Zaloguj się, aby obserwować  
TrackLift

Jakie nowe prasy polecacie do ok. 70 tyś . ?

Polecane posty

kamilsame1    8

Sianokiszonka jest prasowana na zgniocie A a słoma na zgniocie B.Wiec zbijane sa prawie do maxa,Prasy NH wiadomo nie sa tanie,mysle ze jakies 25 tys droższa od Uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

jesli masz sporo prasowania to metal fach odradzam bardzo mala przepustowosc slome zwijac to masakra do kiszonki jest dobra innej nie mialem a myslales nad krone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Do 70 tyś. Krone ? no nie wiem , jakby była taka możliwość oczywiście wziąłbym ... :P Krone pod względem pras jest w czołówce chyba .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mam cos około 29XX i drugi dokupiony łańcuch-mysle,że w famarolce to wada fabryczna mimo, że wymienili mi klapę na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Chyba będziemy brali Unię Famarol Df 1.8v , ale do zakupu jeszcze jest trochę czasu . Jak patrzyłem ceny

Unia jest tańsza od Sipmy, ale to nie to zadecydowało , piszecie , że jest wadliwa ale to nie mój problem jest nowa i ma chodzić a nie się psuć. A może ktoś mi powiedzieć ile lat jest gwarancji na tą prasę ?

Nie cytujemy poprzedniego posta. Do odpowiedzi używamy okienka na dole strony.

Edytowano przez danielhaker

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Zrobisz jak uwazasz,Jak to nie jest twój problem ze sie psuja?Bo nie rozumiem ,jak ja kupisz i sie bedzie psuc to jest własnie twój problem!!!

Wie ktos moze czy łancuch by pasował z pras NH do Famarolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

jak ją sobie kupisz i 3 lata nią popracujesz to sam się przekonasz, że to badziew...

A gwarancja jeden rok na niewiele Ci się zda, bo w kolejnych latach właśnie Ty się będziesz martwił jak to do kupy zebrać...

 

poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam NH br 6090, jest najtańsza z tych najlepszych, jak narazie pracuje bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Mam cos około 29XX i drugi dokupiony łańcuch-mysle,że w famarolce to wada fabryczna mimo, że wymienili mi klapę na inną.

Ty masz jeszcze prasę z tej pierwszej wadliwej serii co jej zmieniali klapy?

 

Ja mam swoją Unię pierwszy sezon i jak na razie to jestem z niej zadowolony. Belki ładne po niej wychodzą a przede wszystkim pięknie rozprowadza siatkę. Prasowanie suchej słomy w samo południe nie stanowi żadnego problemu. Jedyną wadą która w tej chwili mi przychodzi do głowy to równo 30 punktów smarowniczych (łącznie z tymi na wałku WOM). Koleżanka taką prasą sama prasuje (19l.). Łatwa jest w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

To co sipma , jest lepsza ? Nie wierzę w to , na pewno jest zrobiona z tych samych materiałów co Unia.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ja mogę polecić ? ;) Ja bym polecił coś z Sipmy albo Claasa to dwie najlepsze prasy według mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

@Han360

Oczywiście ,że możesz ! :) Claas nie wchodzi w grę kolego, jest za drogi i części także . Chodzi mi o polskie maszyny . A może wiesz coś o tej nowej Sipmie ? :P


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

WItam.

Mam zamiar kupić belarke famarolu łańcuchowo-walcowa, co sadzicie o tych prasach?? moze ktoś robi z prasa tego typu?? A słyszałem ze ona jest na pod zespołach DF czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Poczytaj w/w ,, z innych tematów,,jak chcesz to jeszcze mam prasowanie to siadz ze mna .Badziewie.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Bo nie miał by czym prasować ... :P Dlaczego te prasy są takie wadliwe ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Wziął by za używaną 50 tyś. ? Bo za to mógł by sobie kupić używanego Welgera z lat 1998-2000 . :D


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

ALLLLLE mądrale z Was. Kupiona z dofinansowaniem (5 lat)-dobra kosztuje 2 x tyle

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sipma dobra ale ta pasowa zmiennokomorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Cena też jest dobra .. ^^ hehe


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj