Skocz do zawartości
slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    52

140 tys ale netto czy brutto ??

Za 112 tys netto masz new hollanda td5.85 w standardzie skrzynia 12x12 4 biegi głowne i 3 zakresy z rewersem hydraulicznym w standardzie

Elektro2015    41

Co sądzicie o Nh Td5.85 Wyposażenie skrzynia 12x12 klimatyzacja, fotel pneumatyczny, fotel pasażera, obciążniki przód 8x40, pneumatyka 1 i 2obwodowa, opony przód 380/70R24 tył 480/70R34, dwie pary hydrauliki, radio, kule CBM, oświetlenie robocze 6 sztuk, skrzynka narzędziowa, Cena 122 netto

Wiadomość z agroFakt.pl

kilusiekk    0

Witam czas przyszlo wymienic swoj starszy ciagnik na jakas dobra uzywke . Mocowo od 100 km do 120 panowie macie jakies propozycje ?

piotr4255    10

case serii mx lub brat bliźniak mccormick mtx lub john deere serii 00 10 tą są starsze wygodne trwałe ciągniki jeszcze nie tak naszpikowane elektroniką

Planuje zakup nowego ciągnika i wybór padł pomiędzy Zetorem major 80, a deutz fahrem 5090. Do tego drugiego musiałbym trochę dopłacić. Ciągnik będzie głównym koniem pociągowym w 20ha gospodarstwie nastawionym na warzywnictwo. O majorku już trochę słyszałem, ale nic mi nie wiadomo na temat DF z serii 5D. Prosze o pomoc w wyborze.

loik92    9

Witam, jesli dobrze pójdzie na wiosnę stanę przed wyborem traktora. Mam gospodarstwo mleczne o powierzchni 25 ha, z możliwością powiększenia na przestrzeni kilku najbliższych lat. Szukałbym czegoś w okolicach 120-140 tys netto o mocy do 150 km. Traktor miałby być głównym traktoem w gospodarstwie, obsługiwać pł€g, przyczepę samozbierającą, rozrzutnik, beczkę, agregat do uprawy przed siewem. Myślałem o czymś ze stajni JD (6x20) lub fendta. Ten drugi niby nbajlepszy traktor itd ale boje się trochę tych używek vario. Może koledzy byście coś poradzili, podpowiedzieli? z góry dziękuje :)

Artis    14
Napisano (edytowany)

do usunięcia.

Edytowano przez Artis

Artis    14

Witam panowie bardzo ciężki temat poruszę. Szukam traktor 100-130tys+- netto nowy musi być to specjalistyczny co to oznacza? Posiadam 25ha upraw zboże/rzepak oraz 5ha sadu (ciągle w rozwoju). Posiadam c330 oraz 912. Szukam traktora koło 55km ale ma bardzo ciężkie warunki do spełnienia, ma to być następca c330 lecz jego zakres obowiązków będzie większy tzn ma spełnić zadania w sadzie jak i w polu. Ma być to klasyczny traktor słowo specjalistyczny nie chodziło o sadowniczy... Zakres obowiązków:

-rozsiewanie nawozu min 500kg

-opryskiwacz 1000/1200l ciągany

-wszelkie drobne prace

-siew zbóż/rzepaku siewnik 3m solo

-koszenie trawy w sadzie

-opryski w sadzie

Szerokość jaką musi uzyskać to max 1,5m i do tego potrzebne będą chyba specjalistyczne opony i felgi (wąskie)

Dlaczego nie specjalistyczny? Bo jedynie to co robił by w sadzie do niczego innego by się nie przydał do tego są drogie takie traktory, te obowiązki w sadzie są konieczne ale w sumie roku ma tam mało pracy.

- odremontować c330 na błysk i przerobić go na sadownika jest firma pod grójcem tylko, że dalej będzie to staroć

-Kubola l5040, nie wiem czy poradzi sobie z pracami polowymi i do tego kabina naglak duzy ------

-kubota m6040N narrow czyli taka wąska opcja też nie wiem jak z kabinami czy japan czy naglak do tego cena koło 100-120 netto to sporo jak na kubote

-JD 5E mam dostać info za niedługo jak da się go zwęzić

-NH t4.55 już wiem, że jego min szerokość to 1,6 czyli tak średnio w fajnej opcji 115 netto

P.S macie doświadczenie jak to w praktyce wychodzi takie zwężanie? Jaką szerokość można uzyskać itp? PANOWIE LUŹNA DYSKUSJA :)

deutzdx605    38

witam, posiadam kubote l5040 i zapewniam ze poradzi sobie nie tylko z tymi pracami które dla niej masz a zrobi dużo wiecej, u mnie rozsiewacz 1200 kg, opryskiwacz 1600 litrów, kosiarka rotacyjna, siewnik amazone 3 metry, radzi sobie z nimi bez problemu. No i wyjdzie Cię poniżej 100 tyś brutto razem z kabiną.

michalmr99    14

A może deutz fahr 5d za te pieniądze spokojnie kupisz i uciąg dużo większy niż Kubota 5040

stempos1980    38
Napisano (edytowany)

kolego te warunki co napisałeś to 330 by zrobila ale 330 zwężać to niema sęsu.musisz popatrzeć za nowymi ciągnikami i gwarantoje ci ze ciągniki sadownicze tez uprawiają w polu i prócz CASE I NH to wcale niesą wąskie takie.w tym przedziale cenowym co napisałeś to pare maszynek jest do wyboru.kolego na jesieni kupil deutza 85 konnego z turem stoll bez kabiny niecałą stówke dał

jak chcesz to weź miarke w kieszeń i jak będziesz oglądalciągniki to sobie pomież i zobaczysz że wcale niesą takie wąskie

Edytowano przez stempos1980

Artis    14

Panowie sprawa taka, mam zamiar trochę zmodernizować gospodarkę, sadu mam jak na razie 5ha borówki, ale widzę, że muszę się nią szczególnie zainteresować bo jednak większy dochód niż na samym zbożu czy rzepaku, decyzja będzie taka, że albo nowy traktor w pole co zrobi wszystko w pszenicy rzepaku i do tego chyba c330 będę się męczył albo 912 zostaje tylko do pługa i talerzówki a resztę wykonuje ten kompakt mam w sumie problem tylko na 1ha uprawy gdzie były pierwsze sadzone i tam jest węziej później już tego błędu nie powielałem... i też pytanie czy takiego kompakta zrobię za 3-4 lata te krzaki tak się nie rozrosną, że będę musiał specjalistycznego używać

kolego te warunki co napisałeś to 330 by zrobila ale 330 zwężać to niema sęsu.musisz popatrzeć za nowymi ciągnikami i gwarantoje ci ze ciągniki sadownicze tez uprawiają w polu i prócz CASE I NH to wcale niesą wąskie takie.w tym przedziale cenowym co napisałeś to pare maszynek jest do wyboru.kolego na jesieni kupil deutza 85 konnego z turem stoll bez kabiny niecałą stówke dał

jak chcesz to weź miarke w kieszeń i jak będziesz oglądalciągniki to sobie pomież i zobaczysz że wcale niesą takie wąskie

To i też robiłem, wszystkie nh jd df co stoją są raczej na klasycznych kołach do klasycznego pola więc i mierzyć sobie mogę, tak samo jak patrzeć na dane tech na stronie a w praktyce bo jedynie tego nh t4.55 dokładnie rozpracowałem to na max wąskich mogę z niego wydusić 1,7m bo oś ma 1371mm a koło wąskie ma 320mm więc dodaje jedno koło i takie cuda wychodzą :)

kubaguzik    133

c-330 po zwężeniu na kołach 12.4 ma 135cm. możesz zobaczyć jak to wygląda w mojej galerii, ew. mogę ci wysłać więcej zdjęć. Fajnym wariantem byłby case 75N był w tym roku na TSW 140 tyś. tylko on będzie miał te 1.5m ale są i węższe, kubota też niczego sobie, jeździ w okolicy pare sztuk 5040 6040N 7040N

tomeq    6

Jaki ciągnik polecicie do 120-130 brutto? Ma być to główny ciągnik, około 75-80KM.

Agrest    401
18 godzin temu, tomeq napisał:

Jaki ciągnik polecicie do 120-130 brutto? Ma być to główny ciągnik, około 75-80KM.

Nie idź tą drogą jak klasyk mawiał. Sam kupiłem parę lat temu case jx 70 (bez programów unijnych). I z wielką chęcią zamieniłbym z dopłatą z mojej strony na 100KM. Te 70-80km w nowych ciągnikach to nie wiadomo do czego. Lekkie to i moc naciągana. Cofając decyzję dziś kupiłbym minimum JX 95, a najpewniej jakiś używany 110km - robi u mnie na około 25 ha ornego. 

tomeq    6
Napisano (edytowany)

Klamka zapadła, musi być ciągnik na MR, poza tym c360 nie wyrabia już od dawna.

Edytowano przez tomeq

MgrLukash    114

https://www.otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-ciagnik-traktor-same-deutz-fahr-5080-d-ecoline-nowosc-nowy-model-agrolux-410-320-oryginalna-kabina-nowosc-ID6z0M5x.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Poszukaj odpowiednika tego modelu w marce Same lub Lamborhgini - znając życie będą kilka tysięcy tańsze, dobrze potarguj i może się zmieścisz w cenie.

A jak nie to zostaje to co wyżej napisano, plus jeszcze Zetor Major lub jakieś budżetówki z ARGO ewentualnie Kioti

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi. 
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.