Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prometeusz    2

a węgierskie do bizona jak się sprawują? jak z awaryjnością i dostępnością części oraz jakie są koszty najczęściej wymienianych części zamiennych?

Piotras    2

Faktycznie kristofus masz racje sądzę że Herder 6 rzędowy będzie najlepszy ile kosze ogólnie to usługi i dopiero się przymierzam do koszenia kukurydzy na 150 ha pracę bym miał raczej heder z docinaczami np. Geringhoff MS SC 2 675 F.

Kompletnie nie mam obeznania co to hederów do kukurydzy. Cena około powiedzmy 50 tyś zł. Co do doposażenia kombajnu to klepisko główne mam jeszcze wstępne i blachy pomiędzy cepy co do kosztów tego to się jeszcze nie orientowałem. A sita zostają bodajże te same.

zuras    1

Ja sie rozglądam za przystawka do bizona ma może ktoś na handel?

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil41    28

Zastanwiam sie nad zakupem przystawki do Fendta 5220 tylko że nie wiem nic na ten temat...jaka firma jest dobra jaka zła? Czym sie różnią? Jakie są w nich rozwiązania? Myśle o sztywnej 5 rzedowej, chyba bedzie dobra do mojego kombajnu??

Matteoo    0

Sprawa wygląda tak, że zakupiłem w tym roku nowego New Hollanda CX8070 i chcę do niego kupić przystawkę do kukurydzy 8-mio rzędową, składaną. Niestety fabryka New Hollanda się nie wyrobiła w tym roku i nie ma możliwości dostania nowej przystawki przed żniwami kukurydzianymi. Mam więc pytanie jakie przystawki polecacie chodzi mi tylko o nowe. Jakie mają plusy i minusy dane firmy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam geringhoff horizon star, nie jest składana, ale ma cos czego nie mają inne przystawki, możesz zbierac po niej słome :)

tak się złożyło że mam taką na handel, ( nowa, cena do uzgodnienia)

Matteoo    0

Niestety ja potrzebuję składaną, bo dużo przejazdów jest, a szkoda czasu na odpinanie przystawki kilka razy dziennie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeszcze zależy, czy chcesz kosic szybko i miec " brzydką słome" czy wolno i miec " ładną " mam geringhoff rota disc 6 rzędową składaną, i jedynym jej problemem jest to że ma wałki, które są kosztowne w remoncie, a remont trzeba robic co sezon, lub 2 ( zależy na ilu ha pracuje) ale za to idzie jak strzała :D za to ta druga horizon star, ma noże, które ją chyba troche spowalniają, najlepiej żebyś pogadał z jakimś specjalistą, lub rozglądnął się czy ktos w okolicy takiej nie ma. A może spróbował bys np capello czy cos tego typu, na zachodzie są bardzo znane.

Podpucha    0

U nas najwieksze wziecie na Kombinat rolny miały przystawki Dominoni, a ja w swoim CX 6080 mam 6 rzedową składana z docinaczami firmy NH, uzywana bo nie wiele kosze jak narazie ale sobie chwale super idzie jestem z niej zadowolony. Co do Rota disc to podobno idealnie siekaja słome ale wymiana dyskow tnacych to około 100zł za jeden gdzie na wałku jest ich 10 ? plus wegliki na przeciwbierznym wałku tez sa do wymiany po chyba 2 sezonach zaleznie od ilosci koszonej kukurydzy.

Co do przystawek moge smiało polecic pana Przywarę z Piechocic ktory zajmuje sie tylko przystawkami uzywanymi jak i nowymi Geringhofa, prowadzi czesci do przystawek i dobrze doradzi w razie potrzeby.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie, remont jest strasznie drogi :) ale można też nożyki zamienic miejscami i na to samo wychodzi :) no ale oczywiście po którymś sezonie trzeba juz kupic nowe.

pio0306    0

panowie kosze co roku ok 75 ha kukurydzy new holand cs 650 kosiłem to 4 rzędowa przystawka wegierska zamierzam kupić 6 rzedowa ale mam dylemat jaka kupic . Geringhoffa nie chce ze zgledu na remonty wałków , zastanawiam sie nad capello lub olimac drago obie uzywane kwota ok 60 tyś, co o nich powiecie lub innego doradzicie. rozchodzi sie zeby dobrze rozdrabniały łodygi

Laszek    1

ja mam węgierską OROS 6013 6-rzędową do Fortschritta. Panowie teraz pytanie czy ktoś miał może styczność z polską przystawką firmy EMMAROL? Patrząc na zdjęcia na stronie firmy to dość podobna do OROSÓW z końca lat 90-tych. Cenowo nie wyglądają też źle.

XTRO    160

Witam, jak w temacie, rozglądam się już za przystawką do QQ i mam właśnie pytanie- jaką polecacie.

Chodzi mi głównie o to aby jak najlepiej siekała kukurydzę, tzn łodygi były bardzo dobrze pocięte, najlepiej na wiórki albo kostkę xD

Interesuje mnie przystawka 6 rzędowa składana hydraulicznie.

Proszę o rady

Tematy połączone.

Edytowano przez danielhaker

987marcin    0

a ja polece ci conspeed pracuje tą przystawką bardzo ładnie rozdrabnia słome ijak narazie jest bezawaryjna

RYZYNH    3

U mnie spółka kupiła Olimac Drago 5 rzędową i nawet ładnie to posiekane było

mincek18    8

Ja akurat słyszałem, że w przystawkach Dominoni szybko wyrabiają się elementy robocza. ja pracowałem z Capello u Grecavem i nie mogę złego słowa na ich temat powiedzieć ładnie rozdrobnione łodygi jednak znajomy posiada Kempery i nie widziałem żeby jaka kolwiek inna przystawka tak dobrze posiekała łodygi.

XTRO    160

a co sądzicie o Geringhoff rota disc?

ja osobiście zamierzam kupić używaną przystawkę

mincek18    8

rota disc jest ponoć bardzo droga w naprawie, nigdy nie słyszałem żeby ktoś polecał tą przystawkę ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak, jest droga w utrzymaniu, ale nie chodzi najgorzej..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez AnnaKrl
      Witam.
      Chciałabym prosić Was o pomoc w ocenie oferty jaką mi przedstawiono i dowiedzieć się jakie ceny udało się Wam osiągnąć za podobne oferty po negocjacjach oraz na co warto zwrócić uwagę podczas negocjacji.
      Na wstępie chciałabym scharakteryzować co wpłynęło na dobranie parametrów ciągników przedstawionych w ofertach. Rozważany ciągnik będzie pracował na 120 ha (docelowo w przyszłości 140 ha) gleby klasy IVb i IVa ze sporadycznymi kawałkami klasy III jako ciągnik do orki i siewu agregatem. Przez ostatnie dwa lata sezon żniwny jest niezwykle ulewny w mojej okolicy i ciężko jest wykrzesać więcej niż 6 dni pod rząd bez deszczu i posiadany ciągnik w takich warunkach zaczyna sobie nie radzić a nic nie zapowiada by w kolejnych latach pogoda miała się jakoś znacząco poprawić.
      Pierwsze ceny "katalogowe" które mi zaoferowano za opisane poniżej ciągniki mają rozpiętość od 390 000 do 406 000 netto.
      New Holland T7.250 : przekładnia Full PowerShift eco 40km/h (19 X 6), tylny WOM 540E/1000 sterowany mechanicznie, podłokietnik SideWinder II, przednia oś 4 klasy amortyzowana, pompa hydrauliczna 150 l/min CCLS, joystick EHR z 3 przyciskami, 4 pary zaworów mechanicznych, automatyczne stabilizatory tylnego TUZ, przedni TUZ podłączany pod zawory środkowe, radio z bluetooth, mechaniczna amortyzacja kabiny, manualna klimatyzacja, lusterka wsteczne mechaniczne, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Case Puma 200 Multicontroller: przekładnia Full PowerShift 40 km/h (18 X 6), WOM 540/540E/1000/1000E sterowany elektronicznie, oś przednia z aktywnym układem zawieszenia, układ pneumatycznych hamulców przyczep, pompa hydrauliczna 150 l/min CCLS, 4 pary zaworów sterowanych EHR, przedni TUZ zasilany z tylnego zaworu hydrauliki, automatyczne stabilizatory tylnego TUZ, mechaniczna amortyzacja kabiny, pneumatyczny fotel operatora, klimatyzacja manualna, radio, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, monitor AFS 700, "kogut".
      Massey Ferguson 7722: przekładnia Dyna-6 (24 X 24) 40 km/h ECO + hydrauliczna przekładnia nawrotna, WOM 540/540E/1000, oś przednia amortyzowana, mechanicznie amortyzowana kabina, układ pneumatycznych hamulców przyczep, dźwignia zmiany biegów "T", 2 pary zaworów EHR + 2 pary mechaniczne, manualna klimatyzacja, pompa hydrauliczna 110 l/min LS, radio, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, pneumatyczny fotel operatora, "kogut".
      Claas Axion 820: przekładnia Hexashift 40 km/h, 2 pary zaworów sterowanych EHR + 1 para mechanicznie, WOM 540/540E/1000, amortyzowana oś przednia, mechanicznie amortyzowana kabina, układ pneumatycznych hamulców przyczep, CEBIS, manualna klimatyzacja, pompa hydrauliczna 150 l/min LS, aktywna regulacja poślizgu tylnego podnośnika, przedni TUZ, TELEMATICS na rok, ogumienie 710 tył i 600 przód, pneumatyczny fotel operatora, "kogut".
      Valtra T214: przekładnia Versu 40 km/h (30 X 30), WOM 540/540E/1000, 4 pary zaworów sterowanych EHR, pompa hydrauliczna 160 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, układ pneumatycznych hamulców przyczep, Valtra SmartTouch, manualna klimatyzacja, podgrzewania bloku silnika, amortyzowana oś przednia, mechaniczna mortyzacja kabiny, przedni TUZ, radio, pneumatyczny fotel operatora z podgrzewaniem, wycieraczka przedniej szyby 270 stopni, przednie błotniki dynamiczne, złącze ISOBUS, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      John Deere 6215R: przekładnia Direct Drive, WOM 540/540E/1000, 4 pary zaworów SCV, pompa hydrauliczna 155 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, radio, złącze ISOBUS, amortyzowana oś przednia, amortyzowana kabina, pneumatyczny fotel operatora, przedni TUZ sterowany przez tylni zawór SCV, układ pneumatycznych hamulców przyczep, manualna klimatyzacja, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, przednie błotniki dynamiczne, konsola CommandArm, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Deutz-Fahr 6215: przekładnia RCShift 40 km/h (30 X 15), WOM 540/540E/1000/1000E, 4 pary zaworów, pompa hydrauliczna 160 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, złącze ISOBUS, radio, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, przedni TUZ, joystick wielofunkcyjny, terminal iMonitor2, amortyzowana oś przednia, mechaniczna amortyzacja kabiny, manualna klimatyzacja, układ pneumatycznych hamulców przyczep, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Interesuje mnie wasze zdanie na temat tych ciągników (w szczególności ich posiadaczy i ludzi którzy mieli je na testach), jaką ostateczną cenę udało Wam się wynegocjować za te ciągniki, czy zdarzyły się Wam jakieś poważniejsze awarie? Jeżeli byście mieli (miały) kupować jeszcze raz to czy wybralibyście (wybrałybyście) tak samo czy może Wasz wybór padłby na inną maszynę? Muszę przyznać, że mam pewne obawy przed ciągnikami, które mają zamontowane zarówno AdBlue, DPF i EGR.