Skocz do zawartości
slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

EppS    2

Claas Axsos w wersji z obniżonym dachem ma 243 cm na kołach 16,9-30.

LeonOr    1

W tej cenie i do takiego sprzętu może być Kubota M6040 lub 7040. Fakt że odrazu trzeba rozstaw kół zwiększyć bo w standardzie to na pagórki nie polecam. Ja mam taką kubotę i nieźle sobie radzi i ekonomiczna jest. Agregat 3m, płóg 3 bo przy wniosku 4 mi odrzucili ale z pewnością da radę. U mnie IV, V klasa, tylko glina i nie kuca.

Nowa teraz kosztuje w granicach 110tys neetto

Samiec    0

Witam, posiadam Zetora Forterrę 11441 z turem 2005r. Ponadto C-360, C-330, MF-255 wszystkie z 80 lat. C-360 się już bardzo mocno sypie. C-330 też co jakiś czas sprawia problemy. MF-255 w sumie najmniej awaryjny. Pracuję na 40 ha, ziemie klasy 5 i 6. Sprzedałbym dwa ciągniki, dopłacił ile trzeba i kupił nowy ciągnik z napędem 4x4 moc ponad 70 KM. Najważniejsza bezawaryjność na długie lata. W pobliżu jest serwis Zetora, ale Forterra już miała naprawiany podnośnik, hamulce, sprzęgło i nie za bardzo Zetorowi ufam, ale może inne modele są warte polecenia? Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

N allegro widziałem Kubote m7040 za 113 brutto. Według mnie to super ciągnik jako pomocniczy. Bogate wyposażenie w standardzie( rewers hydrauliczny, klima). Zdecydowanie polecam.

Karol323    68

Ja bym Ci polecił Farmtraca 80 :huh: Znajomy ma i chwali go :) Albo MTZ 820 ale to nie będziesz takiego chciał :D No albo jak powyżej Kubota :P

MgrLukash    114

kris14    259

Po co ciągnik bez kabiny?

Agrolux odpada.

NH TL jest to model oficjalnie niedostępny w Polsce, jest to ciągnik oferowany m.in w Turcji, czyli na dłuższą metę odpada serwis.

Belarusa też bym odrzucił ze bo nie spełnia jednego warunku [bezawaryjność na długie lata].

Z tego co podałeś to Farmtrac najbardziej odpowiada wg. mnie jako ciągnik pomocniczy i wogóle. A z opini użytkowników napewno mniej awaryjny od Belarusa.

Niskie spalanie, ogólnie dostępne części u różnych producentów [popularne silniki Perkins, skrzynie Carraro itd] i dobra cena.

Bo Kubota jak już to kosztuje 113tys zł netto a nie brutto :huh:

Samiec    0

Farmtrac 80 4WD wydaje się być odpowiedni, patrząc na moc rozmiar i cenę. Jeśli faktyczne jest mało awaryjny to już wiem co kupię. Dziękuję wszyskim za pomoc.

kris 14 dzięki za argumentację. Bardzo sobie cienię takie wypowiedzi.

HIlary    4

Ursus 5524

Ja by polecił Ursusa ponieważ posiada on wysoki moment obr. '

wysoką wydajność pompy 62 l/min , Jest dosyć ciężki 3905kg .

Posiada wygodną kabinę z bardzo dobrą widocznością no i oryginalny silnik Perkinsa.

ursus3502PL    2

no te prace co wypisal kolega @samiec to farmtrac 804wd wydaje sie najbardziej odpowiedni , ciągnik bardzo oszczedny na orginalnym perkinsie , ciągnik malo awaryjny polecam ten model

rafalkom555    13

skrzynia urusa to można powiedzieć że porażka, ogólnie tym ciągnikom nie mam nic do zarzucenia :blink: chodzi mi o skrzynie 8/2

HIlary    4

teraz jest w ofercie skrzynia 12/4 lub 8/8 z mechanicznym rewersem ,w niedalekiej przyszłości będą montować lepsze skrzynie.

rafalkom555    13

ta 12/4 ze wzmacniaczem momentu? a ta 8/8 to i tak pewnie tak samo ułożona jak 8/2 tylko rewers wklepany :D

z wywiadu prezesa owczarka wynika że maja montować skrzynie landini lub carraro w ciągnikach powyżej 80km, a mosty carraro. bedą skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem i półbiegami :blink:

Miras258    0

krystian88 za te pieniadze to nawet dwa pronary ;[ za te pieniadze to mozesz myslec o proximie lub NH. na NH do konca roku chyba jest jakas zmnizka

casejx80    33

sam mam NH i polecam spali mniej od proxy i TD5050 ty za to 135 tys bys miał jak nic ;[

jeszcze powiem że wydaje mi sie ze jest bardzie zwrotny na ilu ha by miał smigac??

damian23199    0

ja ci polecam belarusa 952.3 z rewersem wzmacnianym podniosnikiem 2 stronego dzialania monoblock i masz do wyboru co chcesz olastik czy maetal maske i za te 135 tys kupil bys se jeszcze tura zagranicznego typu quicke stoll czy sigma 4 z osprzetem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi. 
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.