skorzy

Rów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skorzy    0

Witam. Niedawno u mnie na polu pogłębiali rów i cały ten syf wywalono na moje pole. Ze sprawcą rozmawiałem dwa razy za pierwszym powiedział że będzie wszystko posprzątane. Dzisiaj mówił że jest za mokro. (No nie dziwie się jak tam szambo wywrzone było.)

Drogi sprawca tłumaczył się że 20m ma zarząd dróg i mogą wiechać kiedy chcą.

Jest to prwada że mają takie prawo.

Edytowano przez skorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Domyślam się że jest to ziemia z rowu?? rozrzuć ją po polu i bedzie po sprawie. Ja tak robie zawsze jak czyszczą u nas rowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Sprawa z rowami i kanałami różnego rodzaju jest że po 3 m z każdej strony od brzegu, ten teren należy do melioracji, i oni mają prawo wjechać kiedy tylko im się chce a że w Polsce Każdy uprawia ten kawałek, to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Znajomemu wyrzucili szlam z rowu na łąkę,poszedł do gminy i ci go pogłębiali rowy wszystko musieli zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorzy    0
rozrzuć ją po polu i bedzie po sprawie
oni to rozgarnęli ale kamienie i różnorakie śmieci zostawili. Korzenie też. Szambo wyorzą do rowu to pogłębiają co półroku.

I jedz tu teraz podoraj jak burdel zostawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Koelgo powinieneś się cieszyć że wam czyszczą i pogłębiają. U nas samemu trzeba robić bo zanim oni dojadą czyli wcale to wszystkie pola zalane:/ Ja bym na rękach ich nosił jak by nam porządnie pogłębili i ładny przepływ zrobili. U nas sami w tym roku robiliśmy część rowów ale co to da jak 500m dalej drugi ręką nie ruszy chociaż pole mu zalewa. U nas ładnie zeszło to jemu teraz konkretnie zaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorzy    0

Rów ten pogłębiali ludzie którzy mieszkają na przeciwko tego rowu robili to za własne pieniądze. najlepsze w tym wszystkim jest to że pogłębili tylko ok10m no może trochę więcej nic po za tym. Bez mojej zgody. Po małych sprzeczkach posprzątali z grubsza ale to i tak nie to samo co przedtem do tego gruberem wiec na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jełi wywyożą szambo do rowu raz dwa pożądek z nimi można zrobić. Ja bym nie pozwolił aby mi ktoś szambo do rowu koło pola wylewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj