slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

damianos95    432

140 tys ale netto czy brutto ??

Za 112 tys netto masz new hollanda td5.85 w standardzie skrzynia 12x12 4 biegi głowne i 3 zakresy z rewersem hydraulicznym w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Co sądzicie o Nh Td5.85 Wyposażenie skrzynia 12x12 klimatyzacja, fotel pneumatyczny, fotel pasażera, obciążniki przód 8x40, pneumatyka 1 i 2obwodowa, opony przód 380/70R24 tył 480/70R34, dwie pary hydrauliki, radio, kule CBM, oświetlenie robocze 6 sztuk, skrzynka narzędziowa, Cena 122 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilusiekk    0

Witam czas przyszlo wymienic swoj starszy ciagnik na jakas dobra uzywke . Mocowo od 100 km do 120 panowie macie jakies propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

case serii mx lub brat bliźniak mccormick mtx lub john deere serii 00 10 tą są starsze wygodne trwałe ciągniki jeszcze nie tak naszpikowane elektroniką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup nowego ciągnika i wybór padł pomiędzy Zetorem major 80, a deutz fahrem 5090. Do tego drugiego musiałbym trochę dopłacić. Ciągnik będzie głównym koniem pociągowym w 20ha gospodarstwie nastawionym na warzywnictwo. O majorku już trochę słyszałem, ale nic mi nie wiadomo na temat DF z serii 5D. Prosze o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

witam
 
prosze o porady w wyborze ciagnika
ciagnik pomocniczy do pracy  w gosp drobiarskim do pracy z turem(obornik, sloma  koszenie trawy)  bez prac polowych
Jestem po wstepnych rozmowach z deleramii takie propozycje:
NH4-75powerstar  rok prod 2015
-rewers elektro
-mokre sprzeglo
-szerokie  opony
-klima,otwierany dach
-obciazniki zamontowane na tylne kola
Cena wyjsciowa netto 115 tys ( plus ok 15tys za tura)
 
Farmtrack 675DTn king rok prod 2015
_rewers mech
-sprzeglo suche
-klima,otwierany dach
_tur w zestawie
-sszerokie opony
Cena  wyjsciowa ciagnika z turem 105 tys netto
 
Oba ciagniki nowe
I tu pojawia sie dylemat co wybrac? sugerowac sie cena? osobiscie sklaniam sie bardziej  ku NH. A Wasze sugestie?
Z gory dziekije za każdą podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Zapomnij o tandecie z Farmtracka kolego i bierz tego NH ale możesz też obejrzeć Kubotę M7060 (74KM) lub 6060 (66KM). To ciekawe ciągniki i dają dużo w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tak dokładnie jako posiadacz dwóch ft radze Ci odpuść (zapraszam do galerii)  i kieruj się w stronę NH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

NH będzie trwalszy i dużo lepiej będzie się nim pracować.

Jak chcesz przyoszczędzić to bierz NH z serii TD.

A patrzyłeś już co ma do zaoferowania Case?

Czasami można go kupić taniej albo w cenie NH i lepszym wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

Tez tak mysle, że NH, tylko to bedzie moj  pierwszy nowy  ciagnik i co do cen to niebardzo sie orientuje, czy to dobra cena?


Case,nie byl brany pod uwage ale kto wie dzieki za porady

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Ja użytkuje Case farmall 65c a nh to to samo to mogę w się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o pomocniczy to ok. jego dużą wadą jest tylko 4 biegi w jednym zakresie dlatego w transporcie się raczej nie sprawdzi. Bardzo wygodny ciągnik wszystko pod ręką wydajna hydraulika jedyną wpadką są dźwignie do obsługi wyjść hydraulicznych bez blokad położenia. Kabina jest dobra, wydajna klimatyzacja widoczność bardziej niż zadowalająca. Ciężko jest wymienić filtr oleju silnika. Moim zdaniem do tura może być ciut za lekki i udźwig tura jaki mi proponowano to 1200 kg. 65 KM bywa mało w uprawie. Wom ma łatwo wybierane prędkości tym 540E przydatną do rozsiewacza nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal675    4

Weź też pod uwagę to że nh i case mają coś takiego jak filtr dpf lub jak to mówią ładnie dilerzy katalizator a z tym są same problemy za parę lat no i mały silnik. W farmtrac tego niema i wieksza pojemność silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Pod warunkiem że się zastosuje właściwy olej tzn niskopopiołowy dpf nie jest problematyczny ja miałem z tym problem bo serwis wlał nie odpowiedni mi, ale już ok filtr dpf, ma wystarczyć na 5 000 więc ok? Kubota może być ciekawą alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroRedziny    6

W ostatnim tygodniku rolniczym był opisywany Kioti :P Tytuł to "Tragiczny Kioti z Pronaru" czy jakoś tak (mogę się mylić co do tytułu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ja w Kioti bałbym się dostępności części.

Poza servisem pewnie nigdzie ich nie sprzedają i pamiętam że kilka lat temu użytkownicy narzekali że trzeba na nie długo czekać ale jak jest teraz to nie wiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Nh jest na adblue.Farmtrac to najgorszy szajz jaki można kupić nawet tego skręcić dobrze nie potrafią.Mysle że kubota może ciekawa być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

2 lata mialem taki dylemat , a teraz mam na podwórzu nh t4 i nie żałuję ani trochę , świetny ciągnik do lekkich robót oraz jako pomocniczy . Fajny wygląd , komfortowa i szczelna kabina , z bogatym wyposażeniem sprawdza sie znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Stoję przed podobnym wyborem, w przeciągu najbliższych miesięcy również planuje kupno nowego ciągnika pomocniczego 65-85KM. Ktoś wspomniał o Kioti, oglądałem go dokładnie, trochę pojeździłem na placu i na początku był moim faworytem, jak za tą cenę inne marki nie oferowały nic lepszego, ciężko było znaleźć jakieś wady. U nas mało popularny ale za granicą lub w stanach jest to dość znana marka i uchodzi za bezawaryjną więc tego bardzo bym się nie obawiał. Najgorsze i chyba to co zdyskwalifikowało go u mnie to bardzo mała pojemność  tylko 2.4 l. i 73 KM, dodatki "ekologiczne" - wtrysk CR, EGR, DPF (ale to u innych również norma), ceny części, pytałem w pronarze (niestety tylko u nich można zamówić lub też u jego dilera ale cena ta sama i ceny takich rzeczy jak pompa hydrauliczna, wspomagania, sprzęgło, szyby, wtryski czy pompa paliwa są wysokie, nawet porównując do bardziej znanych marek) i częstotliwość serwisów - nie wiem czy pronar tak sobie wymyślił żeby wyciągać kasę na serwisach czy te ciągniki są tak wrażliwe ale podają że olej w silniku wymieniać co 100mth a w skrzyni i przednim moście co 400mth a warto wspomnieć że wchodzi tam prawie 70l oleju co mnożąc po 20 czy nawet nieco więcej za litr pokazuje ile może kosztować serwis, do samej pracy, komfortu, zmiany biegów, rewersu nie miałem zastrzeżeń i ciągnik bardzo mi się podobał. Co do kuboty to model M6060 bardzo mi się podobał ale podejście dilera i ceny jakie proponował sprawiły że raczej jej nie kupię a że u nich też jest rejonizacja to nawet nie mógłbym dogadać się z innym dilerem. Ostatnio byłem w Case i Farmall 85 A (odpowiednik TD5 w NH) wydaje się całkiem fajny, do tego diler przedstawił dość przystępną cenę jak za model z tym wyposażeniem w czym mamy już rewers hydrauliczny, bezsprzęgłowy ale nadal na linkę więc bez zbędnej elektroniki co myślę że jest dobrym wyborem w tańszym ciągniku. Na placu stał jeszcze Farmall 65A czyli nieprodukowany już przez normy spalin 3-cylindrowy, w pełni mechaniczny ale też fajny ciągnik, ma wydajną hydraulikę i podnośnik do 3000 kg co trochę dziwi bo lepszej klasy 65C lub T4.65 mają już słabszy udźwig. Jeszcze muszę odwiedzić NH i innych dilerów i wtedy może coś zdecyduję. 

O kurka wóda - sorry za te wypociny, chciałem krócej ale jakoś nie wyszło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Ostatnio większy gospodarz szukał pomocniczego ciągnika do mniejszego opryskiwacza bo duży juz nie ogarnia i wybór padł na zetora majorka który kosztował śmieszne pieniądze , komfortu zbyt wiele nie ma ,Ale to solidny sprzet i jako pomocniczy jest jak najbardziej ok. A co ma robić ten ciągnik na twoim gospodarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Major, i ogólnie zetory jakoś do mnie nie przemawiają, do tego ostatnio podobno podnieśli ich cenę, brak szybkiej skrzyni i wałka 540E też trochę można odczuć, to już chyba wolałbym nowego Ursusa C380M lub C382 choć na razie zbyt dużo o nich nie wiemy, za kilka lat pewnie coś więcej można będzie o nich powiedzieć. U mnie ogólnie do wszystkiego oprócz ciężkich prac (tym zajmuje się MTZ82 i pomimo braku komfortu w polu sprawdza się bardzo dobrze) a więc rozsiewacz, opryskiwacz zawieszany 1000l, jakieś prace zielonkarskie, mamy również truskawki i warzywa więc sezonowo sadzarka, pielnik, glebogryzarka a poza tym ogólnie prace z turem, jednak lżejsze (najwięcej to słoma, siano, czasem jakiś big bag czy skrzyniopalety z warzywami) oraz trochę transportu (dlatego szybka skrzynia i pneumatyka raczej konieczne) jednak dużych ładunków nie ma więc myślę ze nawet te 65km by dało radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj