Zaloguj się, aby obserwować  
Hen123

Zetor 10145 - zakup

Polecane posty

pimper21    61

rozwierciłem te tulejki i ciul . Wielkie dzięki za pomoc :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5991    0

-- połączono --

 

witam wszystkich chce zakupić zetora 10145 ile on pali na hektar jego wady i zalety prosze o odpowiedzi :)pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Nie lepiej kupić coś nowszego jakiegoś classa na przykład ? 10145 to staruch który jest nie na dzisiejsze ceny paliwa :)


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Aż tak dużo nie pali żeby się nie nadawał do pracy. Jeśli się trzyma gaz do 1800- 2000 obr to spalanie nie jest złe. Mamy zetora 8045 turbo i jest w nim silnik własnie od 10145. Co do komfortu to za wielkiego w nim nie ma w zestawieniu z zachodnimi z tych samych lat produkcji, ale jeśli ktoś wsiada do niego z c-360 to juz różnica jest. My szukaliśmy ciągnika na małe gospodarstwo przez co części miały być tanie i dostępne aby nie wydawać na byle pierdołę dużej kasy, bo wiadomo taki Zetor czy zachodni ciągnik będzie się psuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

było było i jeszcze raz było.

 

Co do spalania to mit - mam zetorka i mtz 952.3 i zetorek 10145 aż tak wiele nie pali choć jak ktoś podkręci go na pompie to owszem. Części, dostępne i w miarę tanie, grunt że są a nie trzeba czekać lub szukać i wysyłać kurierem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

Witam ja mam zetora 10145 od roku. Duży ciągnik ktory jest w miare silny. Jedyna najgorsza wada to to, że jest slabo skrętny zwlaszcza na lewą stronę bo wał do napedu jest wlaśnie z lewej strony. Ogolnie mówiąc nie narzekam. A pali bardzo mało.

 

Ja ponownie ma pytanie odnośnie mojego zetorka. Nadal dymi jak lokomotywa mimo że pompa jest po regeneracji , turbina jest jeszcze w dobrym stanie, ( co stwierdzil mechanik), teraz ma jakby więcej siły ale dymi.:-(

Edytowano przez _lolo_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Sprawdź wtryski czy nie leją i kąt wtrysku, ewentualnie jeszcze kompresję czy nie jest za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

to wszystko jest sprawdzone. Podejrzewam że mogą to byś powypalane zawory pod głowicą , ale nie wiem czy ma to jakiś związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Moga też być i wypalone zawory. Miałem taką sytuacje w C-360, że jeden zawór się nie domykał i wtedy mocno kopciła na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

ale on kopci takim szaro niebieskim dymem. więc pewności nie ma. :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Sprawdź jeszcze czy do cylindrów nie dostaje się woda z układu chłodzenia i spróbuj wyczyścić filtr powietrza, może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

filtr jest czyściutki. w chłodnicy mam płyn ale to jest sprawdzone i nie dostaje się tam. mam już zarezerwowane miejsce u znajomego mechanika tylko ma teraz 5 ciągników do roboty a on robi je po pracy. więc nasz gdzieś damy za około miesiąc. wtedy się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Cały wtryskiwacz dobrze osadzony w głowicy ? Nie za grubą czasem dałeś podkładkę ? Byś może wtryski dobre ale dobrze nie rozpyla dlatego że jest wyżej osadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj