wojtekmi12

Remont c-328- relacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiek-O    0

Kolego wojtekmi...po co Ci taka pucha na 28?Kupa pracy zeby to do porządku doprowadzić a jak już zamontujesz to będzie beznadziejnie wyglądać,to dobierane jest rozmiarami do 360tki, kabina "zeżre" Ci pół maski oblookaj fotki z netu 330tek z takim pudłem wygląda tak że kabina to pół ciagnika...ja bym proponował lekką kabinkę od 28 a raczej budkę, stelaż z daszkiem i szybą przednią na zawiasach od deszczu chroni a poza tym, po pierwsze w tym możesz podnieść maskę swobodnie, po 2gie ma to wygląd porządny i pasuje do ciągnika a po 3cie jest najtańsze...teraz gosciu na tablica.pl z Rzeszowa sprzedaje taką za 250 zeta jak pamiętam, z 50-80 za przesyłkę, to jestrozkładalne spoko kurier wozi, ja swojej 330stce sprawiłem taką budkę miesiac temu i bardzo się to przyjemnie prezentuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekmi12    0

O kabinę nie ma się co martwić, bo zostanie wysłana na złom, chyba, że komuś się przyda;) Najprawdopodobniej weźmiemy kabinę Osiny w bdb stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

A jaki +/- może być koszt remontu c-328, ale z silnikiem maską i ośką od c-330? Chodzi mi głównie o silnik( ciągnik 4 lata nie odpalany, a przed tymi 4 latami już potrzebował remontu). Wiadomo pewnie pompa paliwowa do wymiany, z tyłu zwolnice (zalane w oleju) i skrzynia się kleszczy jak się szybko zmieniało biegi z R na 4. Wiadomo jeszcze pewnie jakieś drobiazgi, z tyłu ramiona pdnosnika "chodzą jak chcą" Przy sadzeniu najgorzej, jedna redlina głęboko sadzona ,druga płytko, w zależności z której strony miękko. Ojciec twierdzi że wystarczy jakieś tam tulejki wymienić i powinno być ok. Nie mówie o malowaniu czy tam oponach i kabinie bo to by się w trakcie eksploatacji zrobiło , gdyby w portfelu się uzbieralo. No i jeszcze pewnie nowy akumulator , alternator, no i chyba tyle. Jaki byłby koszt takiego remontu? I jakby np coś mi wlneło w szkrzyni czy tam tylnej częsci ciagnika to czy wszystkie zamienniki by mogły być od c-330? Ciagnik nie mój, ale bliskiego znajomego. Pytam bo nie wiem czy gdyby byłą możliwośc go odkupić za rozsodne pieniodze to czy byłby sens go kupowac i odremontować?. Ciągnik by zostal u mnie w gospodarstwie jako pomocniczy, ale nie nudziłby się.NIe chciałem nowego tematu zakładać więc tu napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W skrzyni i podnośniku prawie wszystkie części podejdą od 330. W podnośniku najpewniej nie same tulejki a wałek tez oraz jedno ramie(w 328 miały różne średnice osadzenia w 330 takie same). Koszt trudno oszacować bo po rozebraniu np. skrzyni może się okazać że wystarczy wodziki wymienić czy coś takiego a może być że ze skrzyni tylko obudowa zostaje. Najlepiej jakby ktoś kto ma o tym pojecie go obejrzał. Generalnie części do 330 nie są drogie. Najdroższy byłby remont silnika bo z opisu wnioskuje że kapitalka go czeka


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No silnik to do kapitalki. A w tej skrzyni to nic nie waliło, niezgrzytało, tylko się nieraz zakleszczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj