Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Optymalne ustawienia w MF 520

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ustawienia
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Swoje pytanie kieruje do posiadaczy tego kombajnu zbożowego i wszystkich którzy wiedzą jak optymalnie go ustawić. Chodzi mi o ustawienie szczeliny klepiska (mm) tył i przód, siłę wiatru, oraz ustawienie sit. Ciągle ustawiam go metodą prób i błędów szczelinę klepiska reguluje niby w kłosie ziarna nie ma (raz kiedyś się trafi) a ciągle słyszę wycie na bębnie młócącym, i mam problem z ustawieniem wiatru ale to wina paska najprawdopodobniej możecie mi podać wymiar tego paska? Kiedyś mi tak ładnie młócił coś się przestawiło i nie mogę go ustawić ;( obroty bębna to ustawiam sobie na 900-1050 coś takiego. Pozdrawiam i proszę o pomoc jeśli możecie i macie trochę chęci to możecie mi przesłać kilka fotek np. wialni, sit, ustawienia klepiska... na frytek.mf@interia.pl

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Maciej

Lobuz    0

ja też się dołączam do pytania kolegi też mam podobny kłopot tylko w MF 665 a mianowicie też mam wrażenie że z młocarni słychać wycie a niby wszystko jest ok jeśli chodzi o uistawienie młocarni.

Pozdrawiam

adamo91    7

ja mam książkę do niego i tam jest tabela jak ustawiać do niektórych roślin tylko że wszystko po niemiecku. Szczeline i obroty bębna z tej tabeli ustawiam a sita to tak jak kolega pisał metodą prób i błędów bo z tej tabeli nie mogłem się doczytać i wiatr też tak musiałem ustawiać bo niby wiem jakie obroty ma mieć wentylator ale skali nie mam na podziałce <_<

jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marcin3060
      Witam zakupiłem niedawno MF  38 . po 10 ha koszenia mam problem ze sterowaniem hydrauliką .  gdy kombajn jest świerzo odpalony działą wszystko bez  zarzutu podnosi heder, motowidła, rozkłada rure. jednak po pewnym czasie  podczas koszenia  przestaje działać . motowidła nie podnoszą ewentualnie  po przyciśnieciu podnoszenia opadają, heder tak samo po  przyciśnieciu podnoszenia opada  ciśnienie z układu na zegarze  spada. rura sie nie rozkłada .jednak po pewnym czasie zaczyna działać   i jest wszystko normalnie i po 5 min znowu działa  i 5  min znowu  nie działa . i tak cły czas . ewentualnie po zgaszeniu  i odłączeniu prądu na jakieś 10 min. znowu działą jak na początku  po pzekoszeniu troche znowu działą i nie działą . co jest gdzie szukać problemu ? miał ktoś taki problem ? z góry dzieki za pomoc
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
    • Przez Kacper257
      Witam jestem posiadaczem MF 6245 mam oto taki problem :
      przycisk podnośnika w dół na błotniku raz działa a raz nie kable są całę nie przerwane jaka może być tego przyczyna ?
      Z góry dziękuje za odpowiedz
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez Kombajnista44
      Witam, 
      Jak w temacie. Heder ładnie chodzi gdy motowidly są wyłączone. Jak je zalacze to próba delikatnego opuszczenia kończy się zjazdem hedra na sam dół do oporu. Muszę za każdym razem kontrować podnoszeniem w górę. O co chodzi? Sprzęt to dronningborg d7500

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.