Te 31tyś co podałem za przystawkę fantini 6 w poprzednim moim poście to w euro, zauważyłem że się pomyliłem i zmieniłem już na euro bo napisałem wcześniej że w zł. takie sprostowanie z mojej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

Własnie oto mi chodzi ze podobno kolby wlatują niekiedy jak się trafi trochę mniejsza lub sie troche przypcha i wtedy plyty maja wiekrzy ropzstawi i poćwiartuje kolbe winkiem tego leży ziarno, ale nie potwierdzam ze tak naprawdę jest bo to sa tylko sugestie innych rolników u których robiłem usługę ciecia. Twierdzili ze ktos w przeszłości robił taka przystawka usluge i ziarno troche zostawało na polu. Teraz własnie nie wiem czy to prawda czy nie dlatego najlepiej było by miło usłyszec opinie od kogos kto takiej przystawki uzywa, z plytami obrywajacymi kolbe automatycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi32    1

Witam panowie ja posiadam przystawke olimac drago z automatycznymi płytami z 2012 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

tomi32 - forum jest od pomagania sobie i dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniami, a nie do nabijania postów. Napisz jak się sprawuje ta twoja przystawka z automatycznymi płytami do obrywania kolb.

 

PS: ile rzędów, jaki kombajn w niej chodzi, ile w niej pali na ha(hektar), ile km/h jeździsz w niej kosząc QQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj