Polecane posty

passat1    0

Cześć! Chciałem zapytać czy ktoś z was uprawia kukurydzę na ziarno jeśli tak to napiszcie czym kosicie (kombajn i przyystawka) i suszycie, wasze spostrzerzenia, doświadczenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Cześć! Chciałem zapytać czy ktoś z was uprawia kukurydzę na ziarno jeśli tak to napiszcie czym kosicie (kombajn i przyystawka) i suszycie, wasze spostrzerzenia, doświadczenia itp.

 

 

zbyt obszerny opis tu chcesz uzyskać.

Jaki cel tego wywiadu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Eh ja ci moge pow Ze Kosil w tym roku bede Case Cross Flow 80 a przystawka Geringhoff rotta disc 6 rzedow(zobaczymy co sie bedzie dziac) suszymu suszarnia:B) dokladnych ci parametrwo nie podam poniewaz parametwor suszarni nie znam nie moja dzialka doswiadczenia kurcze pisania a pisania za duzo chcesz...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Geringhoff rotta disc nie cieszy sie dobrą popularnością bo są awaryjne jesli cie to interesuje :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

czytalem wiem juz wszystko dlatego jest ten nawias


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

RD nie są awaryjne, tylko nożyki tnące łatwo się uszkadzają i zużywają co prowadzi do niekończących sie problemów.

Pomysł dobry, tylko niezbyt praktyczny a co gorsza kosztowny...

 

Nie dużo brakło też bym sie wpakował w ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

łatwo sie uszkadzają czyli są awaryjne :P jakby sie nie uszkadzały to by nie były awaryjne :P

a jakbyś wziol to już "mądry polak po szkodzie" :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
łatwo sie uszkadzają czyli są awaryjne :P jakby sie nie uszkadzały to by nie były awaryjne :P

a jakbyś wziol to już "mądry polak po szkodzie" :D

 

 

Elementy które sie zużywają mają do tego prawo. Wiec trudno nazwać lemiesz awaryjnym (nawet najbardziej badziewny), tylko dlatego że trzeba go wymieniać...

To można nazwać po prostu niezbyt udanym rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale jesli dobrze rozumiem zuwzywają sie za szybko.czyli to jest badziew mówiąc krótko i zwiezle


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

zobaczymy po sezonie ...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My wynajmujemy Claasa Dominatora 98 sl Maxi z 5-cio rzędową przystawką też Claasa. A suszymy na suszarniach podłogowych.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Ja uprawiam kukurydze na ziarno :) ok.25ha w tym roku. Kosic będziemy claasem dominatorem 66 z przystawką 4 rzędy MF. A suszyc suszarnią pinus term...Raczej sprzęt mało awaryjny odpukac B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

odświerzam

mam kombajn JD 965H i myśle o tym by zbierać nim kukurydze na ziarno jaki jest koszt przystosowania kombajnu do tego by mozna nim było zbierc kukurydze i co trzeba w im wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

trzeba miec klepisko do kukurydzy (wzglednie uniwersalne), blachy na beben mlocacy i sita gorne do kukurydzy (dolne zostaje bez zmian). ja za taki zestaw po jednym sezonie do 2266 zaplacilem 9tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Widziałem pole po skoszeniu przystawką geringhof PC to łodygi raczej pogniecione ,następnie geringhof rota disc ładnie pocięte może zbyt wysoko cięta Kombajnista mówił że jak bedzie troche bródna tzn najgorzej proso i wilgotno to owija na walkach.Zdaje mi się że z docinaczem łodyg pozimym coś w rodzaju kosiarki rotacyjnej są lepsze .Widzialem z dala pole po takiej przystawce i ładnie wyglądałoAwcale nie było za czyste.A ścięte doś nisko i ładnie rozdrobniona łodyga .Nie wiem jaki to był typ.Podjcie jakie byście polecali typy .ewentualnie opinie wady i zalety swoich przystawek z poziomym docinaniem do dominatora 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

a jaki najlepszy heder do kukurydzy do kombajnu TC 5040 i klepisko jest dostepne i sito górne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
passat1    0

a jaki najlepszy heder do kukurydzy do kombajnu TC 5040 i klepisko jest dostepne i sito górne

 

 

też szukam przystawki ale do bizona> Znacie może jakieś firmy specjalizujące się w tych maszynach?

Edytowano przez passat1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek4    0

mam w rekordzie geringhoff hz z docinaczem pozimym nie jest to szczyt techniki ale sprawuje sie bez awaryjnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
passat1    0

mam w rekordzie geringhoff hz z docinaczem pozimym nie jest to szczyt techniki ale sprawuje sie bez awaryjnie .

Czy ktoś na AF użytkuje może przystawkę do kukurydzy OROS typ uni. lub przystawkę idass? pilnie potrzebuje informacji o tych maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Myślę że nalezy odświeżyć ten temat. Czym kosicie kukurydzę? Ja do zeszłego roku kosiłem Bizonem Zo56 i przystawka węgierską. Kombajn sprzedałem z hederem do pszenicy a przystawka z gardzielą i całym osprzętem została. Myślałem że może będzie pasować mi do kombajnu który kupię, i tu jest mój problem... do jakiego ona może pasować? Myślałem o jakimś dominatorze, modele od 76 do 106. Czy ktoś kosi może kukurydze dominatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie i Panie myślę nad kupnem hederu do kukurydzy dokładnie do claasa lexiona 440 sądzę że 6-cio rzędowy będzie w sam raz pytanie jakiej firmy i z jakimi kosztami to się wiąże oraz plus reszta oprzyrządowania.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Możliwe, że powinieneś rozważyć 8-rzędową przy tym kombajnie. Chodzi o prędkość jazdy. 6-rzędowa w kukurydzy o wydajności ok. 14-15t/ha (30%) przy 4km/h daje przepływ masy ziarna ok. 30t/h. Twojego kombajnu raczej to nie nasyci, w słabszej kukurydzy będziesz musiał b. szybko jeździć. A jeśli chcesz przystawkę z rozdrabniaczem duże prędkości jazdy nie będą korzystne.

 

Powinieneś zdać sobie sprawę, że nikt Ci tu nic sensownego nie odpowie przy tak ogólnie sformułowanym pytaniu. Na rynku do wyboru masz przystawki Claasa, Olimaca, Geringhoffa, Capello, Dominoni, może też coś węgierskiego byś dopasował. Nie podałeś czy zależy Ci na rozdrabnianiu łodyg, ile zbierasz tej kukurydzy, jakie plony osiągasz, czy pola są równe czy pagórkowate. Samych systemów rozdrabniania jest kilka, każdy ma swoje wady i zalety. Ale po co mam o tym pisać jeśli może ich nie potrzebujesz?

 

Koszty? Jak Ci powiem, że powinieneś się liczyć z kwotami od 40tys. zł. do blisko 200tys. zł to Cię usatysfakcjonuje? A to jest całkiem dobra odpowiedź na Twoje pytanie. Koszt przystawki (nowa/używana), może być konieczna adaptacja mocowania i napędów przystawki, zmiana klepiska, reduktor obrotów bębna, wymiana sit. Może ale nie musi bo ja nie znam Twojej maszyny i jej wyposażenia a nikt nie wie jaką przystawkę trafisz i z jakim kombajnem wcześniej pracowała. Między Claasem, NH, JD, są istotne różnice w kwestiach adaptacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Czy ktoś może kosił qq deutz fahrem 5485 lub przynajmniej się orientuje jaka powinna być przystawka i czy potrzebne są jakieś modyfikacje przy samym kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj