Renolik

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
binek    374

trzeba pamiętać że koszty nie kończą się na zakupie. Po zakupie jest jeszcze serwisowanie, sam byłem świadkiem burzliwej rozmowy telefonicznej między dilerem a posiadaczem jakiegoś Pronara. Sprawa wyglądała tak że ojciec wysłał syna na przegląd; na serwisie powymieniali mu wszystkie oleje, filtry itp. po czym wysłali fakturkę na 5000zł. Niczego nieświadomy ojciec jak zobaczył rachunek pewnie wpadł w szał, stojąc z metr od dilera słyszałem z telefonu wiązanki łaciny i pytania skąd niby 5000zł. Tak że przy zakupie nowego trzeba mieć uszykowane odpowiednie fundusze na przeglądy gwarancyjne, przypuszczam że w warunkach domowych taki przegląd Pronara wyniósłby góra 1/3 tego co przyszło zapłacić za wykwalifikowany serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wątpię żeby wyszło 1/3 ceny.

Wymiana wszystkich olejów to nie jest mały koszt, a jak ktoś mówi wymienić wszystko nie pytając się o cene to na końcu tak wychodzi.

Robocizna raczej była mała, bo ciągnik był na serwisie.

Roboczo godzina jakieś 100 zł, robili z 3 godziny.

Ja sam teraz zmieniałem olej w samochodzie i zdziwiłem się na końcu, bo olej 130 zł. wymiana 50 zł, a zapłaciłem ponad 500. Okazało się że zostały wymienione wszystkie filtry, 4 sztuki. Filtry najtańsze, oleju, powietrza, kabinowy, i paliwa. A tego nie brałem pod uwagę.

Ale to się nazywa serwis a nie lizanie lizaka przez folię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Nie wiem jak to jest z ciągnikami bo wymiany robimy sami, ale wiem jak działa autoryzowany serwis aut osobowych, skoda octavia silnik TSI olej wy fakturowany po serwisie 96zł za litr (po mega rabacie oczywiście :lol: ) taki sam ojej na półce w sklepie motoryzacyjnym 49 zł za litr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

A po co nowego serwisować w serwisie. Olej kupić i wymienić samemu. A nowy na gwarancji się nie psuje tylko zaraz po. Lepiej te pieniądze odłożyć w banku i mieć na naprawy po gwarancji. Ja bym się nie dał tak doić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

A nie wiesz o tym, że serwis na własną rękę w czasie gwarancji może się równać z jej utratą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Różne przypadki się zdarzają, dla mnie ostatnią głupotą byłoby wydawać kilkaset tysięcy za nowy sprzęt i tracić gwarancje żeby zaoszczędzić na przeglądzie. To już lepiej od razu brać używkę jakąś powystawową albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

W czasie gwarancji właśnie najlepiej korzystać z serwisu bo wtedy nie mają się do czego przyczepić zbytnio a oleje to prawda u nich droższy niż w sklepie na półce tez to zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Różne przypadki się zdarzają, dla mnie ostatnią głupotą byłoby wydawać kilkaset tysięcy za nowy sprzęt i tracić gwarancje żeby zaoszczędzić na przeglądzie. To już lepiej od razu brać używkę jakąś powystawową albo coś w tym stylu.

ta to napisz kiedy i jaki nowy sprzęt wziołeś i ile za przeglądy zapłaciłeś?

Jak już ktoś zdecyduje się kupić nowy traktor to jest to ogromne obciążenie i nie ważne czy za gotówkę czy na kredyt te 20% i załatwienia to też duża kasa, a tu przyjeżdza serwis i zaśpiewa ze 2 tyś za wymianę oleji które samemu można kupić za 1200zł albo i taniej, do tego to wszytsko ładnie ustawione żeby załapać 2 przeglądy w ciągu gwarancji, no pierszy przegląd nie ma zmiłuj trzeba zrobić bo gwarancja ale 2gi przegląd pogoniłem, miałem jeszcze ze 3 mc-e gwarancji, a serwis wymyślił że około 1 tyś zł bo jeszcze wymiana filtrów skrzyni ja dziękuje za serwis fino, za pierszy przegląd miało być około 500 było 770zł a serwisantowi nawet kół nie chciało się podokręcać za przesmarowanie ciągnika i zmiane oleju silnikowego to trochę dużo, bo 11l oleju po 18zł plus filtr za 40zł paliwa i 90zł oleju to około 300zł no a za co reszta?, w dodatku opieszałość i przyjazd po prawie 3 tyg od zgłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi w NH za robotę serwisową z dojazdem 25km w jedną stronę skasowali z 250 zł. Ja ciągnikiem za samą drogę 50 km biorę z 150 zł. Reszta to filtry i oleje. Oleje wcale nie są dużo tańsze niż w sklepie, a na filtrach nie chcę oszczędzać, bo raz kupiłem tańszy do case, i po miesiącu musiałem go zmienić bo kontrolka zaczęła świecić.

Po drugie filtry kupie w serwisie za 300 zł a jakieś za 200, wiec to jest oszczędność.

 

Co do samochodu co pisałem, to VW B6 i nie robiłem na serwisie, tylko u kolegi w warsztacie co mi go przyprowadzał z Niemiec.

Za robotę zapłaciłem 50 zł, robił z godzinę i komputer przestawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Są różne serwisy i to też trzeba uwzględniać przy zakupie nowego ciągnika, zamiast chełma wolał bym w krasnymstawie kupować ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

Tak czy siak nowy traktor to tak czy siak sam wyzysk. Toż to nie do pomyślenia tak jak czytałem na forum by szyba do drzwi nowego traktora kosztowała pół nowej kabiny do np bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

@Ferdek07 Jeśli nie stać Cię na serwis w czasie gwarancji to nie stać Cię też na ciągnik który zakupiłeś :P Mnie na zakup nowego ciągnika nie stać otwarcie to mówię i dlatego śmigamy starymi :D A kontakt z serwisami mam ale od aut osobowych i wiem jak jest :D i mimo że od zawsze brane były nowe to w każdym jakaś naprawa gwarancyjna była. A jak braliśmy tura to na gwarancji siłowniki też wymieniali bo leciały ;)

Edytowano przez 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

Nowy traktor to czysta parodia cenowa gdzie kupka żelazoplastiku kosztuje więcej niż super mieszkanie. Jednym słowem doją Was na całego. Ja już i tak nowego nie kupię, żebym ja wydarł te co mam to będzie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Panowie tak biadolicie na uzywane ciagniki że nie warto to zapytam który z was kupił nowy samochód?przeciez nowy to nowy a ilu z was go ma?Owszem opłaca sie brac nowy z dofinasnowaniem ale tylko jesli ma sie wkład własny a nie całosc z kredytu finansuje.Znam osobiscie juz nie jeden przypadek ze po upływie 5lat rolnik sprzedaawał kombajn z przebiegiem 300mtg bo juz komornik mu na karku siedział.Zobaczcie sobie na allegro ile juz pojawia sie maszyn 5 letnich z których schodzi PROW.Napewno jakis procent tych maszyn bedzie wymieniane znów na nowe ale spory tez procent jest sprzedawany bo nie ma z czego ich spłacic.Masz kase bierz nowego nie masz uzywke,koszty eksplatacji beda podobne..W nowym stracisz na przeglady i serwisy w uzywanym na bierzace naprawy:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Powiem Ci tak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja kupiłem nowe auto nowy ciągnik i nowy kombajn i większość parku maszynowego. Brałem kredyty i jeszcze spłacam i jakoś daję radę najważniejsze aby się nie przeinwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

nowe samochody pracy mi w polu nie wykonaja mam pande 2005 i audi a6 1997 r.....ciagniki mam 3 leciwe po 30 lat i przyszła decyzja na nowy spokojnie na 2% bez stresu spłacam

 

po skonczeniu szkoły lata 90" wziełem kredyt na 36 % na maszyne czasy balcerowicza kredyt spłaciłem przed czasem wg/umowy z bankiem

w niecałe 3 lata maszyna mi sie splacila w 100% na usługach w mojej okolicy miałem monopol na usługi nowa maszyna smigała az miło sprzedałem ja po 10 latach i wziełem jeszce 12 tys a dałem 155mln prasa sipma z224

 

jezeli masz oroty dochod ...a jak wiemy zabawki sa drogie jestesmy zmuszeni do kredytu wszystko w granicach rozsadku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Właśnie grunt to nie przeceniać swoich możliwości bo kryzys może przyjść w każdej chwili. Ale coraz częściej słychać, że wiele gospodarstw nie daje rady... i to smutne, ale wielu przeszarżowało.... taki "szał kupowania" i pójście va banque :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepiej jak się coś kupuje no najlepiej za gotówkę..Tylko że niektórzy nie mogą wyłożyć tyle pieniędzy jednocześnie..wtedy to w leasing brać i już.i to pojedynczo bo jak ktoś bierze dwa ciągniki i kombajn to za parę lat nie będzie miał tak wesoło jak w dniu przyjazdu maszyn na podwórko :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ale jak przyjada nowe maszyny to sasiedzi sie nie odzywaja a jak kupi sie uzywke to sie smieja ze same graty.Zeby chociaz te nowe maszyny byly wykonane jak te stare to by kazdy bral a nie takie z plasteliny co jak sie skonczy gwarancja to sie sypia a raty splacac trzeba i do nowych dokladac jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

No jak ktoś bardziej patrzy na to co sąsiedzi powiedzą a nie na własny interes i czy temu w ogóle podoła to wg. mnie wyraźnie widać, że wpadł w "szał kupowania" i dla własnego dobra powinien udać się do psychologa ;) A sprzedawcy są dobrze wyszkoleni i wiedzą jak takowy "szał kupowania" u klienta wywołać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ba pewnie że wiedzą jak wykorzystać a może do ciągniczka amortyzacja a może lepsze wyposarzenie a moze jakieś maszynki a później tonie się w kredycie panowie z głową brać i na swoje możliwości u nas nie poszli z torbami jeszcze ale maszyn na milion nabrać to troche przesada a komornik juz rączkę szybko wystawi przemęczyć się ale spokojnie niz rwać te włosy jak na spłatę nadrapać ja kupiłem dwa używane a dwa lata temu nowego inna jada gwarancja i zaczynasz od 0 mth ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni129    0

Mam takie pytanie trochę z innego tematu. pobieram rentę po ojcu do maja potem chciałbym przejść na krus i zacząć przepisywanie gospodarstwa, które prowadzi mama. Zastanawiam sie tylko czy mógłbym teraz zacząć przepisywać gospodarstwo i starać sie o jakieś nowe dopłaty np. młody rolnik modernizacja w tym roku bo słyszałem ze maja być na to jeszcze jakieś pieniądze. Moja mama ma programy do 2013 roku czy mógłbym je przejąć i starać sie o te dopłaty czy jest taka możliwość? Z góry dziękuje i proszę o odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj