slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Troszkę odświeżymy temat ;) .

 

Jaki polecacie ciągnik do 110tys brutto, o mocy ~80KM, wyposażenie standardowe, z dodatkowego to klimatyzacja i przedni TUZ. Jeśli będzie trzeba, zrezygnuje na razie z przedniego podnośnika, można później dokupić (muszę się zmieścić w tej kwocie).

 

Będzie to główny ciągnik w gospodarstwie (m. in. orka, uprawa i siew, brona talerzowa, rozrzutnik/ładowacz cyklop, transport).

 

Proszę o jakieś propozycje, co warto kupić, żeby być w miarę zadowolonym itd.

 

Z góry dziękuje za pomoc :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No nadal twierdze ze chyba zetor proxima 85 bedzie najlepiej pasowal. Co do kwoty to zalezy od negocjacji bo w std za 110 brutto mozna spokojnie sie zmiescic a z klima to moze troszke wiecej. Jest to masywny ciagnik z dobrym udzwigiem i dobrym uciagiem. W srodku duzo miejsca no i odnosnie ceny to chcoaiz czesci latwo-dostepne i tanie. Kilku znajomych ma i nie narzekaja.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

O czym Wy wogóle piszecie w tym temacie @Celeronik chce kupić nowy ciągnik a Wy od razu że za mało ziemi ma, jeśli ktoś uważa że zamiast wydać 100 tyś za nowy ciągnik lepiej kupić 3-4ha ziemi to chyba niema pojęcia o ekonomi, ziemie to można było kupować jak była po 400zł/ha a i tak nikt jej nie chciał, kupowanie ziemi to juz jak ciężkie uzależnienie stronami na wsiach występuje, gdzie po 80 ha obrabiają c 360 czy innymi staruszkami i narzekają że ciężko na roli, to niech jeszcze sobie dokupują, uważacie że głupotąjest wydać 100 tyś na nowy ciągnik a dać tą kase sąsiadowi za kilka ha to już nie? Agrofarm na 15 ha to za dużo? kolega kupił agrofarma na kredyt na 9 ha (do średniej krajowej musiał dobrać dzierżawy) i spłaca i żyje, a inny kolega obrabia 70 ha mf 255 i jeszcze kredyty bnierze żeby dokupić ziemi i na nic nie ma kasy, a kreche za ziemie też musi spłacać,

na 15 ha z dużym ciągnikiem można i gospodarzyć i chodzić do pracy, a nadobierać ziemi i dopiero za kilka lat planować zakup ciągnika to tylko pewny przepis na dorobienie się garba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

FARMER F-8244 81 KM, silnik MMZ, skrzynia biegów CARRARO 12/12 z rewersem cena powinna się zmieścić w tych 110 tys nawet z klimą :P

 

CASE JX 80 tu może być problem bo około 120 tys (jak nie więcej!) trzeba by wydać no ale wiadomo napewno będzie lepszy pod wzglądem jakości i komfortu niż Farmer no ale w tych 110 tys się nie zmieści ;)

 

ZETOR 8441 PROXIMA cena myślę że w 110 tys się zmieści no i wiadomo że marka jest znana ceny części zamięnnych też nie z kosmosu ogólnie bardzo dobra propozycja jako główny ciągnik :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Właśnie Pronar 82sa jeszcze II(ewentualnie I) generacji no ale tu z ceną nie wiem musze jutro wysłać e-mail do Pronaru- ale 110 tys powinno się zmieścić(klima +5 tys pamiętam) :) No bo P5 to na pewno z ceną się nie zmieści no a ten 82sa II jest bardzo masywnym ciągnikiem i w polu na pewno będzie sobie radził dużo lepiej niż inne ciągniki (duża masa + dobry podnośnik) jak najbardziej ciągnik stworzony jako tzw. "wół pociągowy" ;) U mnie w wsi ma jeden Pronara tyle że nie 82 sa lecz 82tsa no ale to prawie to samo większych awarii nie miał tylko przy sianiu QQ 16/24h lubił się "grzać" ale odkręcenie osłon i karszer mu pomagały. chodzi z zestawem upr-siew 3m(lekki zestaw) i daje sobie rade bez problemu tyle że ten Pronar ma zwiększoną dawke paliwa to i ma "kopa" heh :)

 

Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem :)

 

Ferdek07 Nie pisałem tego do Celeronika, tylko do MarcinPykuS :P


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Gorzupiak radzisz dobrze, ale chyba nie w przypadku @Celeronik, który chce zmienić mf 255 na coś nowego, jak dla mnie to była by to przesiadka jak z osiołka na słonia, oglądałem 82SAII i robi wrażenie chyba nawet większego od agrotrona i do tego masa własna ponad 5t to raczej na 15 ha do wszystkiego się nie sprawdzi, bo musiała by być wymiana wszystkich maszyn i spalanie w lekkich pracach będzie 3 razy takie jak mf-a, a więc żadna ekonomia dla ciągnika na 15 ha, jeśli musimy sztywno trzymać się tej ceny, a kolego @Celeronik chce odmłodzić maszynę i mieć troche bardziej bojowego konia, to może jakis ursus 5024 lub 5314 agro albo nawet 4514 agro, komfort dużo wyzszy jak w mf a przy tym znajoma konstrukcja i przemyślane rozwiązania z mf 255 dodatkowych pare km i przedni napęd przyśpieszy prace a 4514 agro za 80 tyś z groszami można chyba wyrwać?

jak nie ursus to zetor 6441 na wiekszych kołach a w przyszłości w razie potrzeby można stuningować na 80km ;), jest jeszcze zefir, a mój typ to same dorado 66 target ale tu cieżko będzie się zmieścic w 105 tyś a będziesz najbardziej zadowolony z małych gabarytów szybkiej skrzyni, wyciszenia i małego spalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 105tyś spokojnie kupisz td5010 60KM z klima na wąskich kołach z obciążnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@Gorzupiak dziękuje za pomoc ;) .

 

Niestety Pronar 82sa II generacji kosztuje 96tys netto, a Pronar 82sa I generacji kosztuje 84tys netto (ceny z allegro :P ).

 

Czyli za 82sa I brutto trzeba dać około 102tys, do tego jeszcze klimatyzacja, z TUZ-em będzie się ciężko zmieścić, chociaż...

 

Chyba taki Pronar będzie najlepszym wyjściem-oczywiście jeśli chodzi o cenę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Nie tylko o cenę ;) Bo jeśli chodzi o uciąg czy spalanie napewno nie odbiega od innych, zachodnich ciągników :P Klimatyzacja ok. 5 tys TUZ nie wiem no ale zawsze możesz coś jeszcze wytargować :) Jeżeli już będziesz brał to bierz II generacje

 

-Lepszy moment obrotowy

-większy zbiornik paliwa

-Masa większa o 1000 kg! (A wiem że 82tsa I przy tych 4t potrafi nieźle bujać przy cięższym sprzęcie)

 

To tyle z tych ważniejszych plusów na korzyść II generacji :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawus    2

Kupiłem DF Agrofarma 410 skrzynia 20+20, klima, szyberdach, obciążniki, szersze gumy, fotel pneumatyczny wszystko za 135 netto. Teraz cierpliwie czekam na zwrot z ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot251    0

Noszę się z zamiarem zakupu podobnego ciągnika i analiza doprowadziła mnie wstępnie do 2 modeli NH

TD 5010

oraz T 4020

Obecnie zdecydowałem się na T 4020 kwestia teraz załatwienia PROW i szczęścia w losowaniu ^^

Dlaczego ten model a nie np podobny serii 5M john deere- proste za cene zielonego masz full wypas w smerfie i tańsze przeglądy.

A T 4020 to 3,2 litra- jak c 360 tylko że z turbo

65 koni

komfort pracy itd itd ale co ważne mały ciągnik w którym możesz mieć przedni TUZ TURa i wydajna hydraulikę czyli wszystko co potrzebne w uniwersalnej maszynie nie wspominając o pozostałych innowacjach firmy NH

link: http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/tractors/T4000Deluxe/Pages/Products_overview.aspx?nhpid=T4000%20Deluxe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.

 

Kup sobie może jakiegoś Farmtraca 82KM

 

Kup sobie może jakiegoś Farmtraca 82KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

przecież on już kupił traktor!!!To przestańcie pisać kup se to kup se tamto


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

Witam mam problem chciałbym kupić nowy ciągnik. Chciałbym aby koledzy mogli mi trochę doradzic w markach i modelach ciągnikach w tym przedziale cenowym. Z góry dzięki.

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Więc w grę wchodzi new holland TD5030 , zetor 85 , farmer , farmtrac 680DT , ursus 5524 ...

Cena będzie ok 120 w zależności od wyposażenia wszystkie mają podobne wyposażenie i skrzynie tylko farmtrc ma 24/24 . Ja postawiłem na NH td 5030 i jestem zadowolony ważnym atrybutem była widoczność bo pracuje przy ładowaczu a ma ją najlepszą z tych ciągników i jest bardzo zwrotny ... Ja za swojego dałem 112tyś w dość dobrym wyproszeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja bym ci polecił kupić Farmtraca 685 DT jest to ciągnik który mało pali jest zwinny i zwrotny ma rewers i skrzynie 24x24. A kosztuje chyba 117 tyś.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

farmtrac farmtrac i jeszcze raz farmtrac 685dt!!!!

bo:

1. dużo polskich podzespołów jak kompresor kabina i inne takie tam a więc tanie części

2. bardzo dobry silnik perkinsa najnowszej serii

3. kompaktowe rozmiary i dobre napędy masywniejsze niż w 675dt

4. polacy tam nic nie przekombinowali wymyślił to ktoś inny :)

 

nie dla farmera bo to polacy wymyślili

nie dla nh td bo części drogie

nie dla zefira bo chiński i cena jak na chińczyka wysoka

nie dla zetora bo strasznie drogi jak na wyposarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

zastanów się na JD serii 5M. deeler mi powiedział że ta cena promocyjna 102 000zł to goły ciągnik ale wystarczy dołożyć klimę, zaczepy, obciążniki , radio, pneumatykę i wychodzi coś koło 125tyś zł i spokojnie za 120 pójdzie a na prawdę dobrze wykonane ciągniki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

farmtrac farmtrac i jeszcze raz farmtrac 685dt!!!!

bo:

1. dużo polskich podzespołów jak kompresor kabina i inne takie tam a więc tanie części

2. bardzo dobry silnik perkinsa najnowszej serii

3. kompaktowe rozmiary i dobre napędy masywniejsze niż w 675dt

4. polacy tam nic nie przekombinowali wymyślił to ktoś inny :)

 

nie dla farmera bo to polacy wymyślili

nie dla nh td bo części drogie

nie dla zefira bo chiński i cena jak na chińczyka wysoka

nie dla zetora bo strasznie drogi jak na wyposarzenie

 

Ferdek co do Farmtraca to się z Tobą zgadzam - sam bym się teraz pewnie nad nim mocno zastanawiał, natomiast co do Farmera to trochę przekombinowałeś bo tyle samo nad nim myśleli Polacy co i nad Farmtrakiem i w jednym i drugim przypadku zbieranina różnych podzespołów + polskie elementy. Więc pod tym względem bym ich nie rozróżniał. Oczywiście potwierdzam Farmtrack 685 to ciekawa propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie @ferdek07,dzwoniłem o takiego i jaśka 5070M i powiedział mi 102222zł netto,dolicz do tego szybką skrzynie rewers obciążniki itd to cie wyjdzie gdzieś około 140tyś brutto :) Ja też bym polecił tego farmtraca ,kolega ma podobnego i sobie chwali ;)a co do zetora to jest to dobry sprzęt tylko co do ceny strasznie drogi :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

z tego co wiem to chyba JD z serii M składane są w Chinach...i tak jak koledzy zapytali wcześniej do czego ten ciągnik ma służyć, jeśli chodzi o zetora to moim zdaniem jest "duży" i mało zgrabny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj