1210

Jakie koło zębate do obrotów młocarni

Polecane posty

1210    5

Do regulacji obrotów młocarni w 186 i 206 służą koła zębate. Do zboża są fi14 na 23 zęby. Jakie są jeszcze dostępne na rynku koła zębate? Chodzi mi o zmniejszenie obrotów, bo chciałbym spróbować z 20arów wymłócić kukurydzy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

na tabelce za plecami operatora masz napisane.

Do zboża powinno iść 19 zębów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

No właśnie nie mam żadnej tabelki. Szukałem w sieci ale nie znalazłem. Jak możesz opisz ile zębów na co. W te żniwa młóciłem na 23 zębach i wymłócało ładnie tylko miałem ustawiony chyba za mały wiater bo trochę nieczystości leciało do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

właśnie dzisiaj jak kosiłem, to zerknąłem na tą tabelkę, ale teraz sobie nie przypomnę. Jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie i podeślę, tylko jest po norwesku.

Na pewno jest tam 4 sztuki kół i wszystkie dostaliśmy razem z kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Może być po norwesku tłumacz google to przetłumaczy a resztę się człowiek domyśli. Widziałem ustawienia w deutz fahr, ale to co innego, tam do regulacji są dwie zębatki ta na odrzutniku i ta na młocarni.

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

trochę to trwało (skleroza już mnie dopadła) ale mam póki co tak:

 

img2012081900712.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

potem może będzie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Dzięki za zdjęcie

rozumiem je tak, że na dole są zębatki na odrzutniku. Po prawej stronie zębatki na młocarni. Po lewej stronie obroty młocarni na minutę. A obroty do poszczególnych zbóż mają być najbliżej czerwonej kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

nie ma sprawy.

nie wiem, co jest na dole, ale koła na odrzutniku nie zmieniasz. (to chyba prędkość wiatru, muszę sprawdzić jakie tam są jednostki, bo na zdjęciu nie widać przez to, że zamazałem farbą :/ )

Po lewej masz obroty do ustawienia w kombajnach gdzie się je ustawia (MF 307, 506 i 520) a po prawej liczbę zębów kół zmianowych.

czerwona kreska to podział między trudnymi warunkami i normalnymi, (przynajmniej tak zrozumiałem tłumaczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

U mnie nie ma podziałki siły wiatru, ale być może to jest to. Poza tym wydaje mi się że w 307 obroty młocarni ustawia się bezstopniowo bez użycia kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

tak tak. tam po lewej masz podane jakie obroty ustawić bezstopniowo, bo wtedy masz obrotomierz zaraz koło licznika godzin B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

tam na dole jest jednostka m/sek, więc to będzie pewnie ustawienie wiatru. W ojca 206 też nie ma żadnej skali przy dźwigni wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Jak ktoś będzie zmieniał zębatkę z 23 zębów na 29 to niech się zaopatrzy w jedno dodatkowe ogniwko tego łańcucha podwójnego, bo może stary być za krótki a popuszczenie napinacza niewystarczające.

Przynajmniej ja tak musiałem zrobić jak zmieniałem zębatkę (na szczęście ogniwko była w schowku koło wyłącznika prądu).

P.S wiem, że luźno z tematem powiązane ale niech będzie jak najwięcej wiadomości w jednym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balumi    0

Witam mógł by mi ktoś powiedzieć jaka idzie zebatka na mlocarnie do massey ferguson 206 a dokładnie ile zębów z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj