Gość

Same, New Holland, JD

Polecane posty

Gość   
Gość

Cześć, jestem no to nie ja ale mój tata jest zainteresowany kupnem nowego ciągnika. I tu jest problem, no właśnie jaki ciągnik wybrać ??? Traktorki mają byc nowe, tak o mocy od 80 do 100km. - taki projekt jest zrobiony :D Bardzo nam sie podobają 3 ciągniki a więc tak :

-Same explorer3 85

-New Holland TD 5040

-John Deere 6100D

Ciągnik ma być pod tura,

Proszę o szybką odpowiedz z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Z tych ciągników John Deere jest mechaniczny seria D jest wysoki i ma rewers bez sprzęgła zależnie od wyposarzenia nie ma pół biegów to minus plusem jest pełna rama silnika która obciażenia z ładowacza nie przenosi tylko na silnik ja bym wybierał albo Samerka tego albo New Hollanda, John Deere fajny traktorek dla gospodarzy którzy nie lubia elektroniki i wola prostotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

ja także wybierał bym pomiędzy samusiem a niuchem :P same jest bez elektroniki, prosty, silnik deutza, zwrotny. new holland też jest dobry no ma trochę więcej powera od same! chyba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym brał NH. JD odpada a same silnik DF czyli muł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Same i Lambo wychodzą na silnikach Same/SDF serii 1000, dotyczy to modeli na rok 2012 [modele 90 i 105], starsze modele 58, 100 i 110 nadal na Deutzu 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Z tych dwóch to New Hollanda jak kolega którys pisał wyżej troche więcej elektroniki ale zgrabny traktorek a masz jakis limit cenowy czy jak ?? Samerki tez są fajne nie ma co sie oszykiwac bardziej prosty i tez dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

NH ma ciut wydajniejszą pompę [w opcji 60l gdzie same ma 54], jest ciut cięższy [280kg] i ma ciut większy rozstaw osi [2mm :P ] co teoretycznie poprawia stabilność przy pracy z ładowaczem, ale różnica jest taka mała że to nie będzie odczuwalne :D

 

NH ma ten plus że jest na mechanicznej pompie wtryskowej- poostrzy i tańszy serwis.

 

Samik ma za to większy kąt skrętu kół [55st gdzie NH 50] i można sobie go zamówić ze szklanym szyber dachem [do ładowacza ponoć się przydaje], ma więcej prędkości WOM, może unieść więcej na podnośniku [w opcji], ma więcej przełożeń i chyba można go skompletować na szerszych oponach niż NH, ale jak wiadomo to ma wpływ na cenę, za klimę też trzeba dopłacić.

 

WNH należy dopłacić za sprężarkę [NH ma klimę w standardzie z tego co widzę po egzemplarzach w mojej okolicy]

 

Trudne porównanie ;) Niech zdecyduje cena i serwis.

 

 

@Fartrac675dt- NH jest równie prosty jak Samik [w wersji DT], tam elektronika załącza tylko przedni napęd i blokadę mostów i jest to chyba nawet w opcji.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co powiecie na case jx 80 i claas axox 330 cx ???

który ma mniej elektryki, i który z wszystkich wymienionych jest mniej awaryjny ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Case i NH toto będzie to samo, Claas Axos CX to już będzie inny pułap cenowy [myślę że 30-40tys zł więcej]

Elektryki wszystkie mają tyle samo, ale CNH będą miały mniej elektroniki [odpada elektronika sterująca silnikiem która występuje w Same]

 

Bo Axos CX to wersja z rewersem elektrohydraulicznym, EHR'em i półbiegami, dlatego o tyle droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co powiecie na temat ursusa 6824 ??? terz ciekawy sprzęcik :)Lub URSUS 8014 H ??

prosze o dopowiedzi :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj