Zaloguj się, aby obserwować  
voyager1956

Problem ze skrzynią biegów w MF543 Dyna 4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
voyager1956    0

Raz ciągnik rusza raz nie rusza i czort wie co mu jest, coś mruga na 4-ce , nie mam instrukcji obsługi, może kto pomoże jak odczytać kody błędów , co one oznaczają , nijak nigdzie nic nie mogę w tym temacie znależć, jak jest burza to nie ciągnie , wielka niewiadoma czy rano po odpaleniu ruszy czy nie ruszy .Żle wpisał się typ ciągnika , chodzi o MF5435

 

Dobierz olej

 

 

 

 

Rolnicze

Ciągniki na podwoziu kołowym

MASSEY FERGUSON

MF 5435 Dyna-4 (5000 Series) (DT) (2006-)

Polecamy

ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40

  • Producent
  • MASSEY FERGUSON

  • Model
  • MF 5435 Dyna-4 (5000 Series)

  • Silnik
  • DT

  • Rok
  • 2006-

  • Nowe wyszukiwanie
  • e-sklep
     

    Zastosowanie


     

    Zalecenia


     

    Pojemność (litry)


    Silnik (DT) (Perkins 1104C-44)
     

    Zalecany


    ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40 (a)
    7.5
     

    Dobry


    PLATINUM ULTOR PLUS 15W-40
     

    Dopuszczalny


    PLATINUM ULTOR CH-4 15W-40
    Przekładnia
    ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30
    70.0
    Hydraulika
    Z układu napędowego
    Płyn chłodniczy
    QAL RADIATOR FLUID
    16.6
    Wszystkie punkty smarowania smarem stałym
     

    Zalecany


    GREASEN 1S ( B)
     

    Dobry


    LITEN LT-4P1
    Oś przednia (Dana)
     

    Zalecany


    PLATINUM GEAR GL-5 80W-90
    5.5
     

    Dobry


    HIPOL GL-5 80W-90
    Oś przednia (Carraro)
    HIPOL SYNTHETIC GL-5 75W-140
    Przednie przekladnie glówne (kazda) (Carraro)
    HIPOL SYNTHETIC GL-5 75W-140
    Przednie przekladnie glówne (kazda) (Dana)
     

    Zalecany


    PLATINUM GEAR GL-5 80W-90
    0.9
     

    Dobry


    HIPOL GL-5 80W-90
    Przekładnia odbioru mocy
     

    Zalecany


    ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30
     

    Dobry


    PLATINUM MULTI UTTO 10W-30

    • Ukryj częstotliwość wymian oleju

    Środek smarowy/ Pojemność uwagi

     

    a.

    Zalecenia alternatywne: >-25°C do <5°C, 5W-30; >-20°C do <25°C, 10W-30; >-10°C do <35°C, 10W-40; >-10°C do <30°C, 15W-30; >-5°C do <45°C, 20W-40

     

    b.

    Zalecenia alternatywne: >7°C do <27°C, 2; >27°C, 3

    Uwagi ogólne

     

    1.

    W silnikach wolnossących Perkins podczas docierania i działania przy małym obciążeniu należy stosować tylko oleje CC+SE. Massey-Ferguson stosuje wyłącznie silniki Perkins z wyjątkiem modeli: kompaktowych serii 1000 (Toyosha), kompaktowych serii 1200 (Iseki), 3670, 3680, 3690 (Valmet) i przegubowych serii 4800 (Cummins). 8240/50/60/70/80, Sisu (Valmet)

     

    2.

    Układ kierowniczy ze wspomaganiem (modele wyposażone): HIPOL ATF IID / ORLEN OIL AGRO STOU 10W-30 / HIPOL ATF II E SYNTHETIC. MF 50 Hiler: ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30 / PLATINUM MULTI UTTO 10W-30

     

    3.

    ORLEN OIL AGRO STOU 10W-30/15W-30 i ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30 / PLATINUM MULTI UTTO 10W-30 nadają się do wszystkich przekładni, systemów hydraulicznych, osi i piast z wyjątkiem MF 50 Handler, kompaktów serii 1200, serii 6100, 6200, 8100, 8200 i modeli wymagających olejów przekładniowych GL-5. Dla przekładni/układów hydraulicznych serii 3000 preferowany jest ORLEN OIL AGRO STOU 10W-30 lub PROSIMY O KONTAKT Z ORLEN OIL - NR INFOLINII 0 801 102 103 / PLATINUM MULTI UTTO 10W-30

    Częstotliwość wymian oleju

     

    Silnik

    Godziny min.

    400

     

     

    Płyn chłodniczy

    Godziny max.

    1200

     

     

    Wszystkie punkty smarowania smarem stałym

    Godziny min.

    400

     

     

    Oś przednia

    Godziny min.

    800

     

     

    Oś przednia

    Godziny max.

    800

     

     

    Przednie przekladnie glówne (kazda)

    Godziny max.

    800

     

     

    Przednie przekladnie glówne (kazda)

    Godziny max.

    800

    Początek formularza

    NEWSLETTER

     

     

    Dół formularza

    No udało się to wkleić ,przy okazji po długim szukaniu wklejam powyższy tekst , sam tego szukałem długo, może się innym kolegom przyda.Pozdrawiam

     

Edytowano przez voyager1956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gdzieś na forach padała cena że czujnik od sprzęgła ceni się ok 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyager1956    0

Dzięki Panowie za nadanie właściwego kierunku poszukiwań, ciągnik jest znajomego , chłopak nie posiada netu i nie ma się kogo zapytać a ja jestem kierowcą zawodowym ale na ciągnikach to się nie znam ( chylę głowę przed obecnymi ciągnikami - niestety to już nie ta technika co dawniej bywało) poszukamy wg. waszych rad i jak problem się rozwiąże to napiszę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj