Skocz do zawartości
Hen123

Zetor 10145 - zakup

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pimper21    52

rozwierciłem te tulejki i ciul . Wielkie dzięki za pomoc :)

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

pawel5991    0

-- połączono --

witam wszystkich chce zakupić zetora 10145 ile on pali na hektar jego wady i zalety prosze o odpowiedzi :)pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

dezmond_    0

Nie lepiej kupić coś nowszego jakiegoś classa na przykład ? 10145 to staruch który jest nie na dzisiejsze ceny paliwa :)

,,Zima, lato but gumowy"

Wiadomość z agroFakt.pl

asasinator666    107

Aż tak dużo nie pali żeby się nie nadawał do pracy. Jeśli się trzyma gaz do 1800- 2000 obr to spalanie nie jest złe. Mamy zetora 8045 turbo i jest w nim silnik własnie od 10145. Co do komfortu to za wielkiego w nim nie ma w zestawieniu z zachodnimi z tych samych lat produkcji, ale jeśli ktoś wsiada do niego z c-360 to juz różnica jest. My szukaliśmy ciągnika na małe gospodarstwo przez co części miały być tanie i dostępne aby nie wydawać na byle pierdołę dużej kasy, bo wiadomo taki Zetor czy zachodni ciągnik będzie się psuł.

Nikita_Bennet    115

było było i jeszcze raz było.

Co do spalania to mit - mam zetorka i mtz 952.3 i zetorek 10145 aż tak wiele nie pali choć jak ktoś podkręci go na pompie to owszem. Części, dostępne i w miarę tanie, grunt że są a nie trzeba czekać lub szukać i wysyłać kurierem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

_lolo_    0

Witam ja mam zetora 10145 od roku. Duży ciągnik ktory jest w miare silny. Jedyna najgorsza wada to to, że jest slabo skrętny zwlaszcza na lewą stronę bo wał do napedu jest wlaśnie z lewej strony. Ogolnie mówiąc nie narzekam. A pali bardzo mało.

Ja ponownie ma pytanie odnośnie mojego zetorka. Nadal dymi jak lokomotywa mimo że pompa jest po regeneracji , turbina jest jeszcze w dobrym stanie, ( co stwierdzil mechanik), teraz ma jakby więcej siły ale dymi.:-(

Edytowano przez _lolo_

Grabcio    23

Sprawdź wtryski czy nie leją i kąt wtrysku, ewentualnie jeszcze kompresję czy nie jest za mała.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

_lolo_    0

to wszystko jest sprawdzone. Podejrzewam że mogą to byś powypalane zawory pod głowicą , ale nie wiem czy ma to jakiś związek.

Grabcio    23

Moga też być i wypalone zawory. Miałem taką sytuacje w C-360, że jeden zawór się nie domykał i wtedy mocno kopciła na czarno.

Grabcio    23

Sprawdź jeszcze czy do cylindrów nie dostaje się woda z układu chłodzenia i spróbuj wyczyścić filtr powietrza, może to coś pomoże.

_lolo_    0

filtr jest czyściutki. w chłodnicy mam płyn ale to jest sprawdzone i nie dostaje się tam. mam już zarezerwowane miejsce u znajomego mechanika tylko ma teraz 5 ciągników do roboty a on robi je po pracy. więc nasz gdzieś damy za około miesiąc. wtedy się okaże.

misio2614    1

Cały wtryskiwacz dobrze osadzony w głowicy ? Nie za grubą czasem dałeś podkładkę ? Byś może wtryski dobre ale dobrze nie rozpyla dlatego że jest wyżej osadzony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Grandzik
      Witam, mam takie pytanie czy nie będac rolnikiem mogę kupic ziemię? Mam wykrztałcenie rolnicze lecz nie mieszkam w gminie gdzie mam ziemię znaczy nie mam ziemi na sobie. Słyszałem ze mozna uzyskując pozwolenie od ANR. Czy ktoś wie jak to dokładnie wyglada?
    • Przez krzysiek0730
      Cześć, proszę o opinie który wybrać ciągnik, Zetor Proxima 80 HS czy Case Farmall 85A? Ma być to ciągnik pomocniczy, który będzie pracował z turem, w jednym i drugim ma być rewers elektrohydrauliczny. Case z turem kosztuje 176000 brutto a Zetor Proxima 80 HS kosztuje 185000 brutto. Moje gospodarstwo to 50 ha. Klasa ziemi od 4 do 6. 
    • Przez kitowiak
      Witam, otóż mam problem w zetorze 5211 z halogenami, a głównie z jednym (od strony komina). po włączeniu jeden świeci, a drugi już nie, probówka sprawdzałem prąd dochodzi, masa jest, na kilku żarówkach sprawdzałem i problem się powtarza, styki są w porządku w kostce sprawdzałem na 'krótko' wiec teraz pytanie co może być przyczyną nie święcenia jednego halogenu skoro przepływa przez niego prąd ? Wina cewki w przekaźniki ? prąd w tej lampie jest mniejszy. Proszę o jakieś rady :)
    • Przez Karas1895
      Witam, 
      Jestem posiadaczem w/w Zetora od prawie 10 lat. (10540 97')
      Zaraz po kupnie miał siły bardzo duzo, ale czy miał ciężko czy lekko nieregularnie dymił. Wyjęliśmy wtedy pompę i wtryski. Okazało się że końcówki wtryskiwaczy były od jakiejś tatry, ktore zostały wymienione  na zetoroskie, a pompa została rzekomo zregenerowana. 
      Od tamtej pory traktor palił jak u330... A siły miał tyle co nic. Że to ciągnik który pracuje w siewce, opryskiwaczu olewalem jego brak mocy aż do zeszłego roku. Postanowiłem spróbować trochę dodać mu dawki. Samemu. Teraz na starcie nie ma mocy , ale gdy łapie obroty prawie najwyższe, nie schodził mi z obrotów z HL pełna liści w momencie gdy koła szły włokiem.
      Rozmawiałem z sąsiadem który ma takiego samego od nowości. Mówi że dopóki nie zregenerował mu wszystkiego niedawno tak traktor stracił totalnie moc. Wyjmował pompę 6 razy przez ostatni rok i mówi że sie poddaje. Nikt nie potrafi u nas w Ciechanowie mu jej tak zrobić by znowu odzyskać moc. 
      Gdzie będą potrafili mi zrobić tak pompę by odzyskać dawną świetność tego Zetora? 
      Dzieki,
      Pozdrawiam,
      Robert

• Przez TypowyJanusz
      Witam. Czy może ktoś z Panów wie jakim lakierem (chodzi mi tu o symbol np.: "RAL0000") malowane są felgi w ZETOR PROXIMA 2010 rok?