Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi32    1
Napisano (edytowany)

nic sie nie chwale zalic tez nie mam powodu mi sie bardzo podobaja te plyty automatyczne i wcale nic nie gubi przez nie jest to 5 rzedowa i mam ja przy john deere 1075 ciezko mi powiedziec ile spali i ile jade bo niemiezyłem tego ale mało nie pali :) kolega ma dominoni tez 5 rzedów i troszke wiecej wykosił i szybciej sie zużywa chociaż troszke lepij rozdrabnia ale po mojej tez jest ładnie a i mozna jak sie zamawia nowa to jest do wyboru na dwa noze docinacz albo na trzy i wtedy jeszcze sa wieksze obroty

Edytowano przez tomi32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PassatVip    0

Witam zainteresowanych - Posiadam przystawkę do kukurydzy Olimac Drago 4 rzędową , która pracuje z Claas Dominator 98 . Automatyczna regulacja szczeliny na płytach zrywających jest w niej zaletą , a nie wadą jak sugerują niektórzy , którzy najpewniej nie mają żadnego porównania z innymi przystawkami , ani też taką przystawką nie pracowali. Jeżeli automaty , które regulują szczelinę nie są zapieczone i właściwie jest wyregulowana szczelina wstępna , to nie może być mowy o jakimkolwiek przelatywaniu kolb pomiędzy walce ściągające. Największą jednak zaletą tej przystawki są o 25 % dłuższe walce ściągające w porównaniu do innych przystawek dostępnych na rynku - walce przez to że są dłuższe kręcą się wolniej , obrywanie kolb następuje łagodniej , przez co kolby nie odbijają się od płyt i nie wyskakują z przystawki na boki . Konstrukcja przystawki jest prosta i solidna , wytrzymałość noży na walcach ściągających , jak i noży rozdrabniających jest z najwyższej półki . Jeżeli poszperacie na necie zauważycie , że przystawki te są sprzedawane i pracują w Stanach Zjednoczonych , czyli jakościowo musi to być najwyższa półka . W przystawce Olimac Drago 4 rzędowej Claas Dominator 98 spala 16-18 litrów na hektar przy prędkości 6-8 km/h . Przed przystawką Olimac Drago miałem okazje użytkować przystawki Geringhoff PC oraz polską EMMAROL EMH-4 . W razie dodatkowych wątpliwości chętnie odpowiem na inne pytania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

PassatVip chetnie wysłucham twojej opini na temat przystawki z emmarolu. Słyszałem opinie ze dosc ciężko chodzi, czy to prawda, i jak sprawuje sie docinacz,, czy jest umieszczony za walcami wciągającymi czy też jest przesunięty troche do przodu. I drugie pytanie, co sądzicie o przystawkach fantini, podobno mają dwa modele różniące sie umiejscowieniem docinacza, będę wdzięczny za wasze opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PassatVip    0

Odpowiadam na temat przystawki Emmarolu . Chodzi ciężej jak obecnie użytkowany przeze mnie Olimac Drago , ale lżej np jak Geringhoff PC . Rozdrobnienie lepsze jak w Geringhoff PC ,ale gorsze jak w Olimac Drago . Docinacz w Emmarol jest umiejscowiony pod rotorami ściągającymi , tak jak w większości przystawek obecnie produkowanych . Rozdrobnienie w mojej opinii jest dobre - nie mylić z bardzo dobrym . Przystawkę Emmarol polecam głównie dla rolnika indywidualnego , ja koszę około 200 ha rocznie na usługach , stąd też zmiana na Olimac Drago .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Czyli docinacz w olimacu i w emmarolu jest podobnie ustawiony. A jak byś ocenił wydajność tych maszyn, z jaką prędkością można przeciętnie kosic. Jak długo wytrzymują noże docinacza i wałków wciągających?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam

Jestem zainteresowany zakupem przystawki do kukurydzy, interesuje mnie przystawka capello oraz fantini 6 rzędowe składane. Miały by pracować z Claasem Megą. Fantini dopiero od dwóch lat jest na rynku polskim ale jest to uznana firma za granicą. Przy przystawce Capello podobno jest większe zużycie paliwa niż w przypadku fantini. Poprosiłbym opinie użytkowników bo każdy sprzedawca chwali swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jaką opinię mają oryginalne przystawki do qq John Deere? Lepsze od NH? Jak to wygląda w w porównaniu do Gerringhoff Mais Star Horizon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Witam, Panowie jakieś opinie o prztstawce Geringhoff MS-SC 600 F? 

Mam taką do kupienia i zastanawiam się czy  ta maszyna jest warta uwagi, żeby nie siedzieć przy niej całego sezonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Potrzebuje informacje o przystawce kukurydzy Tecnomais mało znana firma będę wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj