slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    76

140 tys ale netto czy brutto ??

Za 112 tys netto masz new hollanda td5.85 w standardzie skrzynia 12x12 4 biegi głowne i 3 zakresy z rewersem hydraulicznym w standardzie

Elektro2015    76

Co sądzicie o Nh Td5.85 Wyposażenie skrzynia 12x12 klimatyzacja, fotel pneumatyczny, fotel pasażera, obciążniki przód 8x40, pneumatyka 1 i 2obwodowa, opony przód 380/70R24 tył 480/70R34, dwie pary hydrauliki, radio, kule CBM, oświetlenie robocze 6 sztuk, skrzynka narzędziowa, Cena 122 netto

Wiadomość z agroFakt.pl

kilusiekk    0

Witam czas przyszlo wymienic swoj starszy ciagnik na jakas dobra uzywke . Mocowo od 100 km do 120 panowie macie jakies propozycje ?

piotr4255    38

case serii mx lub brat bliźniak mccormick mtx lub john deere serii 00 10 tą są starsze wygodne trwałe ciągniki jeszcze nie tak naszpikowane elektroniką

Planuje zakup nowego ciągnika i wybór padł pomiędzy Zetorem major 80, a deutz fahrem 5090. Do tego drugiego musiałbym trochę dopłacić. Ciągnik będzie głównym koniem pociągowym w 20ha gospodarstwie nastawionym na warzywnictwo. O majorku już trochę słyszałem, ale nic mi nie wiadomo na temat DF z serii 5D. Prosze o pomoc w wyborze.

rivet    0

witam

prosze o porady w wyborze ciagnika
ciagnik pomocniczy do pracy  w gosp drobiarskim do pracy z turem(obornik, sloma  koszenie trawy)  bez prac polowych
Jestem po wstepnych rozmowach z deleramii takie propozycje:
NH4-75powerstar  rok prod 2015
-rewers elektro
-mokre sprzeglo
-szerokie  opony
-klima,otwierany dach
-obciazniki zamontowane na tylne kola
Cena wyjsciowa netto 115 tys ( plus ok 15tys za tura)

Farmtrack 675DTn king rok prod 2015
_rewers mech
-sprzeglo suche
-klima,otwierany dach
_tur w zestawie
-sszerokie opony
Cena  wyjsciowa ciagnika z turem 105 tys netto

Oba ciagniki nowe
I tu pojawia sie dylemat co wybrac? sugerowac sie cena? osobiscie sklaniam sie bardziej  ku NH. A Wasze sugestie?
Z gory dziekije za każdą podpowiedz.

extrabyk    4987

Zapomnij o tandecie z Farmtracka kolego i bierz tego NH ale możesz też obejrzeć Kubotę M7060 (74KM) lub 6060 (66KM). To ciekawe ciągniki i dają dużo w standardzie.

Ursusc385    901

Tak dokładnie jako posiadacz dwóch ft radze Ci odpuść (zapraszam do galerii)  i kieruj się w stronę NH ;)

LukaszC5    22

NH będzie trwalszy i dużo lepiej będzie się nim pracować.

Jak chcesz przyoszczędzić to bierz NH z serii TD.

A patrzyłeś już co ma do zaoferowania Case?

Czasami można go kupić taniej albo w cenie NH i lepszym wyposażeniu.

rivet    0

Tez tak mysle, że NH, tylko to bedzie moj  pierwszy nowy  ciagnik i co do cen to niebardzo sie orientuje, czy to dobra cena?

Case,nie byl brany pod uwage ale kto wie dzieki za porady

Pegaz3512    10

Ja użytkuje Case farmall 65c a nh to to samo to mogę w się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o pomocniczy to ok. jego dużą wadą jest tylko 4 biegi w jednym zakresie dlatego w transporcie się raczej nie sprawdzi. Bardzo wygodny ciągnik wszystko pod ręką wydajna hydraulika jedyną wpadką są dźwignie do obsługi wyjść hydraulicznych bez blokad położenia. Kabina jest dobra, wydajna klimatyzacja widoczność bardziej niż zadowalająca. Ciężko jest wymienić filtr oleju silnika. Moim zdaniem do tura może być ciut za lekki i udźwig tura jaki mi proponowano to 1200 kg. 65 KM bywa mało w uprawie. Wom ma łatwo wybierane prędkości tym 540E przydatną do rozsiewacza nawozu.

michal675    2

Weź też pod uwagę to że nh i case mają coś takiego jak filtr dpf lub jak to mówią ładnie dilerzy katalizator a z tym są same problemy za parę lat no i mały silnik. W farmtrac tego niema i wieksza pojemność silnika.

Pegaz3512    10

Pod warunkiem że się zastosuje właściwy olej tzn niskopopiołowy dpf nie jest problematyczny ja miałem z tym problem bo serwis wlał nie odpowiedni mi, ale już ok filtr dpf, ma wystarczyć na 5 000 więc ok? Kubota może być ciekawą alternatywą.

AgroRedziny    6

W ostatnim tygodniku rolniczym był opisywany Kioti :P Tytuł to "Tragiczny Kioti z Pronaru" czy jakoś tak (mogę się mylić co do tytułu).

LukaszC5    22

Ja w Kioti bałbym się dostępności części.

Poza servisem pewnie nigdzie ich nie sprzedają i pamiętam że kilka lat temu użytkownicy narzekali że trzeba na nie długo czekać ale jak jest teraz to nie wiem.

jonek98    1872

Nh jest na adblue.Farmtrac to najgorszy szajz jaki można kupić nawet tego skręcić dobrze nie potrafią.Mysle że kubota może ciekawa być

Gospodarhz    12

2 lata mialem taki dylemat , a teraz mam na podwórzu nh t4 i nie żałuję ani trochę , świetny ciągnik do lekkich robót oraz jako pomocniczy . Fajny wygląd , komfortowa i szczelna kabina , z bogatym wyposażeniem sprawdza sie znakomicie

Kris94    23

Stoję przed podobnym wyborem, w przeciągu najbliższych miesięcy również planuje kupno nowego ciągnika pomocniczego 65-85KM. Ktoś wspomniał o Kioti, oglądałem go dokładnie, trochę pojeździłem na placu i na początku był moim faworytem, jak za tą cenę inne marki nie oferowały nic lepszego, ciężko było znaleźć jakieś wady. U nas mało popularny ale za granicą lub w stanach jest to dość znana marka i uchodzi za bezawaryjną więc tego bardzo bym się nie obawiał. Najgorsze i chyba to co zdyskwalifikowało go u mnie to bardzo mała pojemność  tylko 2.4 l. i 73 KM, dodatki "ekologiczne" - wtrysk CR, EGR, DPF (ale to u innych również norma), ceny części, pytałem w pronarze (niestety tylko u nich można zamówić lub też u jego dilera ale cena ta sama i ceny takich rzeczy jak pompa hydrauliczna, wspomagania, sprzęgło, szyby, wtryski czy pompa paliwa są wysokie, nawet porównując do bardziej znanych marek) i częstotliwość serwisów - nie wiem czy pronar tak sobie wymyślił żeby wyciągać kasę na serwisach czy te ciągniki są tak wrażliwe ale podają że olej w silniku wymieniać co 100mth a w skrzyni i przednim moście co 400mth a warto wspomnieć że wchodzi tam prawie 70l oleju co mnożąc po 20 czy nawet nieco więcej za litr pokazuje ile może kosztować serwis, do samej pracy, komfortu, zmiany biegów, rewersu nie miałem zastrzeżeń i ciągnik bardzo mi się podobał. Co do kuboty to model M6060 bardzo mi się podobał ale podejście dilera i ceny jakie proponował sprawiły że raczej jej nie kupię a że u nich też jest rejonizacja to nawet nie mógłbym dogadać się z innym dilerem. Ostatnio byłem w Case i Farmall 85 A (odpowiednik TD5 w NH) wydaje się całkiem fajny, do tego diler przedstawił dość przystępną cenę jak za model z tym wyposażeniem w czym mamy już rewers hydrauliczny, bezsprzęgłowy ale nadal na linkę więc bez zbędnej elektroniki co myślę że jest dobrym wyborem w tańszym ciągniku. Na placu stał jeszcze Farmall 65A czyli nieprodukowany już przez normy spalin 3-cylindrowy, w pełni mechaniczny ale też fajny ciągnik, ma wydajną hydraulikę i podnośnik do 3000 kg co trochę dziwi bo lepszej klasy 65C lub T4.65 mają już słabszy udźwig. Jeszcze muszę odwiedzić NH i innych dilerów i wtedy może coś zdecyduję. 

O kurka wóda - sorry za te wypociny, chciałem krócej ale jakoś nie wyszło ;-)

Gospodarhz    12

Ostatnio większy gospodarz szukał pomocniczego ciągnika do mniejszego opryskiwacza bo duży juz nie ogarnia i wybór padł na zetora majorka który kosztował śmieszne pieniądze , komfortu zbyt wiele nie ma ,Ale to solidny sprzet i jako pomocniczy jest jak najbardziej ok. A co ma robić ten ciągnik na twoim gospodarstwie ?

Kris94    23

Major, i ogólnie zetory jakoś do mnie nie przemawiają, do tego ostatnio podobno podnieśli ich cenę, brak szybkiej skrzyni i wałka 540E też trochę można odczuć, to już chyba wolałbym nowego Ursusa C380M lub C382 choć na razie zbyt dużo o nich nie wiemy, za kilka lat pewnie coś więcej można będzie o nich powiedzieć. U mnie ogólnie do wszystkiego oprócz ciężkich prac (tym zajmuje się MTZ82 i pomimo braku komfortu w polu sprawdza się bardzo dobrze) a więc rozsiewacz, opryskiwacz zawieszany 1000l, jakieś prace zielonkarskie, mamy również truskawki i warzywa więc sezonowo sadzarka, pielnik, glebogryzarka a poza tym ogólnie prace z turem, jednak lżejsze (najwięcej to słoma, siano, czasem jakiś big bag czy skrzyniopalety z warzywami) oraz trochę transportu (dlatego szybka skrzynia i pneumatyka raczej konieczne) jednak dużych ładunków nie ma więc myślę ze nawet te 65km by dało radę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cinkowski96
      Witajcie, szukam ciągnika sadowniczego do 150 tyś brutto. Będzie chodził na 10ha malin. Może ktoś z Was brał ostatnio i wie jakie są ceny i czy coś sensownego można w takich pieniądzach dostać? Z góry dzięki za odpowiedzi. 
    • Przez CZESIEK88
      Jako że ceny ciągników się zmieniają a tematy na forach starzeją pozwoliłem sobie założyć nowy  
      Powoli zaczynam się rozglądać za ciągnikiem... mocy 100 -120 KM i poszukuje rzetelnych opinii ( tak wiem każdy chwali to co ma  ) 
      Ciągnik ma pracować na obecnych 21-22 ha w przeciągu 2- 4 lat najprawdopodobniej przybędzie mi kolejne 8 ha
      Maszyny z jakimi ma pracować? pługi w przyszłości uprawowo siewny, ścierniskowiec bądź talerzówka - do innych lżejszych prac posiadam jeszcze 328  i internationala 83 koni który teraz robi jako główny ciągnik w gospodarstwie.
      Z moich obserwacji i internetowych poszukiwań to co biorę pod uwagę :
      Ursus 1224 bądź odpowiednik zetor 
      John Deere (ogórek) - o numeracji któa odpowiada tym mocom 
      myślę tez nad Renault
      cóż na Internationala którego posiadam złego słowa nie powiem więc nie mówię nie
      a może ktoś ma doświadczenia z inna marką
      warunek - przedni napęd! Mam trochę gliny i dzierżaw z górkami i gliną gdzie mój international nie daje rady bez przodu. 
      Od razu uprzedzam - chce rzetelnych informacji o słabych punktach w ciągnikach od ludzi którzy je użytkują nie chce wpisów młodszej młodzieży (bez obrazy) którzy słyszeli, czytali że w tym części drogie a w tamtego nie bierz bo nie wesprzesz polskiej gospodarki    Interesują mnie tylko ciągniki mocy w przedziale który podałem i tylko z przednim napędem. Zdaję sobie sprawe że  w takiej maszynie może zepsuć się wszystko ale interesują mnie słabe punkty na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach ( wiadomo podstawy jak w każdym to znam) 
      z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam bo może dla niektórych moje wypociny są chaotyczne. Pozdrawiam  
    • Przez arty
      Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. posiadam ok 5ha i starego majorka zetor 3011 - rolnictwo to raczej hobby niż dochód, jakieś warzywa na własny użytek, koszenie i dotacje unijne.... Ziemie raczej ciężkie, IV, V klasa teren górzysty.
      Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza o dość szerokim spektrum -miedzy innymi mam usługi dla rolnictwa i pielęgnacja terenów zielonych  - czasem cos się komuś wykosi, ale na główny dochód z tego kierunku po prostu nie mam czasu, za mało sprzętu i brak pracowników.
      Szukając trochę kosztu i z racji ze aktualny ciągnik  to nawet do koszenia tych powierzchni trochę go już szkoda bo to raczej zabytek zastanawiam się czy nie kupić cos nowego, prowadząc działalność zakup wyszedł by trochę taniej niż dla osoby indywidualnej mógłbym odliczyć trochę kosztów.
      Znalazłem ciągnik ZOOMLION RK 504 50KM 4x4 chyba najtańszy w tej mocy - czytałem opinie ze chiński ze nie wiadomo co, ale mimo wszystko cena kusi - mam pytanie do znawców co ma ten ciągnik, a czego nie ma w porównaniu do konkurencji co mogłoby się przydać ?  Przy ewentualnym zakupie czy warto go doposażyć np. w jakiś tur, łyżkę, albo osprzęt?
      Szukam tez sposobu jak ten ciągnik mógłby zarabiać na siebie - pewnie najlepiej byłoby zatrudnić pracownika i brać np. zlecenia na usługi... tylko skąd te zlecenia - może jakieś pomysły - region to podkarpacie, rozdrobnione gospodarstwa... z gmina czy miastem umowę na wykaszanie itp.  to raczej ciężko byłoby wystartować...
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.
    • Przez Arni
      Chodzi mi o jakiegoś Ursusa Zetora Farmtracka Farmera no i może jeszcz Lampo albo Roller
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj