Skocz do zawartości
Dawid177

Ursus c-360 regulator napięcia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Dawid177    0

Witam. Jak mam podłączyć regulator napięcia ?

Mam 4kable:

-czarny i zielony idący od prądnicy

-żółty i czarny

Na regulatorze są 4wejścia:

-na jednym jest oznakowanie "19"

-na drugim "B+"

-na trzecim i czwartym jest bodajże "D+"

Widać,że "D+" łączy się pod spodem z "19" czyli oba czarne powinny być tam podpięte ? Jak z resztą ?

p1708121232.jpg

Edytowano przez Dawid177

Radekk    154

Zacznijmy od tego od czego ten regulator jest i czy będzie współpracował z prądnicą w ogóle. Oryginalny regulator napięcia i prądnica mają całkiem inne oznaczenia i podejrzewam ,że ten regulator nie będzie odpowiedni.

Dawid177    0

Regulator kiedyś był wymieniany i ponoć na taki sam jak był czyli oryginalny.Pisze na nim tylko BOSCH i nic więcej.

Prądnica jest oryginalna. Rocznik ursusa 1970.

Co byś polecał zrobić ?

Edytowano przez Dawid177

Wiadomość z agroFakt.pl

Radekk    154

Napisałeś ,że regulator był wymieniany na taki sam jak masz to co za problem podłączyć go tak samo jak ten stary był? Ja ze swojej strony polecam kupić i założyć dedykowany do tego typu pradnicy regulator. Oczywiście możesz podłączyć ten co masz ale to na swoją odpowiedzialność.

Dawid177    0

W tym problem,że był on podłączony z 4lata temu. Była wymieniana cała instalacja z przodu i przy tym dziadek zapomniał jak było i zostawił.

Ile taki regulator kosztuje ?

locke    291

Jak masz w instalacji cztery kable na regulator lub trzy to możesz pokombinować.Ten regulator jest od jakiegoś niemieckiego pojazdu bo ja też taki mam sam w claasie mercatorze 75.Jak ten regulator jest 12A to możesz go założyć, jak mówisz że masz oryginalną prądnicę.

Najlepiej to weź kup oryginalny do 60 i już.

Edytowano przez locke

jarekmaz    0

jedź do sklepu kup taki jak w ursusie powinien być bo ten co masz to na pewno nie jest od niego spalisz instalacje i tyle będzie,schemat znajdziesz w necie i bez problemu

Edytowano przez jarekmaz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!