Zaloguj się, aby obserwować  
luk2782

Urzedowa machina

Polecane posty

luk2782    19

Witam!

Jak długo można czekac na wydanie opini przez urzednika? jakie mam prawo i czy wogóle mozemy wyciagnac konskwencje wobec opieszałego urzednika albo poproctu jak możemy go pogonic?złozyłem w starostwie wniosek z projektem o pozwolenie na budowe. a raczej rozbudowe bez powiekszania stada. 24 sierpnia starostwo zawiadomilo mnie ze wysłało pismo do Wojewódzkiego konserwatora zabytków we wrocławiu o wydanie opini na temat w/w projektu. dzis mamy 10 pażdziernik do starostwa nadal nie dotarło pismo z opiną jaka kolwiek! wykonałem kilka telefonów do KONSERWATORA ZABYTKÓW a tam jest taki bur... ze nikt nie wie o co chodzi! albo wysyłaja od jednego do drugiego! teoretycznei z tego co mi powiedzeli to maja 30 dni na wydanie opini. chyba juz mineło jak dobrze licze? i co mam dalej zrobic!?

Pozdrawiam!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

czekać ,niestety,na piśmie na pewno masz napisane ,iż jak robią jakieś dodatkowe uzgodnienia ,to ten okres się nie wlicza w te 30 dni,samo życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dzis dzwoniłem do w/w instytucji pani z która rozmawiałem potwierdziła ze dokumenty sa juz gotowe i ze jeszcze dzis je wysle. Ile w tym prawdy? tego nawet najsarsi indianie nie wiedza:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Znam ten ból z konserwatorem. Ja mam jeszcze taką starą zołże której nie podobało się jak stawiałem Biny. "Jak mogę stawiać takie brzydactwo przy tak ładnym parku". U mnie na wszystko co muszę mieć pozwolenie budowy musi być konsultowane z konserwatorem i to on może stawiać warunki. Jak stawiałem wiatę to musiała być przykryta czymkolwiek w kolorze ceglastym aby zachować styl zabudowy. Już chciałem się pytać czy jak zrobię szczechę to nie będzie musiał być w tym kolorze. U mnie odpowiedzi wracały po 21 dniach ale chyba mają 30 -o dniowy termin.

Sąsiad za ogrodem ma stawek zaszlamiony i śmierdzący to nie może nic stawiać z 40 m od niego nawet bez pozwolenia na zgłoszenie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to jest chore! rozumiem chronic zabytki! niech sie zajma folwarkami czy zespołami pałacowo parkowymi bo u mi ew okolicy takich grożacych zawaleniem jest chyba ze 4 czy 5 a oni fochem rzucaja o byle co! Taki urzedas to on nie rozumie ze ty budujac cos starasz sie zapewnic rodzine godziwy dochód lub ograniczyc nakłady pracy przez co dbasz o swoje zdrowie. ale onie nie rozumieja tego! ja nie wiem ale jak bym mógł do nich strzelac to naprawde mieli by problem z obsadzeniem stanowisk w mojej gminie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja na gminę nie mogę narzekać idą na rekę ile mogą podpowiedzą co i jak. Ale rekordy to bije AR i MR: znajomy stara się o SPO i po raz 4 przysłali mu pismo o poprawki bo kosztorys jest o 100 zł za duży. A od czasu jak złożył wniosek to ceny wszystkiego tyle poszły że chyba zrezygnuje.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

powiem ci ze mieszkamy prawie po sasiedzku i np w powiecie rawickim widac ze rolnicy inwestuaj w produkcje zwerzeca nowe obory czy chlenie albo kurniki a u nas! człowieku zeby co kolwoek powieklszyc to człowieka szlag trafia! obostrzen, zakazów, parkóww krajobrazowych jakis rezerwatów nawymyslali! człowieku a niech ci jeszcze do gminy przyjdzie zawistny konfidend z wioski który sie podpisac nie umie a bedzie urzedasów ocrona srodowiska straszył jak wydadza ci pozytywna opinie. to oni czasu nie tracac zaczyanja sie dopominac i SD budynki czy aby nie zwiekszasz a w jakim celu. 5 razy i wszystko policz przedstaw normalnie szok! a co do ARiMR oddział wrocław bardzo miłe panie:) niektóre oczywisice nienażekam chociaz spo nie brałem. tylko premie. chociaz moj ojciec bardzo sie pogryzł z jedna pracownica z powiatowego biura ARiMR za to ze go nie doinformowała. teraz on jej nie chce podpisac oswiadczenia( specjalnie to robi:)) aona siemieczy z tym bo system jej to wkółko jako nbład wyrzuca. hehe dopłaty bede pózniej:)ale to nic on jest tego swiadom mówi ze poczeka a ona niech sie meczy.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

echm myslalem porobic cos w sprawie szmaba, plyty i zbiornika.

3 miechy na papierki mogę czekac.

 

fajnie co??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a ja dostałem wczoraj NEGATYWA od konserewatora! powód! poniewaz moje budynki gospodarcze wchodza w skład a raczeja stanowia według prawa razem z domem zaspół folarku. zgodnie z pisema które otrzymałem i teoria w nim zawarta nie powinno sie naruszac rysów historycznych budowli a nowe budynki budowac w podobnym systemi chodzi o wygl;ad zewnetrzny. powodem odrzucenia był dach poniewaz według urzedasa powinieni byc dwu spadowy o spadku 30-45 stopni i przykryty dachówka lub blacha imitujaca dachówke lub chociaż płytami cementowymi w kolorze czerwonym. a poniewaz to co chciałem wybudowac dach jednospadowy 12 stopni spadku przykryty blacha trapezowa odpada według ich mysli. hmm wydaje sie logiczne ale sa wyjatki! wszystkie budynki sasiednie położone w obrebie folwarku NIE MAJA dachów o wiekszym spadzie jak 20 stopni ( jeden przykryty ETERNITEM) daw przykryte papa kat spadu doachu 12 stopni! jeden przykryty odulina(cos podobne do eurofali) ma ok 15 stopni spadu. no i NOWY budynek postawinony w zeszłym roku który który został juz dawno odebrany przykryty jest... blacha trapezowa kat spadu 20 stopni. dziwne ze w zeszłym roku nie przeszkadzała blacha anie kat spadu a teraz przeszkadza. Pani która siedzie we wrocławiu i patrzy na projekt przez pryzmat głupich przepisów i obostrzen nie uzgadniajac tego ani weryfikujac z faktycznym staniem jest poprostu rzenujące! jak moxna byc tak... mało inteligentnym. poczynania niektórych urzedasów przyprawiaja o ból głowy. oczywiscie nie pozostawie tego bez odwetu! jeszcze w poniedziałek dostarcze do starostwa pismo w którym przedstawie swoje racje i ewentualne zmiany w projekcie.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

No cóż takie są urzedasy i ich prawa ale ja lubie taką Polskę bo przynajmniej wiem ze żyje w kraju niepowtarzalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Łukasz, oni dbają o Twoja okolicę  :)

Postaw dwuspadową wiatę z dachem z blachy dachówkopodobnej o spadzie 30 stopni. Będzie ładnie i Pani konserwator się zgodzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

pewnie ze bym taka postawił ale tam moze byc tylko jedno spadowa ze wzgldu na to ze to jest przy budynku istniejacym. w odpowiedzi napisałem ze zmienie blache na eurofakle w kolorze czerwonym. w tym tyg dostwałem pismo ze zostało to przekazane do ministerstwa ochrony kultury i dóbr narodowych czy jakis taki czekam na odp maja miesiac czasu. pod koniec listopada powinno byc wiadomo.

Jarek=> u mnie nie ma dachów o spadku ponad 20 stopni o dachówce nie wspominajac tylko papa i eternit no i blacha trapezowa!!! to sa wymysły urzedasów którzy próbuja wszstko podpiac pod jeden przepis.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
Łukasz, oni dbają o Twoja okolicę  :)

Postaw dwuspadową wiatę z dachem z blachy dachówkopodobnej o spadzie 30 stopni. Będzie ładnie i Pani konserwator się zgodzi.

 

Pozdrawiam.

Ja mogę nawet zrobić im 10-o spadowy z wystawkami tylko niech mi zwróci Pan/Pani konserwator różnicę jaką bedę musiał w związku z tym dopłacić. Kolor w pokryciu dachu kosztuje, dachówka też kosztuje nawet blachodachówka kosztuje, na dach 2-u spadowy wychodzi wiecej materiału na konstrukcję więc dlaczego ja mam ponosić koszty za czyjeś widzimisię.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj