Marcinek178

Case 956 xl trzaski w napędzie

Polecane posty

Marcinek178    1

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Panowie proszę o poradę odnośnie przedniego napędu w case 956 xl mianowicie od pewnego czasu zauważyłem że przy załaczeniu napędu na szosie zaczynało coś drgać i trzeszczeć w napędzie jakby zgrzyt jakiegoś tryba. Przy wyłączonym napędzie było ok chociaż przy rozpędzaniu ciągnika już na 4 biegu przez moment też przód wpadał w drgania ale po osiągnięciu pewnej prędkości ustępowały. Dziś robiłem podorywkę z włączonym napędem oczywiście i po wyjechaniu na droge gdy napęd jeszczcze się nie rozłaczył to dosyć mocno trzeszczało a teraz to nawet przy wyłaczonym napędzie juz od 3 biegu słychać ze cos jest nie tak.

W czym szukać przyczyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

Po pierwsze na szosie nie włącza się przedniego napędu , chyba że masz błoto, śnieg.Nigdy opony z przodu i z tyłu nie zużywają się jednakowo i nie ma idealnego zgrania prędkości przód/tył .Na polu i śniegu jest poślizg między osiami a na asfalcie nie. W JX60 mam tak że jak nie wyłącze przodu to po wyjeżdzie na drogę słychać taki gwizd na 4 w skrzyni, wyłączam 4x4 i jest ok. U Ciebie mogło się już cos uszkodzić i dlatego na 3 już coś słychać.

Druga sprawa to dobranie rozmiaru opon przód i tył względem siebie, jeśli na przykład założysz (lub ktos tak wcześniej zrobił) np. na tył inny rozmiar ,bo też pasuje to może się zmienić średnica koła i z przodem nie będzie grało.Ktoś miał taki problem z użytkowników Agrofoto i rozwalało mu chyba zwolnice z przodu, nie pamiętam dokładnie.

Powodzenia i oby to nie było nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Ja wiem że na szosie nie używa się przedniego napędu ale nie odłancza go tak odrazu trzeba kawałek przejechać żeby rozłączyło. Tylko teraz jest już rozłączony a przy prędkości nadal słychać że coś jest nie tak. I nie wiem do czego najpierw zaglądnąć czy do przystawki czy gdzie. Może są jakieś metody aby posprawdzać w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constantin    0

Witam, ja również podłączam się do tematu, ale dlatego gdyż jak mam włączony przedni napęd i mocno skręcę koła w lewo to coś mi strzela w lewym kole, a że to mój pierwszy ciągnik z napędem na przód nie mam pojęcia co to może być i proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case956AXL    0

Witam. Ja tez miałem taki problem, dotyczył pękniętej podpory wału, który wpadał w drgania przy wiekszych predkościach i stukał niemiłosiernie;P teraz mam gorszy problem bo mam ten ciągnik juz ponad 4 lata a teraz dosłownie ,,zniknął'' mi przedni naped, tzn wł, słychac zę przekażnik działa i nic więcej bo naped nie działa, w przeciągu nast tyg musze to naprawić bo sprzęt bez przodu jest do niczego... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

Case956AXL   czy udało się rozwiązać problem. Wczoraj gdy orałem nagle przedni napęd przestał mi działać, słychać stuk przekaźnika ale napęd nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze skrzynią napędu przedniego - nie rozłącza i słychać zgrzyty. Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś może rozbierał skrzynię? Chodzi o case 956 AXL z 1983 roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj