Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Hej. Otóż mam zamiar kupić agregat podorywkowy do ciągnika 130km cena do 22tys. . Ostatnio oglądałem agregat podowywkowy MANDAM KUS 3.0S na sprężyny. Nie orientujecie się jaka jest cena takiego zestawiku?? Czy wiecie coś o wyposazeniu dodatkowym tzn talerze obrysowe, podwójny walec (rurowy+strunowy)- czy warto w nie inwestować?? Czy dobrze agregat się wam sprawuje?? Ja mam ziemie 3-4 klasa. czy jednak lepiej wziąść UNIĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

po co 2 takie same tematy?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Skoro masz taki ciągnik to nie beirze tego Mandama bo za maly.Wez Kongskilde Delta 3m ale ta wersje z podwójnym wałem tnącym.Super efekt.Tylko ze cena wiadomo dużo wyższa ;) Ale mówie ci... nie bedziesz żalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Hej. Otóż mam zamiar kupić agregat podorywkowy do ciągnika 130km cena do 22tys. . Ostatnio oglądałem agregat podowywkowy MANDAM KUS 3.0S na sprężyny. Nie orientujecie się jaka jest cena takiego zestawiku?? Czy wiecie coś o wyposazeniu dodatkowym tzn talerze obrysowe, podwójny walec (rurowy+strunowy)- czy warto w nie inwestować?? Czy dobrze agregat się wam sprawuje?? Ja mam ziemie 3-4 klasa. czy jednak lepiej wziąść UNIĘ?

moim zdaniem lepij UNIE,talerze obrysowe masz w standardzie i zawsze to maszynka z jabłuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No ale w unii talerze są sztywne, więc jak ci słoma pojdzie spod lap to masz już zapchany a w Kongskilde są talerze sprężynujące więc na talerzch nigdy nie da się zapchac go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
mój kosztował z siewakiem 27 brutto, a talerze są zbyteczne bo łapy sięgaja na skraj przejazdu ;)

ja w maju za kosa 3m na sprezynach daqłem 18.5 tys. a sienik na poplony mogłem miec za 5.5tys. a wiec tylko unia nie widze sensu kupowania maszyny z gliwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mandam jest cięższy bo ma solidniejszą budowe, talerze obrysowe można dokupić w cenie 800 zł netto. Nie mam porównania efektu po przejeździe Unii i Mandama ale maszyna z Gliwic ma wyższe słupice z lepiej wyprofilowanymi gęsiostopkami (podobno kopia Lemkena) także myśle że nie będzie pracować gorzej niż Unia. Na niebieski agregat czeka sie dłużej ale w tym momencie to chyba nie ma znaczenia. Szczerze mówiąc zdecydowałem sie na Mandama głównie ze względu na możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
mój kosztował z siewakiem 27 brutto, a talerze są zbyteczne bo łapy sięgaja na skraj przejazdu ;)

Z "siewakiem" ;) znaczy z siewnikiem ???Bo sam siewnik kosztuje już ponad 30 tys (Demeter Classic 3000 z pełnym wypasem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Boczne talerze przydają się zwłaszcza jak się robi od miedzy można ładnie odciąć

 

 

Widze że kongskilde sporo droższy jest ja z talerzami bocznymi i siewnikiem poplonów dałem bodajże 23500 w 2006 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No a 200 kilo to troszki ciężaru.No i po drugie unia nie ma elementow roboczych lekmena jak kongskilde i mandam ;)

 

ale mówie wam ze w delcie nie trzeba tych talerzy docinających bo łapy sięgaja na skraj wałka, nie jest tak jak w KOSIE ze wałek jeszcze po 20-30cm za zeby wystaje i jest nieprzerobiony materiał. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

mozna teraz

przeciesz latem gdy jest zsechnieta ziemia spełnia takie same warunki jak dzis zmarznieta ;);) Więc PRAWIE to samo B) ]

Na co czekac, tym bardziej ze do lata jeszcze kupa czasu a wyjechac w pole się bedzie chciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jakto nie ? ja niszczę poplony z rolno-środowiskowego pod które musiałem orać, super sprawa

 

a i witamy kolejnego posiadacza Mandama, zapewniam będziesz zadowolony a 130 km spokojnie da sobie radę ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witamy kolejnego posiadacza Mandama, zapewniam będziesz zadowolony a 130 km spokojnie da sobie radę biggrin.gif

hmm to chyba że.. Kilka złote zawsze więcej jest dopłaty. Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzondir    0

Ja mam jeszcze pytanie, bo nie mam doświadczenia z talerzowymi - co ta są telerze obrysowe?

Ktoś może na fotce pokazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Samesilver130 gratuluje wyboru. Myśle że będziesz zadowolony. Sam takiego i efekt pracy jest naprawdę bardzo dobry. U mnie z agregatem pracuje ciągnik o mocy około 115 km i świetnie daje sobie znim radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez Majkelo
      Panowie Potrzebuję rady, porady.
      Stoję przed dylemtem.
      Gruber na łapach lemkenowskich, 2.6m, 6 łap, zabezpieczenie sprężynowe. ROLMAKO, CZY MANDAM ??
       
       
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez cris10
      Witam .
      Będę zamawiać agregat Mandam Spec HD , wyposażenie już wybrane , został wał . 
      Jaki polecalibyście na gliny ciężkie i momentami piach ? 
      Wacham się nad daszkowym a C-ring tandem . O daszkowym słyszałem wiele , o C-ringu prawie w ogóle nie . Jedynie dealer namawia , mówi że wał świetny. Mialem na testach tego c ringa , jednak tak wypadło że pracowałem wtedy na lekkiej ziemi wiec wiele nawojowac można nie było bo czym by nie robił to będzie dobrze na takiej ziemi .  Ciekawe jak by sobie poradził w ciężkiej ziemi ? Czy wystepuję problem z zalepianiem się ? Powinien się sam czyścić w teorii , a praktyka ? Przeszukałem forum i nie widzę nigdzie informacji o tego typu wale . Podpowie ktoś coś ?
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj