Zaloguj się, aby obserwować  
TrackLift

Jakie nowe prasy polecacie do ok. 70 tyś . ?

Polecane posty

TrackLift    0

Witam :D

 

W marcu kupuję prasę i owijarkę na PROW, miała to być prasa Case RB 344 ale podwyższyli jej cenę o 12tyś. zł. Czekałem z myślą że cena spadnie tak doradzał TECHPOM że warto poczekać bo możliwe że ceny prasy spadną a jak pójdą do góry to nie dużo dlatego kazali w umowie cenę zawyżyć o 3tyś. no i tak zrobiliśmy a po nowym roku okazało się że prasa poszła do góry o 12tyś. zł. :D i 12tyś. mi PROW nie zwróci dlatego zwracam się do was abyście mi doradzili jaką prasę mam wybrać do ciągnika o mocy 82km :D

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja bym wziął Sipme Power Cut Z-590/1,58tyś netto.Podbieracz ma 2m,siekacz który zwiększa wydajność maszyny :D


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No to moim zdaniem , albo famarolke , albo krone 125 ;)sipmy nie polecam bo wujek miał farme 2 i w ciągu całych wakacji serwis był u niej z 10 razy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sipme sobie daruj, za tą kase kupisz coś lepszego, moze krone tylko nie wiem dokladnie ile to kosztuje ale chyba w gzecie widzialem na wyprzedazy z 2009 r za 75 tyś. Pewny na 100% nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

o ile dobrze wiem to @TrackLift zastanawiał się nad Sipmą Power Cut, ale co z tego wyjdzie to sam chętnie zobaczę :D


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

tak zgadza się zastanawiałem się nad tą prasą ale czytałem na forum że awaryjne są prawda?

Case teraz kosztuje ponad 80tyś zł. chyba będę pewny może jutro albo w następnym tygodniu bo mam zamiar się przejechać do TECHPOMu a ponad 90 tyś. zł. kosztuje z docinaczem.

 

No tą Krone mnie zaciekawiłeś ale tyle to chyba nie będzie kosztować :D

 

Dziękuję za odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tylko moim zdaniem przydał by sie do niej jeszcze szerszy podbieracz , najlepiej tak 180cm wtedy prasowanie lepiej idzie i lepiej dobija boki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Czy prasy Unia Famarol DF 1.8D są awaryjne? Bo z tego co słyszałem to są bardzo awaryjne to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Jakie prasy polecacie ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Zależy czego chcesz więcej prasować , jeżeli sianokiszonke to polecam metal fach lub unia famarol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja mam unie famarol walcowo- łańcuchową i sobie ją chwale zrobiłe ja narazie 300 balotów i był tylko problem z siatką ale to z mojej winy to co mi sie w niej nie podoba to smarowanie jej i słabe zbicie bel a tak to jest ok myśle że pomgłem troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Narazie zastanawiamy się nad sipmą ... Ale jak będzie to nie wiem , A może ktoś napisać coś o tej nowej sipmie, jak ona zbija i czy bele wychodzą równe itp. ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Dlaczego odradzasz famarol ?

Wcześniej w innych tematach już pisałem-jedyny plus który widzę,jest to,ze ładnie owija siatką i to z każdej firmy-poza tym badziewie-najgorszą wadą jest przekazanie napędu na łancuch w klapie przez ostatni walec i jego odległość od łancucha. Nikomu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Też bym raczej odradził Unie,Mam model 1,8v i po 3,3 tys bel łanuch tylni co chodzi z belkami jest do zmiany bo sie rozciagnał jak plastelina, w zeszłym sezonie zgieło sie 7 belek w kalpie tylniej a w tym sezonie 4 :mellow:.Urwało mi sie mocowanie od klapy tylniej, dobrze ze szybko to zauwazyłem,Może moja jest jakas wadliwa lub co takiego,ale raczej nie polecam -_- Teraz to jesli miałbym kupywac prase to tylko NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Aha no nic nie jest doskonałe , mi w mojej prasie metal fach nie podoba mi się rozwiązanie podawania siatki , jest kompletnie nie przemyślane , próbuje coś opatentować w tej kwestii na swój sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Też bym raczej odradził Unie,Mam model 1,8v i po 3,3 tys bel łanuch tylni co chodzi z belkami jest do zmiany bo sie rozciagnał jak plastelina, w zeszłym sezonie zgieło sie 7 belek w kalpie tylniej a w tym sezonie 4 :mellow:.Urwało mi sie mocowanie od klapy tylniej, dobrze ze szybko to zauwazyłem,Może moja jest jakas wadliwa lub co takiego,ale raczej nie polecam -_- Teraz to jesli miałbym kupywac prase to tylko NH

To jakie ty bele robiłeś , że on się wyciągnął :D . Ja jak miałem Sipmę Farma 279/1 robiliśmy nią 12 lat i na usługach też i dopiero od dwóch lat był wyciągnięty łańcuch i stukał trochę , a co do belek nigdy się ani jedna nie wygięła . To pewnie wina dzisiejszego materiału ... :( A co do pras New Holland , drogie są ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj