Skocz do zawartości

Polecane posty

gregorius    123

Nie wiedziałem, gdzie ten temat założyć, więc tu go wcisnąłem.

Tak więc chodzi mi jak można turbosprężarkę wyczyścić chodzi mi o nagar z łopatek, bo znalazłem taki środek http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php, który też niby oczyszcza ale czy w tym prawda jest to nie wiem... Czy trzeba rozkręcać turbine najlepiej i przemyć ją w nafcie?

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

bobytempelton    158

Jeżeli masz turbosprężarkę o zmiennej geometri tzn. z kierownicą to wyczyścić trzeba jedynie kierownicę i jej mechanizm, jeżeli masz jedynie mieszek i zawór upustowy to trzeba mieć manometr do podciśnienia i sprawdzić czy mieszek działa, i czy zawór się otwiera i zamyka. Być może nie masz tych bajerów bo nawet nie napisałeś od czego to turbo i masz prostą starą turbosprężarkę i się ich nie czyści. Nie czyści się łopatek wirników w turbinach i kompresorach, one mają być czyste, przy prawidłowej pracy nic tam nie osiada.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Chudy44
      witam! mam pytanie chciałbym przerobic mojego MF 3080 rok 1986 typ sil:A6.354 na turbo:D
      co musze zmieniac w silniku?? tłoki korbowody walek rozrządu moze cos z głowiaca? wał korbowy?
      czy moze bez niczego turbo zalozyc??
      prosze o jakies wskazówki:P
      dzieki mam 20 ha
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez Misiak1177
      Witajcie, szybkie pytanie, jak to jest z wierceniem dziury na centralne smarowanie pompy wtryskowej lub turbo w starym typie bloku silnika. 

Trzeba na pewno zrzucić miske olejową, ale co dalej, jeszcze coś w środku silnika trzeba odkręcać, żeby opiłki nie poszły w nie porządane miejsce ?

Prosze o szybką odpowiedz kto miał z takim czymś do czynienia, bo turbo komplet leży na półce, a nie ma dziury na smarowanie !! pomóżcie 
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Witam, czy ktoś z użytkujących ten ciągnik również zmienial w nim juz turbo,kolektor,haki,  ma problemy z EGR, i z spadającymi belkami z tylnej ośki oraz  czy miał problem z wiskozą ?? czy to tylko ten egzemplarz taki jest, dodam że ciągnik z 2010-11 i bedzie mial juz z 5tyś godzin 
    • Przez kamisiek24
      Witam.
      Mam dosyć niebywały problem otóż w zetorze przez świece żarowe wydmuchuje powietrze. Głowice ściągałem woziłem do sprawdzenia, zostały wymienione zawory, prowadnice i dotarte gniazda, luz zaworowy ustawiony wg instrukcji 0,25 z tolerancją 0,05. Problem jak był pozostał i w sumie zjawisko ani mniejsze ani większe po zrobieniu. link do filmiku  http://chomikuj.pl/Kamisiek88/Galeria . Zjawisko samo w sobie nie powinno występować bo powinno ssać powietrze, co prawda nie dmucha tak mocno żeby palec odpychać ale jednak jest zwrotny przepływ powietrza. Pozdrawiam