Polecane posty

prometeusz    3

a węgierskie do bizona jak się sprawują? jak z awaryjnością i dostępnością części oraz jakie są koszty najczęściej wymienianych części zamiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Faktycznie kristofus masz racje sądzę że Herder 6 rzędowy będzie najlepszy ile kosze ogólnie to usługi i dopiero się przymierzam do koszenia kukurydzy na 150 ha pracę bym miał raczej heder z docinaczami np. Geringhoff MS SC 2 675 F.

 

Kompletnie nie mam obeznania co to hederów do kukurydzy. Cena około powiedzmy 50 tyś zł. Co do doposażenia kombajnu to klepisko główne mam jeszcze wstępne i blachy pomiędzy cepy co do kosztów tego to się jeszcze nie orientowałem. A sita zostają bodajże te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja sie rozglądam za przystawka do bizona ma może ktoś na handel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Zastanwiam sie nad zakupem przystawki do Fendta 5220 tylko że nie wiem nic na ten temat...jaka firma jest dobra jaka zła? Czym sie różnią? Jakie są w nich rozwiązania? Myśle o sztywnej 5 rzedowej, chyba bedzie dobra do mojego kombajnu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteoo    0

Sprawa wygląda tak, że zakupiłem w tym roku nowego New Hollanda CX8070 i chcę do niego kupić przystawkę do kukurydzy 8-mio rzędową, składaną. Niestety fabryka New Hollanda się nie wyrobiła w tym roku i nie ma możliwości dostania nowej przystawki przed żniwami kukurydzianymi. Mam więc pytanie jakie przystawki polecacie chodzi mi tylko o nowe. Jakie mają plusy i minusy dane firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam geringhoff horizon star, nie jest składana, ale ma cos czego nie mają inne przystawki, możesz zbierac po niej słome :)

 

 

tak się złożyło że mam taką na handel, ( nowa, cena do uzgodnienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteoo    0

Niestety ja potrzebuję składaną, bo dużo przejazdów jest, a szkoda czasu na odpinanie przystawki kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeszcze zależy, czy chcesz kosic szybko i miec " brzydką słome" czy wolno i miec " ładną " mam geringhoff rota disc 6 rzędową składaną, i jedynym jej problemem jest to że ma wałki, które są kosztowne w remoncie, a remont trzeba robic co sezon, lub 2 ( zależy na ilu ha pracuje) ale za to idzie jak strzała :D za to ta druga horizon star, ma noże, które ją chyba troche spowalniają, najlepiej żebyś pogadał z jakimś specjalistą, lub rozglądnął się czy ktos w okolicy takiej nie ma. A może spróbował bys np capello czy cos tego typu, na zachodzie są bardzo znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

U nas najwieksze wziecie na Kombinat rolny miały przystawki Dominoni, a ja w swoim CX 6080 mam 6 rzedową składana z docinaczami firmy NH, uzywana bo nie wiele kosze jak narazie ale sobie chwale super idzie jestem z niej zadowolony. Co do Rota disc to podobno idealnie siekaja słome ale wymiana dyskow tnacych to około 100zł za jeden gdzie na wałku jest ich 10 ? plus wegliki na przeciwbierznym wałku tez sa do wymiany po chyba 2 sezonach zaleznie od ilosci koszonej kukurydzy.

 

Co do przystawek moge smiało polecic pana Przywarę z Piechocic ktory zajmuje sie tylko przystawkami uzywanymi jak i nowymi Geringhofa, prowadzi czesci do przystawek i dobrze doradzi w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie, remont jest strasznie drogi :) ale można też nożyki zamienic miejscami i na to samo wychodzi :) no ale oczywiście po którymś sezonie trzeba juz kupic nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio0306    0

panowie kosze co roku ok 75 ha kukurydzy new holand cs 650 kosiłem to 4 rzędowa przystawka wegierska zamierzam kupić 6 rzedowa ale mam dylemat jaka kupic . Geringhoffa nie chce ze zgledu na remonty wałków , zastanawiam sie nad capello lub olimac drago obie uzywane kwota ok 60 tyś, co o nich powiecie lub innego doradzicie. rozchodzi sie zeby dobrze rozdrabniały łodygi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

ja mam węgierską OROS 6013 6-rzędową do Fortschritta. Panowie teraz pytanie czy ktoś miał może styczność z polską przystawką firmy EMMAROL? Patrząc na zdjęcia na stronie firmy to dość podobna do OROSÓW z końca lat 90-tych. Cenowo nie wyglądają też źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Witam, jak w temacie, rozglądam się już za przystawką do QQ i mam właśnie pytanie- jaką polecacie.

Chodzi mi głównie o to aby jak najlepiej siekała kukurydzę, tzn łodygi były bardzo dobrze pocięte, najlepiej na wiórki albo kostkę xD

Interesuje mnie przystawka 6 rzędowa składana hydraulicznie.

Proszę o rady

Tematy połączone.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
987marcin    0

a ja polece ci conspeed pracuje tą przystawką bardzo ładnie rozdrabnia słome ijak narazie jest bezawaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

U mnie spółka kupiła Olimac Drago 5 rzędową i nawet ładnie to posiekane było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Ja akurat słyszałem, że w przystawkach Dominoni szybko wyrabiają się elementy robocza. ja pracowałem z Capello u Grecavem i nie mogę złego słowa na ich temat powiedzieć ładnie rozdrobnione łodygi jednak znajomy posiada Kempery i nie widziałem żeby jaka kolwiek inna przystawka tak dobrze posiekała łodygi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

a co sądzicie o Geringhoff rota disc?

ja osobiście zamierzam kupić używaną przystawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

rota disc jest ponoć bardzo droga w naprawie, nigdy nie słyszałem żeby ktoś polecał tą przystawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak, jest droga w utrzymaniu, ale nie chodzi najgorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj