Zaloguj się, aby obserwować  
Hen123

Zetor 10145 - zakup

Polecane posty

Hen123    0

Witam rozważam zakup Zetora 10145 i mam kilka pytań mianowicie:

1. Czy nadaje się do tura?

2. Na co zwracać uwagę przy kupnie?

3. Jaki pług do niego i jaki agregat?

4. Czy polecacie tę maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Witam. Ja mam zetora 9245 to prawie to samo co 10145 tylko że 10145 jest mocniejszy i ma wygląd inny niż mój(chodzi o kabinę)

1) Traktor z pewnością nadaje się do Tura

2)Zwracaj uwagę na jakieś przecieki , nierówną prace silnika ,kolor dymu z tłumnika , czy napęd i blokady mostu działają.

3)Pług to możesz śmiało zapiąć 4 skibowy a co do agrgatu to zależy jeśli ścierniskowy to 3m a uprawowy to 4,40m

4) śmiało mogę polecić u mnie w okolicy pracują i właściciele nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Jeśli aktywny to 2,5m, tylko w dobrym stanie bo inaczej można nieżle wtopić, a bierny może być nawet 3m przy dociążonym przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale napisz co mu dolega, a nie pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

Ciągnik został sprowadzony z norwegi. Przeszedł kapitalny remont silnika. w tej chwili ciągnik nie ma takiej siły jaką powinien mieć. ma problem ruszenia z 3 biegu gdy jest sam bez maszyny. Ciągnik bardzo mocno dymii niebieskim dymem na zimnym i rozgrzanym silniku . Nie bierze oleju.

Edytowano przez _lolo_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Daj do regeneracji pompe paliwową. Ewentualnie przedmuchaj cały układ paliwowy.


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jeżeli rozbierałeś rozrząd lub zdejmowałeś pompę wtryskową to jest coś źle złożone, najlepiej sprawdź początek wtrysku to będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

Remontu nie robiłem ja tylko gość od którego go kupiliśmy. I też słyszę w silniku pukanie ,jakby jeden tłok prawidłowo nie pracował, układ paliwowy był czyszczony, wymienione wszystkie filtry. A czy może to być źle ustawiona dawka paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Dawka raczej nie, tylko początek kąta wtrysku. A jak z zapalaniem silnika zwłaszcza zimnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sprawdzenie układu zasilania paliwem to dość dobre posunięcie,ale jeżeli kopci typowo niebieski dym to olej raczej pociąga i spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja bym zaczął od sprawdzenie pompy wtryskowej. Ale dał do dobrego zakładu. Gdzie znają się na robocie. Bo 90 % niedomagań silnika to wina pompy.

Wystarczy jak źle ustawią kąty na pompie i silniki nie będzie dobrze pracował.

Ja w 1224 jedną pompę 3 razy woziłem do pompiarza, aż wreszcie kazałem pokazać jak pompa dawkuję paliwo. Okazało się że dwie sekcje podawały mniej paliwa i silnik nierówno pracował.

 

Co do stukania to te typy tak mają, jak się wsłuchasz to stukają jakby na jednym cylindrze.

 

Zna dobrego pompiarza w Polkowicach który potrafi pompę ustawić. I raczej nie ma u niego reklamacji.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

Oleju nie bierze. Chyba zawiozę pompę do pompiarza i zobacze co bedzie. Ale zbyt mala lub zbyt duża ilośc paliwa też ma jakieś znaczenie?

 

Na zimnym silniku pali bardzo dobrze bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niebieski dym to bierze olej,czrny dym dawka za duża leją wtryski,pompa do roboty itp.,biało-szaro ciemny dymek problemy ze spalaniem przez usterki komory spalania-uszczelka,wychulane pierścienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli kopci na niebiesko to nie dlatego że spala zbyt dużo ropy że leją wtryski,on ci nie zabierze z miski litra oleju na mth przecież <_< . ile nim jezdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego zabiera olej i spala na wszystkich garach przez pierścienie,wyrzuca to jednym tłumikiem i niebieski dym jest,i tymi samymi pierścieniami ropa przechodzi w dół dlatego masz stan oleju,jeśli efekt się nasili to oleju będzie przybywać,dlatego osłabł bo kompresja spadła,remontem przez tego gości się absolutnie nie sugeruj pukać może panewka i przenosi odgłos nagórę silnika lub sworzeń tłoka,jeśli silnik nie ma równomiernego spalania na wszystkich tłokach to tarakuje, nie równo pracuje przyspiesza sekunde i powraca do obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odkręcasz nakrętkę, potem wybijasz to na czym była nakręcona, jak to wybijesz to drugie samo wyjdzie.

Jak nie ruszane to polej odrdzewiaczem.

Przy składaniu lekko posmaruj i załóż dobre gumy i zabezpiecz je przed przesuwaniem się.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Jakiś sposób jak to wyciągnąć bo rozumiem dobrze że mam to wyciągnąć a nie wbijać ?? :) odrdzewiaczami pryskałem nic nie daje


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odkręcasz i bijesz w to gdzie była nakrętka a wyleci z drugiej strony.

Jak spartolisz to wiertarka pozostanie ;)

Ogólnie kup nowy kompletny krzyżak i najpierw zobacz jak jest zbudowany to potem ten na ciągniku wyjmiesz w 10 minut.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj