AKS

Zaprzęganie konia

Polecane posty

AKS    2

dziędobry chciałbym zakupić konia , mam furmankę no i kilka maszyn konnych to sa moje początki w tej dziedzinie nigdy wczesniej nie mialem koniaczy ktoś mógłby napisaźć od podstaw jak zaprzegnąc konia i ubrać w to wszystko i czy do maszyn rolniczych zaprzęga się tak samo jak do furmanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz do mnie na PW, to Ci pomogę, pracowałem dosyć końmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqasz17    61

WWW.KONIEROBOCZE.PL str na temat koni wejdź na tą stronę internetową i skontaktuj się z redaktorem p. Stanisławem Baraniokiem on ci może pomóc jest też książka prof. E.Sasimowski "HODOWLA ZWIERZĄT" tam jest również opisane jak zaprzęgać konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeżeli nigdy tego nie robiłeś to ciężko będzie Ci tak z miejsca zaprzęgać konia. Poproś o pomoc i rade kogoś bardziej doświadczonego,tak aby równiez Tobie nie stała się krzywda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim już przy kupnie konia skorzystaj z pomocy kogoś doświadczonego, kto ci tego konia sprawdzi ,zaprzęgnie i zobaczy jak zachowuje się w bryczce. Nie kupuj konia bo ktoś ci powie że jest ładny itp. Jeśli nie pracowałeś nigdy z koniem musisz mieć kogoś kto ci pomoże bo możesz zrobić krzywdę konikowi i sobie. Pokaże ci co po kolei robić jak wprowadzać konia w dyszułki, jak go ubierać itp. musi być zachowana odpowiednia kolejność i trzeba to robić tak żeby koń wiedział o co chodzi i się nie stresował. Na pewno w okolicy jest jakaś stadnina poświęć parę złotych i weź chociaż jakieś podstawowe lekcje powożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Zależy z kat jestem jeżeli homonto krakowskie to ci moge dokładnie wyjaśnić nz PW jeżeli uprzaż szorowa to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

Zależy z kat jestem jeżeli homonto krakowskie to ci moge dokładnie wyjaśnić nz PW jeżeli uprzaż szorowa to nie

Witam jezeli to nadal aktualne to bylbym wdzieczny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Generalnie nie polecam amatorom zakładania nawet spokojnego konia samemu bez osoby która wie jak to się robi bo może się to skończyć wypadkiem a w najlżejszym wypadku porwaną uprzeżą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania bhdemeter ja na privie mogę napisać jak postępować ale nawet jak mam doświadczenie samemu nie zakładam młodych koni zawsze z kimś bo dla bezpieczeństwa mojego i konia chyba że zaczynam od wstępnie założyć uprząż po oprowadzać z kolegami założyliśmy już paręnaście koni i wiem że każdy koń jest inny i do każdego trzeba mieć indywidualne podejście. A co do kupna to jeździmy we czterech  samemu nie jedź kupić konia jak się nie znasz za bardzo weź sobie jakiegoś fachowca .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

No chyba że się taki mądry znajdzie:) To ja proszę o nagranie filmu i wstawienie na youtube i podlinkowanie. BO to będzie dobre domowe kino :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Mam na myśli np takiego hobbiste amatora który weżmie np jakiegoś ślązaka w wieku 2 lat i od razu założy do wozu i będzie chciał jechać jak samochodem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 23:05, AKS napisał:

dziędobry chciałbym zakupić konia , mam furmankę no i kilka maszyn konnych to sa moje początki w tej dziedzinie nigdy wczesniej nie mialem koniaczy ktoś mógłby napisaźć od podstaw jak zaprzegnąc konia i ubrać w to wszystko i czy do maszyn rolniczych zaprzęga się tak samo jak do furmanki

i co zaprzęgasz konia do furmanki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj