slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Mariusz650    1

kolego slawus ja jestem z Korabi pod Sokołowem Podlaskim, i byłem w Rolmechu w sobote przed samym zamknięciem, agrofarm jak najbardziej bardzo dobry wybór, a pytałeś w Savonie za ile oni ci sprzedadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawus    2
kolego slawus ja jestem z Korabi pod Sokołowem Podlaskim, i byłem w Rolmechu w sobote przed samym zamknięciem, agrofarm jak najbardziej bardzo dobry wybór, a pytałeś w Savonie za ile oni ci sprzedadzą

 

nie pytałem nigdzie, bo ważne jest też aby serwis był blisko bo nie wiadomo jak będzie a poza tym przeglądy zawsze taniej będzie. Co to za firma "Savon"... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5820    0

Chcę sie statć posiadaczem df agrofarm 85 z skrzynią 5 biegowo z HI-LO przełaczaną elektrohydrłulicznie pod obciążeniem i superreduktorem 40W przód+ 40W tył. Wiecie może co oznacza HI-LO? NA jakej zasadzie to Funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

HI-LO to znaczy skrzynia z biegami pełzającymi :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5820    0

Oznacza to ze na każdym biegu mam plus dwa pełzające tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hmm...nie, nie tak...masz reduktor i super reduktor i na nich masz biegi pełzające czyli włączasz superreduktor na naj wolniejszy bieg i jeszcze na nim masz ileś tam biegów pełzających, dokładnie nie wiem czy 4 czy 5. Prędkość ich sie zaczyna od nie wieskszej niż 1 km/h :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj Olik znowu mieszasz... ;) Hi-Lo to nic innego jak jednostopniowy wzmacniacz momentu obrotowego (powershift) ,podobnie jak w cięzkich ursusach, na każdym biegu można bez szprzęgła włączyć jeden bieg niżej. super reduktory o ktróych pisał @Olik są to poszczególne grupy biegów- agrofarm ma ich 4.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Deutz jest super wyposażony i woogóle, my chcieliśmy go brać ale się rozmyśleliśmy bo ma wielką wadę- zbyt małą masę. o ile w polu dasię tym robić np. z pługiem dzięki regulacji siłowej to np. zjechać z zestawem przyczep z pola to już wyczyn na miare mistrza- u nas facet ma i mówi że pod tym względem masakra- cały cza mieli bo się nieda ruszyć bo zalleki i moc tak że zawsze traci odrazu przyczepność. Ale na takim areale to da radę a i na 2 razy takim też bez kłopotów z wyjątkim tych które dotyczą tej głupiej masy.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No zawsze jeszcze można solidnie dociążyć agrofarma to idzie nim robić.;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Nawet bardzo solidnie, lecz diler odrazu nam powiedział że co by niezerobił to tym się naszego ursusa 914 niezastąpi (zamała masa,u nas jest glina). ale na taki areał jaki ma kolega to będzie świetny sprzęt. Mam nadzieje że się sprawdzi.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale za to podnosniki w agrofarmie biją o klase konkurencje bo chyba nawet do 6200 tam można doposazyć


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a myslałes o farmtracu 685 dt ?

a są takie w sprzedazy wogóle? bo z tego co wiem w tym roku są niedopstępne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

szczerze powiem że byłem nastawiony na td 5050, ale po wystawie w minikowie i dokładnemu przyjrzeniu się agrofarmowi 100, skłaniam sie bardziej w stronę deutz fahra

przede wszystkim cena za td 5050 , chca 105 netto, za agrofarma 100 ecoline 112 000 netto, ale dealer, konkretnie rolsad, mówił że jest skłonny cos upuścic ,

do nh to praktycznie nic nie mozna dobrac, a agrofarm już w standardzie ma 15 biegów, można tez zamówic 20/20 i 40/40 skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem, 100 ma tez w standardzie udzwig 4800, nh tylko 3600

 

deutz ma tez normalny tylny most w przeciwieństwie do nh

deutz może jezdzic na B100 które jest teraz tańsze jakies 50 gr od zwykłej ropy, niech wypije na godzinę 7 l to jest 3,5 zł oszczędności * 500 godzin w roku = 1750 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@zonk a dlaczego nie jakiś Celtis???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

pioter

celtis jest za drogi, podobnie mf 5435, 5445, seria 4400 tez droga u korbanków ;) , ceny to od 130 netto, wiem że one są nieżle wyposażone ale ja szukam raczej czegos taniego w stylu nh td, moze agrofarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wydaje mi się że MF5425 80KM będzie kosztował zdecydowanie mniej niż 130k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja polecam JD 5720

 

Ja polecam pomyśleć zanim sie wyśle posta czy warto. Może on nic nie wnosi do forum???

MOD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Ja polecam JD 5720

dal bys jakis konkret a nie piszesz ja polecam ... ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@zonk sąsiad za Celtisa 426 dał niecałe 120 tyś brutto, w minikowie takiego celtisa chcieli 30 tyś euro netto.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

w minikowie raczej korbanek polecał mf 5435, za 130 netto ;) , mówił że małe celtisy troche paliwożerne i to się potwierdza jak patrzę w testy dlg,

jeżeli 120 brutto naprawde dał za 426 to muszę przyznac że niezłą cenę wytargował, już podobno jest przygotowany następca celtisa

u mnie ostatnio stary model za mf 5465, dyna 4 dali 160 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Zastanawiam się nad wymianą ciągnika, cena do 105tys. zł, moc zależy od marki, ale 60 - 80KM, zastanawiam sie nad case jx60/jx70 lub NH TD80D, wyposażenie raczej standard + klimatyzacja. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ma zastapić mf 255? maszyny jakie chcesz wymienić jakie zostawić ma być do tura czy do prasy też?

Bardzo dobry wybór jx lub nh, a jak chcesz to sfinansować kredyt prow czy gotówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Moim zdaniem najlepszym ciągnikiem na taki aeral będzie NH TD80D niedrogi, tani w eksploatacji, mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj