pawelck

Nie obraca się pług

Polecane posty

pawelck    0

Witam. Mam pług 2 skibowy obracany mechanicznie Krone. Dzisiaj chciałem skasować luzy na przegubie. Otworzyłem tą skrzyneczkę na środku, dokręciłem 2 szpilki na śrubokręt na dole a duża zapadka zwisała sobie w dół , 2 u góry (kasowanie luzu góra-dół)na klucz 24 i tam zapadka dociskała do sworznia, wyjąłem zabezpieczenie z tego głównego sworznia który sie obraca i chciałem dokręcić nakrętkę ale nawet nie tykła (luz wzdłużny) ale o dziwo luzy skasowały się wszystkie. skreciłem skrzyneczke, podniosłem pług do góry chciałem nimi obrócić ale im trochę brakło żeby zaskoczyły. Póżniej próbowałem wszystkich kombinacji z tymi szpilkami, śrubami, zapadkami, ale jak na jedną stronę zaskoczyło to na drugą nie i odwrotnie, albo wcale.Pomóżcie!!! Kasował ktoś luzy w swoich? Dziękuję z góry za podpowiedzi

post-19718-0-15094100-1345486439_thumb.jpg

post-19718-0-89064000-1345486449_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelck    0

Nie jest. skręcałem i na ciasno i z różnymi luzami. Jak za dużo luzu to zapadka wyskakuje. narazie obraca mi się na jedną strone. może po niedzieli się za niego wezmę bo na razie nie mam czasu , a półtora dnia sie z nim bawiłem wtedy

 

Fajne filmiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak123    0

Witam, 

mam ten sam problem tylko że posiadam pług 3 skibowy. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Te śruby to regulacja siły obrotu a nie redukcja luzu ,luz powstał w wyniku zuzycia  układu i niwelowanie jego w ten sposób przynosi własnie takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj